Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D14 Kort

2 860 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Barbora SimsovaVSSK MFF Praha (MFP)23:15
2Ottilia AnderssonOK Landehof23:22+0:07
3Hilma GustafssonArvidsjaurs OK24:58+1:43
4Kamilla LomeHamar OK25:30+2:15
5Anna WyssOL Regio Olten26:37+3:22
6Jessica SchärerOLG Pfaeffikon27:06+3:51
7Ella ForsbergOK Ravinen27:52+4:37
8Carolina Hernandez VråleKonnerud IL28:00+4:45
9Anouk GrünigerOLG Suhr28:04+4:49
10Hanna KarlssonLänna IF28:17+5:02
11Lovisa LagoGöteborg-Majorna OK29:40+6:25
12Marie Louise HenningKolding OK29:42+6:27
13Ida PetterssonSurahammars SOK29:46+6:31
14Ylva AasestadHedrum OL29:50+6:35
15Pauliina TilliLynx30:35+7:20
16Henriette PlitEspoon Suunta31:34+8:19
17Jessica KarlsenJärfälla OK31:50+8:35
18Martina BraunVäxjö OK32:05+8:50
19Malva LindbärgOK Södertörn32:24+9:09
20Ida Kristine  NordvikAsker SK32:28+9:13
21Franziska FinkenstaedtOLV Potsdam32:55+9:40
22Ine InstanesIF Sturla33:01+9:46
23Alice StrömbäckFjärås AIK33:16+10:01
24Helena HalkosaariLounais-Hämeen Rasti33:37+10:22
25Emmy LindgrenLinköpings OK33:40+10:25
26Matilda GraadRonneby OK35:33+12:18
27Malene InstanesIF Sturla36:11+12:56
28Lea Mina ZbindenOLV Baselland37:15+14:00
29Elin WesterlundHerrljunga SK Skid o OL39:43+16:28
30Vanja JohanssonOK Hammaren40:16+17:01
31Hannah LarsenMalmö OK41:55+18:40
32Xinming Nachina deer orienteering club44:14+20:59
33Sofia RämmalLunds OK44:17+21:02
34Julia SommerOLG Cordoba44:42+21:27
35Tora Briskerud HasselvoldGrue IL45:25+22:10
36Darja NedoborovskyBSV Halle-Ammendorf45:32+22:17
37Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna45:53+22:38
38Mirjam JoonsLeksands OK47:59+24:44
39Anna AronssonHässleholms OK48:08+24:53
40Ingrid Bratland TjernshaugenOK Moss48:34+25:19
41Maja GelknerSkåneslättens OL51:18+28:03
42Martina SundelinOK Orion52:40+29:25
43Tilda TräffNAIS Orienteringsklubb53:19+30:04
44Oriana RileyDVOA57:12+33:57
Matilda RylanderSkåneslättens OLej start
Jonna KrohnÖstersunds OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser