Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H18

6 170 m, 103 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Florian KurzOK Oachkatzlschwoaf53:04
2Linus HämmerliOL Regio Wil53:35+0:31
3Martin SkyggessonOK Nackhe54:16+1:12
4Michael ImhofOL Regio Wil55:33+2:29
5Sigurd Bonden KjørsvikKongsberg OL57:43+4:39
6Braun EmanuelOK Oachkatzlschwoaf57:57+4:53
7Martin KrennASVÖ Österrike58:35+5:31
8Guillaume WyrschANCO-Neuchâtel59:08+6:04
9Adam JohanssonTrollhättans SOK59:22+6:18
10Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL59:51+6:47
11Per KarlssonOK Tylöskog1:00:11+7:07
12Dominik JandlNaturfreunde Wien1:00:13+7:09
13Johan EdenhamnLänna IF1:00:17+7:13
14Vitaliy FedorovNord West1:00:37+7:33
15Loann PeureyCOL Etrechy1:00:47+7:43
15Immanuel StensötaFrölunda OL1:00:47+7:43
17Rasmus MöllerArboga OK1:00:58+7:54
18Jesper LindströmIF Hagen1:01:29+8:25
19Michael BättigOLG Wislig1:01:42+8:38
20Håvard BakkeRingerike OL1:02:26+9:22
21Jan Erik NaessDontGetLost Adventure Running1:02:50+9:46
22Anton BernevingOK Gipen1:02:51+9:47
23Jonas BrütschOLG Schaffhausen1:02:58+9:54
24Florian WalthertOLG Thun1:03:21+10:17
25Wout KeuppensOMEGA1:03:48+10:44
26Bjørnar LøvliAsker SK1:04:36+11:32
27Sebastian RüeggOLG St.Gallen/Appenzell1:05:17+12:13
28Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL1:05:25+12:21
29Robin SvennbergDegerfors OK1:06:03+12:59
30Thibault ErblandCOL Etrechy1:06:10+13:06
31Erik SvenssonOK Klyftamo1:06:44+13:40
32James CrosbyAuckland OC1:06:54+13:50
33Rikard KammerudRingerike OL1:06:59+13:55
34Simon ÖsterlundVästerås SOK1:07:10+14:06
35Noa PruthIK Hakarpspojkarna1:07:35+14:31
35Arnau Requena FernandezClub Orientació Catalunya1:07:35+14:31
37Jarle LysnesHedrum OL1:08:07+15:03
38Philippe GrossmannOLG Thun1:08:25+15:21
39Peter HansenCopenhagenO1:08:33+15:29
40Seth WimanTäby OK1:08:47+15:43
41Filip HahneInsjöns IF OK1:08:56+15:52
42Sander ArnevikRingerike OL1:09:15+16:11
43Simon BernerssonOK Enen1:09:27+16:23
44Mario SommerOLG Cordoba1:09:51+16:47
45Anders Lunding HenriksenSvendborg OK1:09:57+16:53
46Emil JohanssonOK Bävern1:09:58+16:54
47Alexander GraadRonneby OK1:10:15+17:11
48Jonathan BjörkLeksands OK1:10:49+17:45
49Simon ErikssonUmeå OK1:10:56+17:52
50Lars WidmerOLG Pfaeffikon1:11:04+18:00
51Tobias von KronhelmOK Måsen1:11:24+18:20
52August BengtssonOK Nackhe1:11:32+18:28
53Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:12:02+18:58
54Axel RydgårdEksjö SOK1:12:59+19:55
55Markus PetterssonVänersborgs SK1:13:15+20:11
56Filip BrunanderAttunda OK1:13:18+20:14
57Jørgen Teigen SøgårdKongsberg OL1:13:24+20:20
58Martin RafflerTirol1:13:52+20:48
59Hugo ThunbergOK Alehof1:13:54+20:50
60Fredrik NorlinIFK Mora OK1:14:11+21:07
61Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg1:14:16+21:12
62Quim LlobetClub Orientació Catalunya1:14:23+21:19
63Ludwig BergfalkJärfälla OK1:14:45+21:41
64Dmitry RudenkoNord West1:14:59+21:55
65Christoph WeberOLG Hondrich1:15:04+22:00
66Lukas BernatikSokol Frydek-Mistek1:15:55+22:51
67Andreas Duc JørgensenCopenhagenO1:16:13+23:09
68Anton StrandbergSkogslöparna1:16:46+23:42
69Jonas DreselSC Klecken1:16:49+23:45
70Oscar LangVästerviks OK1:17:21+24:17
71Vojta BartosSK Praga1:17:22+24:18
72Rasmus RasmussenOK Snab1:17:33+24:29
73Olof LundgrenUmeå OK1:17:35+24:31
74Martin LundStenungsunds OK1:18:43+25:39
75Håkon BlågestadIndre Østfold OK1:18:49+25:45
76Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL1:19:04+26:00
76Erik LiljebjörnNybro OK1:19:04+26:00
78Nicklas DeWittLänna IF1:19:18+26:14
79Dídac San José RomeuClub Orientació Catalunya1:19:40+26:36
80Euan TebbuttTwycross OC1:19:53+26:49
81Oliver MalmkvistJönköpings OK1:20:44+27:40
82Paavo SimolaLounais-Hämeen Rasti1:20:54+27:50
83Jonas IversenOdense OK1:21:05+28:01
84Paul ScholtzBerliner TSC1:23:56+30:52
85Dan ÖsterlundVästerås SOK1:25:22+32:18
86Vegard Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL1:27:25+34:21
87Simon GodefroyOPA Montigny1:27:34+34:30
88Sindre WoldSundbybergs IK1:30:27+37:23
89William EkbergKongsberg OL1:31:00+37:56
90Vilmos WeilerBudapest1:35:17+42:13
91Joakim HandinOK Löftan1:37:55+44:51
92Emanuel NäslundSkogslöparna1:40:04+47:00
93Enric Prats BacarditClub Orientació Catalunya1:40:29+47:25
94Erik BerglundOK Kåre1:41:28+48:24
95Andreas ZechnerASVÖ Österrike1:43:46+50:42
96Mikkel EbbensgaardCopenhagenO1:57:05+1:04:01
97Arvid JernstigVänersborgs SK2:19:01+1:25:57
98Erik ÖsterbergSkogslöparna2:24:31+1:31:27
Preben AntonsenByåsen ILej godkänd
Petter MarkhusVerdal OKej godkänd
Julius KindlundhFK Finnej godkänd
Are MårdalenFreidigej godkänd
Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Viktor IvarssonOK Hammarenej start
Håvard Landro SvingheimKonnerud ILej start
Alexander GarinSträngnäs-Malmby OLej start
Niklas BrantnerOK Oachkatzlschwoafej start
Antun TisljarOK Orion, Zagrebej start
Tommi KukkulaRastikarhutej start
David GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start
Linus OlssonOK Gipenej start
Albin LagerNässjö OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser