Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västvärmlands OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jan FogelbergH70 (594)24:02+0:598:29
3Martin Fogelberg3-days Difficult (277)39:16+1:117:47
9Peter   Carlman3-days Middle (290)40:42+10:1110:27
11Jonas FogelbergH35 (257)36:02+6:208:03
12Thomas GabrielssonH55 Kort (500)33:14+7:2210:07
15Kristin JohanssonD40 (349)34:05+5:579:44
18Rolf Andersson3-days Middle (290)46:31+16:0011:57
21Sofia FogelbergD21 Motion (232)47:28+14:5115:15
21Arvid JohanssonH16 Kort (133)47:04+21:0315:02
25Laila OlssonD70 Kort (205)49:41+22:2727:17
25Emilia CarlmanOpen 5 (2110)40:54+10:3011:10
26Anders JohanssonH45 Kort (1390)30:30+6:208:24
29Tony GullqvistH50 Motion (233)42:26+15:3814:14
30Tommy JohanssonH40 (638)33:28+7:438:13
31Sven-Arne NilssonH70 Motion (220)51:45+25:2122:53
31Klara JohanssonD13 (696)34:24+9:4311:34
32Rune OlssonH70 Motion (220)54:19+27:5524:02
33John LarssonH80 (204)53:23+26:4921:42
34Magnus JonssonH35 Kort (413)38:11+10:129:45
37Fredrik KarlssonH40 Motion (326)46:03+16:41
38Anna-Märta JohanssonD40 Motion (523)41:37+14:5312:23
47Christina GabrielssonD50 Kort (561)38:46+12:1014:37
50Elin ErikssonD21 (742)34:09+6:179:45
64Rolf ErikssonH60 Kort (465)47:04+18:1515:08
68Maria ErikssonD21 (742)36:05+8:1310:18
79Jenny GullqvistD21 (742)37:21+9:2910:40
83Maria DåverhögD40 Kort (909)38:03+13:5812:28
90Marina ThybergD40 Kort (909)39:19+15:1412:53
102Gustaf ThybergH11 (688)33:30+17:4113:37
106Pernilla StakeD40 Kort (909)41:41+17:3613:40
121Lovisa GullqvistD10 (800)29:37+14:5413:20
139Anders FogelbergH21 (889)50:44+21:4010:56
153Adam ThybergH12 (772)1:00:22+45:5523:45
163Nils JohanssonH10 (896)30:57+18:5113:49
181Malte BlomgrenU1 (1370)30:56+16:0114:39
266Lars ThybergOpen 5 (2110)1:09:21+38:5718:56
Emil JohanssonInskolning (1036)fullföljt
Lydia StakeInskolning (1036)fullföljt
Elias JosefssonU1 (1370)ej godkänd
Ingrid StakeD14 (641)ej start
Oskar JohanssonH20 (272)ej start
Märtha StakeD12 (696)ej start
Eric GävertH50 Kort (970)ej start
Marianne GerbornD60 Kort (324)ej start
Maja JosefssonU2 (1094)ej start
Anna GerbornOpen 4 (718)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser