Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21 Elit 2

12 190 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:37:27
2Mikael AnderssonLinköpings OK1:38:16+0:49Ladda ner rutt i gpx-format
3Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna1:39:06+1:39
4Tristan BloemenCO Liège1:39:25+1:58
5Simon LundinFinspångs SOK1:41:04+3:37
6Gustav NordströmGävle OK1:41:19+3:52
7Alan CherryVaregg Fleridrett1:41:38+4:11
8Térence RisseNydalens SK1:41:48+4:21
9Alexander SchwabOL Regio Olten1:42:08+4:41
10Matthias ReinerOK Hammaren1:42:47+5:20
11Yves AschwandenStora Tuna OK1:42:52+5:25
12Linus RappIFK Mora OK1:43:02+5:35
13Mattias KarlssonVäxjö OK1:43:13+5:46
14Mattias ErikssonOK Denseln1:44:04+6:37
15Marcus BerggrenNyköpings OK1:44:09+6:42
16Will CritchleyVaajakosken Terä1:44:15+6:48
17Lauri NenonenKalevan Rasti1:44:40+7:13
18Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:45:00+7:33
19Teemu KarjalainenVaajakosken Terä1:45:52+8:25
20Anders JohanssonRehns BK1:46:00+8:33
21Niklaus ReyNyköpings OK1:46:05+8:38
22Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:46:06+8:39
23Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:46:07+8:40
24Fabian WennerbergVaregg Fleridrett1:46:37+9:10
25Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett1:46:48+9:21
26Daniel NetzIFK Göteborg1:47:02+9:35
27Robbie AndersonOrienteering Canada1:47:07+9:40
28Hans PerssonGävle OK1:47:13+9:46
29Damian KonotopetzFWOC1:47:20+9:53
30Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:47:44+10:17
31Luca ZinggOL Amriswil1:48:01+10:34
32Michael SiemmeisterEksjö SOK1:48:03+10:36
33Jesper SjögrenOK Kullingshof1:48:11+10:44
34Johan WikströmOK Tyr1:48:32+11:05
35Martin JanssonOK Rodhen1:49:15+11:48
36Andrey LamovIFK Mora OK1:49:24+11:57
37Toby ScottOLV Steinberg1:49:26+11:59
38Henrik SulzASVÖ Österrike1:49:50+12:23
39Yaşar İsmet DemirözNEO DSK1:50:20+12:53
40Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK1:50:23+12:56
41Per EklöfOK Milan1:51:20+13:53
42Clement DemeuseAcademy 20151:51:36+14:09
43Simon RüeggOLG St.Gallen/Appenzell1:51:39+14:12
44Kristian KannusKangasala SK1:52:12+14:45
45Rico HübscherOLK Argus1:52:16+14:49
46Jeff TeutschOrienteering Canada1:53:27+16:00
47Simon EklövOK Linné1:53:36+16:09
48Ismael RöthlisbergerOLG Suhr1:54:16+16:49
49Henrik RindomOK Pan Århus1:54:21+16:54
50Rikard PentonenIFK Göteborg1:54:53+17:26
51Robert JohanssonTäby OK1:55:02+17:35
52Simon WengerOLG Bern1:55:31+18:04
53Joël BornerOK Ravinen1:56:43+19:16
54Dominik HaasOLG Schaffhausen1:57:11+19:44
55Maxime RauturierOK Hällen1:57:47+20:20
56Pascal HaasOLG Schaffhausen1:58:04+20:37
57John PerssonIFK Göteborg1:59:53+22:26
58Jonas GründlerVaajakosken Terä2:00:27+23:00
59Halvor Eid NielsenNTNUI2:00:42+23:15
60Duncan MorrisonHawkes Bay Orienteering Club2:01:46+24:19
61Karl-Johan WestbergIFK Mora OK2:01:56+24:29
62Anders ÖsterlundVästerås SOK2:02:25+24:58
63Francois JolyOK Linné2:02:53+25:26
64Magnus BjörkOK Rodhen2:03:13+25:46
65Andreas NilssonMarkaryds FK2:03:16+25:49
66Håkan PetterssonOK Djerf2:05:30+28:03
67Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby2:05:41+28:14
68Magnus JohanssonKristiansand OK2:15:21+37:54
69Joakim AxelssonTrollhättans SOK2:15:31+38:04
70Carl Eilert Macody LundVaregg Fleridrett2:15:54+38:27
71Kristian VadHorsens OK2:16:13+38:46
72Daniel HenggelerBjörnbär OK2:16:16+38:49
73Sven KleinOLG Pfaeffikon2:16:28+39:01
74Yannis GüdelCA Rosé2:17:55+40:28
75Mikael PihelOK Tisaren2:18:47+41:20
76Marvin GoerickeBerliner TSC2:23:06+45:39
77Tobias SvarerOK Esbjerg2:25:23+47:56
78Rasmus Skovhede HviidSøllerød OK2:34:16+56:49
79Matthias PoellASVÖ Österrike2:44:06+1:06:39
80Fabian RingliOLG Schaffhausen2:44:45+1:07:18
81Lars BukkehaveOK Sorø2:48:34+1:11:07
82Siu Tung HuiHKOXCC2:52:20+1:14:53
83Sam Choi LamHKOXCC3:05:34+1:28:07
84Gerald YipHKOXCC3:05:58+1:28:31
Jim Øystein NybråtenIL Tyrvingej godkänd
Jostein KvaklandVaregg Fleridrettej godkänd
Lars JakobssonCentrum OKej godkänd
Øyvind Macody LundVaregg Fleridrettej godkänd
Dieter WolfULUS REISEWELTej godkänd
Daniel NilssonNyköpings OKej godkänd
Raúl FerraKFUM Örebro OKej godkänd
Johannes ZechnerASVÖ Österrikeej start
Josep MorlaC.d.p.oej start
Olle KaleredOK Denselnej start
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstadej start
Baptiste GirardOK Ravinenej start
Andreas BerganderEksjö SOKej start
Joel NilssonIFK Göteborgej start
Jakob PauserOK Hammarenej start
Tomas HolmbergOK Södertörnej start
Yen Lung ChenTaiwan Junior Orienteering Clubej start
Björn HellrupHelsingborgs SOKej start
Jonas Falck WeberEksjö SOKej start
TingWei KeTaiwan Junior Orienteering Clubej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser