Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H13

3 960 m, 146 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF27:04
2Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad27:29+0:25
3Jesper JohanssonOK Löftan28:08+1:04
4Benjamin ClaessonJönköpings OK28:19+1:15
5Johan LundbäckJärfälla OK28:29+1:25
6Axel ElmbladBredaryds SOK29:03+1:59
7Hugo MandingerTrollhättans SOK29:34+2:30
8Emil AxelssonLerums SOK30:21+3:17
9Dmitry StepanovNord West31:03+3:59
10Henrik PetrisiVästerbergslagens OL31:35+4:31
11Lukas WernerIFK Lidingö SOK31:39+4:35
12Karl GrywenzOK Linné31:46+4:42
13Isak AnängenNyköpings OK31:51+4:47
14Anton GunnarssonBredaryds SOK31:53+4:49
15Karl PetersénOK Njudung32:05+5:01
16Valter PetterssonOK Tisaren32:26+5:22
17Kalle SjöströmVästerås SOK32:38+5:34
18Rasmus PetterssonOK Djerf32:39+5:35
19Linus TäckOK Hammaren33:00+5:56
20Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK33:12+6:08
21Martin SimsaVSSK MFF Praha (MFP)33:22+6:18
22David JosefssonOK Roxen33:29+6:25
23Nils KörleOK Landehof33:35+6:31
24Felix DrejmoOK Landehof33:38+6:34
25Arvid KronmarFK Vittus33:51+6:47
26Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK34:11+7:07
27Maxim OmelchenkoFK Vittus34:13+7:09
28Gustav WirénAttunda OK34:17+7:13
29Emil BoströmOK Linné34:19+7:15
30Jonas CarlssonStora Tuna OK34:22+7:18
31Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL34:34+7:30
31Arvid AronssonOK Kroppefjäll34:34+7:30
33Isak OlssonStigsökarna34:39+7:35
34Akseli KonttilaKoovee34:45+7:41
35Jari SuterOLG Cordoba35:07+8:03
36Alfred LängheimTullinge SK35:08+8:04
37Karl LundinKatrineholms OK35:17+8:13
37Felix BäckstädeVisborgs OK35:17+8:13
39Melker LundinKatrineholms OK35:32+8:28
40Carl ÅsLunds OK35:40+8:36
41Erik ÅkessonVäxjö OK35:41+8:37
42Olli MustajokiTampereen Pyrintö35:43+8:39
43Henry SvensVästerbergslagens OL36:03+8:59
44Albin ForsbergLånghundra IF36:11+9:07
45Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK36:36+9:32
46Wille LaitamäkiHiidenkiertäjät36:45+9:41
47Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu36:48+9:44
48Albin PerssonHalmstad OK36:49+9:45
49Pontus GustafssonOK Linné37:34+10:30
50Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb37:48+10:44
51Viggo JohanssonSkåneslättens OL38:06+11:02
52John WolgastSnättringe SK38:16+11:12
53Oskar SundblomRånäs OK38:22+11:18
54Erik Lidström Lauri Snättringe SK38:24+11:20
55Einar EideByåsen IL38:29+11:25
56Sune Raknes SogstadGjø-Vard OL38:40+11:36
57Hannes RosendahlIF Marin Väst38:46+11:42
58Aron ÖstangårdGamleby OK38:49+11:45
59Albin LiljaRonneby OK38:56+11:52
60Eskil FrischknechtAlta OL39:10+12:06
61Måns HenningssonIK Trenne Ullared39:25+12:21
62Ludvig SigrandOK Södertörn39:28+12:24
63Ragnar RoobaRakvere OK39:42+12:38
64Tobias SjöstedtOK Måsen39:44+12:40
65Jonas MusslinderNyköpings OK39:50+12:46
66Nils GrimbeckSävedalens AIK40:01+12:57
67Laban BryngelssonTullinge SK40:05+13:01
67Dominique SchmidOLG Galgenen40:05+13:01
69Mikkel HoltFreidig40:09+13:05
70Anton PerssonOK Hammaren40:12+13:08
71Brian AhlmAndrarums IF40:24+13:20
72Leo EnerothLunds OK40:35+13:31
73Mattias LauriFK Herkules40:39+13:35
74Erlend BørliFossum IF40:56+13:52
75Edvin NilssonKungälvs OK41:02+13:58
76Tobias SnellOK Renen41:20+14:16
77Linus MalmKFUM Örebro OK41:32+14:28
77Hannes LindahlSundsvalls OK41:32+14:28
77Jensen KeyMelbourne Forest racers41:32+14:28
80Linus BoströmOK Alehof41:36+14:32
81Niklas BraatzTreptower SV Berlin41:38+14:34
82Johan EkbergSkattkärrs SOK41:40+14:36
83Erik ThoressonAndrarums IF41:48+14:44
84Oliver ErikssonEmmaboda Verda OK41:49+14:45
85Christopher Ladim EngebretsenOK Moss42:06+15:02
86Rasmus KarlssonSävedalens AIK42:18+15:14
87Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb42:24+15:20
88Elon AlbrektssonOK Ravinen42:44+15:40
89Jakob WilhelmssonOK Dacke42:51+15:47
90Fredrik JunevikLeksands OK42:52+15:48
91Ulrik HellenTIF Viking43:01+15:57
92Jakob FredbyOK Renen43:28+16:24
93William WasseniusUddevalla OK43:35+16:31
94Seth BorglundHärnösands OK43:53+16:49
95Oskar JonssonDomnarvets GOIF43:58+16:54
96Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb44:09+17:05
97Jakob GunnarssonLerums SOK44:19+17:15
98Lenni VäisänenHelsingin Suunnistajat44:29+17:25
99David MårtenssonGarphyttans IF44:37+17:33
100Alfred LiljeströmGävle OK44:43+17:39
101Sergey RudenkoNord West45:20+18:16
102Sebastian BjörkBodafors OK45:46+18:42
103Emil RavakkoSävedalens AIK45:59+18:55
103Gard FrostAlta OL45:59+18:55
105Johan VinbladLunds OK46:08+19:04
106Emil AhlströmVästerås SOK46:17+19:13
107Hampus GörlOK Enen46:23+19:19
108Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK46:29+19:25
109Arvid BlomsterRonneby OK46:46+19:42
110Albin HainkeSnättringe SK46:54+19:50
111Linus BacklundTrollhättans SOK47:08+20:04
112Gustav GöranssonArboga OK47:13+20:09
113Sven LindmarkIFK Kiruna47:16+20:12
114Adam ThorpeEPOC47:25+20:21
115Andreas OttossonÖrkelljunga FK47:44+20:40
116Tõnis JäädmaaOK Võru47:45+20:41
117Ben DempseyWest Yorkshire Orienteers48:15+21:11
118Melvin NilssonHärlövs IF49:04+22:00
119Tor RönnestrandFrösö IF49:30+22:26
120David JohanssonFK Friskus-Varberg49:48+22:44
121Wilmer HolmqvistSjövalla FK51:12+24:08
122Teodor ÄlvegranVästerås SOK51:22+24:18
123Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK51:50+24:46
124Mikkel KølbækAarhus 1900 orientering52:13+25:09
125Ole Kristian TaksdalGanddal IL52:34+25:30
126Filip BäckArboga OK53:10+26:06
126Lukas AndrénTibro OK53:10+26:06
128Malte EvebornOK Roxen55:38+28:34
129Gustaf HägglundOK Nolaskogsarna55:51+28:47
130Melker NordgrenOK Kåre55:57+28:53
131Andreas BorängSnättringe SK56:49+29:45
132Adam KristiansenOK Moss58:37+31:33
132Zebastian ArfwedsonFrölunda OL58:37+31:33
134Hampus StockhedenOK Gränsen58:45+31:41
135Tiger LandénGustavsbergs OK1:00:38+33:34
136Adrian ZoellyOLG Stäfa1:01:08+34:04
137Lasse Fenger VadHorsens OK1:03:36+36:32
138Oskar MårtenssonSundsvalls OK1:04:01+36:57
139Vetle DrageKongsberg OL1:07:12+40:08
140Alfred ÖstergrenAlvesta SOK1:10:16+43:12
141Pontus ThuressonSkåneslättens OL1:13:07+46:03
142Anton BörjessonOK Måsen1:17:00+49:56
143Jacob WolgastSnättringe SK2:08:17+1:41:13
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresöej godkänd
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Nils Forsberg RundströmIFK Enskedeej godkänd
Fabian ValleriusGamleby OKej start
Eric JohanssonAlvesta SOKej start
Mathias OhlssonÄrla IFej start
Jacob ÖstermanVänersborgs SKej start
Teodor LundborgHjobygdens OKej start
Tore Herman KirkebøenHalden SKej start
Isak SöderstenJärfälla OKej start
Noak ÖhmanGjø-Vard OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser