Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Bredaryds SOK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Katarina Westin-KarlssonMTB-O D50 (30)1:16:15+13:169:39
4Axel ElmbladH13 (749)23:54+3:537:48
5Micael ElmbladH50 Motion (233)31:56+5:0810:42
5Maria AnderssonD55 Kort (290)35:28+4:3913:23
6Filip Broling3-days Easy (88)36:52+8:3210:33
6Mimmi DahlbergD18 Elit 2 (180)37:32+6:5610:45
6Hanna DahlbergChallenge D 5 (211)34:35+3:237:07
8Mats NylundH50 (1174)27:42+2:587:39
8Anton GunnarssonH13 (749)24:45+4:448:05
10Klara ElmbladD18 Elit 2 (180)39:00+8:2411:10
10Henrik AnderssonH21 Kort (1049)28:19+3:216:51
11Emil AuseliusH15 (748)25:44+2:147:22
13Amanda HanssonD21 (742)29:51+1:598:31
13Anneli SigvardsonChallenge D 5 (211)37:21+6:097:42
14Carina SvenssonD45 (744)29:06+4:549:10
15Tuva NylundD11 (567)18:19+3:027:43
21Emma AuseliusD17-20 Kort (186)56:46+21:5918:18
23Filip TrofastH16 (850)25:49+3:397:20
25Linnea SkalbergD14 (641)33:13+9:1310:44
27Elsa AnderssonD18 Elit (557)32:11+5:209:02
28Arne AnderssonH60 Kort (465)38:05+9:1612:14
30Mikael SeverinssonOpen 3 (710)33:46+8:3211:06
34Susanne Debourg3-days Middle (290)54:55+24:2414:07
35Jennie JohanssonD21 Kort (619)35:07+9:0211:04
36Per SigvardsonH45 Kort (1390)31:16+7:068:36
38Ellen SigvardsonD13 (696)35:32+10:5111:57
38Daniel JohanssonOpen 12 (185)50:43+21:1710:54
44Fredrik JohanssonH21 (889)37:22+8:188:03
47Mattias GunnarssonH40 (638)39:13+13:289:38
54Sanna SigvardsonU2 (1094)32:00+13:4512:10
61Moa HanssonD18 Elit (557)36:22+9:3110:12
68Linnéa AnderssonD20 Elit (466)42:54+12:4110:37
70Mikael HanssonH50 (1174)35:01+10:179:40
71Amelia SkalbergD18 Elit (557)37:22+10:3110:29
78Lisa ElmbladD20 Elit (466)45:33+15:2011:16
94Hedvig SeverinssonD14 (641)48:17+24:1715:37
95Fredrik ErikssonH21 Kort (1049)41:36+16:3810:04
102Sofia SkördeOpen 4 (718)51:13+30:4616:31
109Henric JohnssonH21 Kort (1049)42:39+17:4110:19
111Hugo AuseliusH12 (772)29:57+15:3011:47
128David JohanssonH16 (850)41:52+19:4211:53
131Per HultH21 Kort (1049)46:29+21:3111:15
142Ina SkalbergOpen 8 (1444)1:08:20+33:2015:05
144Mats JohanssonOpen 8 (1444)1:09:14+34:1415:16
150Magnus TrofastH45 (1091)46:01+20:2911:35
158Ellen ErikssonOpen 8 (1444)1:12:27+37:2715:59
169Ellen AlbinssonOpen 7 (1596)41:22+22:4013:58
176Maria AuseliusD40 Kort (909)1:08:04+43:5922:19
193Bernt KarlssonH50 Kort (970)1:31:34+1:06:1228:15
274Lina HultOpen 7 (1596)52:51+34:0917:51
Håkan SvenssonH50 (1174)ej start
Håkan AuseliusH45 Motion (298)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser