Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Eksjö SOK

80 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linnéa GolsäterD18 Elit (557)26:517:32
2Patrik NilssonOpen 7 (1596)20:16+1:346:50
3Elisabeth HagelbergD35 Motion (190)35:50+10:1312:03
3Stefan KollbergMTB-O H50 (123)44:27+1:555:11
4Arne KlintbergH55 Kort (500)31:00+5:089:27
4Susanna DjurstedtD45 Kort (805)26:30+2:099:12
4Stefan DjurstedtOpen 7 (1596)20:36+1:546:57
4Fanny SundbladD16 (684)30:25+2:338:44
5Ella PerssonD12 Kort (142)16:08+2:458:34
6Göran BerganderH80 Motion (43)58:55+24:3330:22
6Peter SvahnH50 Motion (233)32:06+5:1810:46
6Olof HedinH14 Kort (157)24:51+3:4210:21
8Frida BerglundD35 Motion (190)39:46+14:0913:23
8Tilda HagelbergD12 Kort (142)18:02+4:399:35
9Agnes DjurstedtD12 (696)17:43+2:207:05
9Sanna FastD18 Elit (557)29:15+2:248:12
10Cecilia BerganderD21 Kort (619)29:23+3:189:16
10Gabriella S BerganderD18 Elit (557)29:26+2:358:16
12Rickard JakobssonOpen 7 (1596)25:04+6:228:28
12Christer FolkessonH60 (688)34:11+5:249:20
13August KollbergOpen 12 (185)39:31+10:058:29
14Hugo DjurstedtH14 (754)23:38+5:197:25
18Josefine KlintbergD21 Elit (362)38:28+4:438:06
18Amanda Falck WeberD20 Elit (466)34:26+4:138:31
19Lasse JanssonH35 (257)38:56+9:148:42
20Ingemar HedinH50 Motion (233)39:44+12:5613:20
21Monica Kollberg3-days Women (179)1:03:46+20:5112:30
22Hanna EDVARDSSOND35 Motion (190)47:07+21:3015:51
23Lars HagelbergH45 Motion (298)42:38+16:5414:04
24Erik BerglundU1 (1370)19:10+4:159:05
24Lucas SundbladH18 Elit (582)28:40+4:437:04
24Timo SuterH18 Elit (582)28:40+4:437:04
25Therese KlintbergOpen 12 (185)44:36+15:109:35
25Mattis PerssonH14 (754)26:18+7:598:16
26Hans PansellH60 Motion (156)1:00:50+30:1125:20
29Christer JohanssonOpen 7 (1596)28:42+10:009:41
29Johan BerglundOpen 9 (748)35:22+11:488:45
30Rafael DobnikH18 Elit (582)29:15+5:187:13
31Gunilla RydgårdOpen 3 (710)33:51+8:3711:08
31Marie GolsäterD50 Motion (217)58:22+29:3424:13
33Michael SiemmeisterH21 Elit 2 (473)38:41+5:157:44
37Åsa PerssonOpen 4 (718)37:55+17:2812:13
37Lisa HolerD21 Elit (362)40:55+7:108:37
40Carina BerganderD45 Kort (805)34:30+10:0911:58
41Monica HenrikssonD55 (418)41:23+13:2514:07
41Anette OlssonD45 Motion (502)39:10+14:5916:19
49Linnéa EdvardssonU2 (1094)31:34+13:1912:00
51Lotta SundbladOpen 7 (1596)31:19+12:3710:34
53Jonas FrohlundOpen 9 (748)39:07+15:339:40
54Hugo JakobssonH14 (754)29:14+10:559:11
54Simon SvahnH14 (754)29:14+10:559:11
59Alva HagelbergU1 (1370)21:22+6:2710:07
59Oskar LindH18 Elit (582)32:00+8:037:54
64Nils WärnsbergH18 Elit 2 (490)40:11+13:2010:32
64Jonas Falck WeberH21 Elit 2 (473)41:48+8:228:21
65Lars NordgrenH45 (1091)35:00+9:288:48
66Wilma BerganderD14 (641)41:00+17:0013:16
67Anders EdvardssonH40 (638)43:52+18:0710:46
68Klara HöglundD14 (641)41:34+17:3413:27
70Axel RydgårdH18 (520)40:11+14:3611:02
71Andreas BerganderH21 Elit 2 (473)44:07+10:418:49
76Liselotte JanssonOpen 3 (710)38:42+13:2812:43
82Philip EdvardssonH18 Elit 2 (490)44:47+17:5611:45
84Agnes AdolfssonD21 (742)38:10+10:1810:54
85Hanna ÖstenbergD20 Elit (466)50:59+20:4612:37
103Ida EdvardssonD13 (696)46:35+21:5415:41
105Oskar SvahnH15 (748)42:20+18:5012:07
110Simon NilssonH21 Kort (1049)42:52+17:5410:22
116Carl HedinH14 (754)43:44+25:2513:45
127Elin RydgårdD15 (646)1:16:50+51:0822:00
152Maja BerglundU1 (1370)28:23+13:2813:27
154Måns PerssonU1 (1370)28:40+13:4513:35
162Jenny JakobssonOpen 5 (2110)58:10+27:4615:53
208Tove JakobssonU1 (1370)33:23+18:2815:49
211Vilmer HagelbergU1 (1370)34:01+19:0616:07
212Ingela KlintbergOpen 7 (1596)45:03+26:2115:13
230Astrid HäggU1 (1370)36:48+21:5317:26
233Pelle JakobssonU1 (1370)37:03+22:0817:33
256Agnes HöglundU1 (1370)42:42+27:4720:14
307Pelle HöglundOpen 7 (1596)59:02+40:2019:56
Noah PansellH12 (772)ej start
Hugo JanssonMTB-O H12 (9)ej start
Anja ArbterD21 Elit 2 (45)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser