Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D60

3 610 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ina LindebergSkåneslättens OL33:56
2Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK35:07+1:11
3Jenny BourneEureka Orienteering Club35:39+1:43
4Eva TykessonRävetofta OK37:07+3:11
5Inger OnsbringEskilstuna OL37:36+3:40
6Christina HjertsonOK Linné38:13+4:17
7Inger WesterbergIF Hagen40:51+6:55
8Ursula WolfULUS REISEWELT43:00+9:04
9Solveig HedenblomSjövalla FK43:51+9:55
10Inger LindholmFjärås AIK44:24+10:28
11Kristina LarssonOK Klyftamo46:18+12:22
12Susan KeyMelbourne Forest racers46:40+12:44
13Katarina KvickSkogslöparna46:57+13:01
14Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF48:01+14:05
15Brigit OswaldOLK Piz Hasi49:33+15:37
16Gudrun ElvhageIF Thor49:51+15:55
17Lena PerssonGamleby OK49:59+16:03
18Karin AxelssonIK Uven50:09+16:13
19Robin UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club50:47+16:51
20Linnea CarlssonSkarpnäcks OL51:05+17:09
21Britt GunnarssonKristinehamns OK52:09+18:13
22Kirsten BobachAalborg OK52:22+18:26
23Ingrid GraneliHaninge SOK52:33+18:37
24Robyn PallasCentral Coast52:35+18:39
25Aud KjemperudEiker OL53:07+19:11
26Christin LundgrenFWOC53:39+19:43
27Lone DybdalAarhus 1900 orientering53:41+19:45
28Barbro ÖstlundOK Roxen53:49+19:53
29Mona EnforsTockarps IK54:29+20:33
30Agneta GranströmSOK Aneby54:30+20:34
31Irene DanielssonPiteå IF55:22+21:26
32Kristin JohanssonOK Dacke55:38+21:42
33Lene HansenHerlufsholm OK57:51+23:55
34Eva NydrlovaSK LOB Nova Paka57:58+24:02
35Catherine DawsonGafanhori58:09+24:13
36Jana NovakovaSK LOB Nova Paka58:24+24:28
37Vandermeulen BernadetteCO Liège59:02+25:06
38Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:00:42+26:46
39Ann ScownAbominable O-Men1:01:08+27:12
40Monica AbrahamssonGudhems IF1:02:35+28:39
41Nadezhda LukinaKrasnogorsk1:05:36+31:40
42Leubov LapushnerGALIL1:12:59+39:03
43Jan HardyAustralopers1:13:51+39:55
44Britt KarlssonStenungsunds OK1:16:11+42:15
45Daina Julia DagisOK Renen1:19:25+45:29
46Sally RolloSolway1:20:54+46:58
47Lisbet HansenFSK Orientering1:25:31+51:35
48Maria Sao JoaoCLAC1:44:56+1:11:00
Véronique JuanANCO-Neuchâtelej godkänd
My RönnolsTäby OKej start
Schifferle MonikaBjörnbär OKej start
Oktyabrina SokolovaNovosibirskej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser