Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Falköpings AIK OK

67 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oscar NiklassonOpen 5 (2110)30:248:18
2Rasmus PerssonOpen Challenge 10 (221)57:39+2:1714:24
2Karin HolmOpen 4 (718)25:56+5:298:21
3Sara HagströmD20 Elit (466)30:57+0:447:39
4Ellen BlennowD14 (641)26:27+2:278:33
6Vilma BlennowD18 Elit (557)28:48+1:578:05
12Alva SonessonD14 (641)28:44+4:449:17
17Rolf GabrielssonH70 Kort (532)31:04+5:1612:28
19Alfred PetterssonH14 (754)24:35+6:167:43
20Magnus BlennowH50 Kort (970)28:29+3:078:47
22Moa AlsiöD14 (641)32:19+8:1910:27
22Vera PetterssonD12 (696)19:47+4:247:54
22Amanda BlennowD20 Elit (466)34:56+4:438:38
23Axel NykvistU2 (1094)27:32+9:1710:28
27Knut SvenningH55 Motion (146)1:21:25+56:3833:13
27Jonas HjertOpen 8 (1444)45:46+10:4610:06
27Karin TorstenssonD45 Kort (805)32:46+8:2511:22
27Hanna AlsiöD11 (567)19:45+4:288:20
28Anders HermanssonOpen 10 (473)56:48+28:4614:12
30Tilda WiklundChallenge D 5 (211)41:53+10:418:38
31Elsa SonessonD12 (696)20:28+5:058:11
36Alma VilhelmssonD14 (641)35:07+11:0711:21
42Kristina SvenningD55 Motion (243)49:40+26:4124:13
48Albin AlsiöH16 (850)29:32+7:228:23
50Jonas HagströmH50 (1174)32:53+8:099:05
56Evelina PetersonD18 (289)1:23:28+51:1024:24
58Elin HerrmannOpen Challenge 10 (221)2:54:20+1:58:5843:35
61Åsa AlsiöD50 (573)39:33+14:2613:16
64Julius WiklundH10 (896)17:37+5:317:51
66Adam SamuelssonU2 (1094)33:14+14:5912:38
67Johanna HagströmD18 Elit (557)36:59+10:0810:23
68Mats PerssonOpen 10 (473)1:27:43+59:4121:55
73Anki BlennowD45 Kort (805)38:33+14:1213:23
76Elsa VilhelmssonD21 Kort (619)42:31+16:2613:24
77Tindra HjortD15 (646)42:49+17:0712:16
82Jonas NiklassonH45 (1091)36:41+11:099:14
86Karin GabrielssonOpen 4 (718)47:48+27:2115:25
93Kurt JohanssonOpen 7 (1596)35:24+16:4211:57
95Tommy RoosH50 Kort (970)36:31+11:0911:16
95Caroline HagströmD45 Kort (805)41:54+17:3314:32
99Isabella NiklassonD12 (696)27:58+12:3511:11
108Gustav HagströmH21 (889)44:19+15:159:33
112Anna NybergOpen 9 (748)51:08+27:3412:39
116Magnus NiklassonH45 (1091)40:10+14:3810:07
124Johanna PetersonD15 (646)1:12:12+46:3020:41
129Karl-Erik NybergOpen 4 (718)59:48+39:2119:17
138Lisa GabrielssonD21 (742)54:05+26:1315:27
143Sören WilhelmssonH50 Kort (970)44:04+18:4213:36
143Lukas MagnerfeltH13 (749)1:11:31+51:3023:22
148Ebba KarlströmOpen 3 (710)46:29+21:1515:17
148Henrik PetterssonH45 (1091)45:49+20:1711:32
152Hanna SamuelssonOpen 5 (2110)56:19+25:5515:23
153Rikard FredrikssonOpen 9 (748)1:02:44+39:1015:31
155Lisa FredrikssonOpen 3 (710)46:48+21:3415:23
155Klara FredrikssonOpen 7 (1596)40:01+21:1913:31
158Stefan KarlssonH50 Kort (970)48:44+23:2215:02
161Daniel NiklassonH40 Kort (1099)46:07+23:0012:46
167Emil AnderssonU2 (1094)47:45+29:3018:09
176Håkan SonessonH40 Kort (1099)50:07+27:0013:52
182Adam FredénH21 Kort (1049)1:01:16+36:1814:50
189Helena SonessonOpen 5 (2110)1:00:51+30:2716:37
209Rikard AnderssonOpen 5 (2110)1:03:17+32:5317:17
282Sven-Olof SandstedtOpen 7 (1596)54:49+36:0718:31
330Emma LundgrenOpen 5 (2110)1:18:00+47:3621:18
Oskar AnderssonInskolning (1036)fullföljt
Loah GerenmarkH11 (688)ej godkänd
Mikael PetersonH50 Kort (970)ej godkänd
Jan WiklundChallenge H 10 (182)ej start
Simon WiklundChallenge H 10 (182)ej start
Simon MagnerfeltH10 (896)ej start
Mats JohnssonH45 Kort (1390)ej start
Martin MagnerfeltH40 Motion (326)ej start
Jan SamuelssonOpen 8 (1444)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser