Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Järla Orientering

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olle BoströmH21 Elit (387)31:435:36
2Ida TorbiörnssonD18 Elit 2 (180)33:10+2:349:30
4Mats NordbrødenH21 Kort (1049)26:37+1:396:26
5Mathias Myrefelt NorlingerH20 (272)30:23+3:258:22
5Jan-Erik WibergMTB-O H70 (17)53:24+11:4910:11
8Nora HallD16 Kort (129)46:58+15:4414:46
12Kaspar HäglerH21 Elit (387)34:49+3:066:09
12Michael AhlquistOpen Challenge 10 (221)1:14:30+19:0818:37
13Rolf KarlssonH55 Kort (500)33:19+7:2710:09
13Göran AnderssonMTB-O H50 (123)51:18+8:465:59
15Axel Rudehill-Sundell3-days Easy (88)49:33+21:1314:11
15Erik BerzellH20 Elit (540)30:31+2:356:32
17Erik MattssonOpen 12 (185)40:36+11:108:43
22Ingjerd MyhreD21 Elit (362)38:45+5:008:10
23Martin Dahlgren-Rosén3-days Men (170)1:07:40+19:279:47
24Anders HallH55 Kort (500)35:20+9:2810:46
26Harald Henriksson3-days Men (170)1:10:13+22:0010:09
26Tove KarlssonD12 Kort (142)32:26+19:0317:15
28Alain DenzlerH21 Elit (387)37:02+5:196:33
30Signe KlintingD21 Elit (362)39:43+5:588:22
31Matilda AhlquistOpen Challenge 10 (221)1:31:39+36:1722:54
33Peder KockH21 Kort (1049)33:14+8:168:02
36Arvid HenrikssonH20 Elit (540)33:25+5:297:09
43Christina LinderD55 Motion (243)53:03+30:0425:52
44Oscar BjörckH21 Kort (1049)34:57+9:598:27
50Hilda MattssonOpen 8 (1444)50:56+15:5611:14
53Johanna SundströmD50 (573)36:47+11:4012:20
55Jan-Erik WibergH70 Kort (532)36:59+11:1114:51
60Christoph MeierH21 Elit (387)42:14+10:317:28
75Stefan Sundell3-days Difficult (277)1:38:52+1:00:4719:36
79Oscar WibergH18 Elit 2 (490)44:05+17:1411:34
82Åsa SundströmD12 (696)25:14+9:5110:05
84Maya KastlanderD11 (567)26:50+11:3311:19
87Emma SundvallD20 Elit (466)52:43+22:3013:02
91Ludvig SandahlH18 Elit 2 (490)51:57+25:0613:38
99Anna Dahlgren-RosénD18 Elit (557)46:34+19:4313:04
102Dora SzerencsiD21 (742)40:52+13:0011:40
113Bengt HallH50 (1174)39:36+14:5210:56
116Ylva TorbiörnssonD45 Kort (805)46:15+21:5416:03
125Magnus EricsonH16 (850)41:15+19:0511:43
131Axel MattssonH21 Kort (1049)46:29+21:3111:15
136Gustaf EricsonH45 Kort (1390)40:34+16:2411:10
168Märta AhlquistU2 (1094)47:59+29:4418:14
214Teodor EricsonU2 (1094)1:14:13+55:5828:13
224Sonja AhlquistOpen 3 (710)55:59+30:4518:24
229Lars JohanssonH50 (1174)1:23:56+59:1223:11
Morten Jarvis WestergårdH21 Elit (387)ej start
Håkon Jarvis Westergård3-days Men (170)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser