Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D35 Motion

4 070 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Helena WallmanVästerbergslagens OL36:59
2Elisabeth HagelbergEksjö SOK40:58+3:59
3Cuki VassalliASCO Lugano43:31+6:32
4Evelina RuthIK Jarl Rättvik44:42+7:43
5Frida BerglundEksjö SOK45:23+8:24
6Katerina WollmerstädtBerliner TSC45:41+8:42
7Anna GranforsOK Landehof45:46+8:47
8Ditte BuschOK Snab48:19+11:20
9Sofie MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna48:21+11:22
10Anna StaafUpsala IF48:27+11:28
11Karen OmlandIL Koll49:12+12:13
12Charlotte WikerGustavsbergs OK49:24+12:25
13Kristina ÅhlundVänersborgs SK49:29+12:30
13Mona LindénOK Bävern49:29+12:30
15Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb49:49+12:50
16Maria WallströmGamleby OK50:10+13:11
17Sara JägstedtHalmstad OK51:22+14:23
18Elin TiensuuSkåneslättens OL51:35+14:36
19Anna JohanssonFrämmestads IK52:58+15:59
20Jennie BjurgrenIK Hakarpspojkarna53:09+16:10
21Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb53:48+16:49
22Anna-Karin KarlssonOK Södertörn54:28+17:29
23Dita VlachovaSKOB Bruntal56:42+19:43
24Marina NilssonOK Njudung57:03+20:04
25Christina PetterssonSjövalla FK57:04+20:05
26Angelica LindblomGustavsbergs OK59:09+22:10
27Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:00:04+23:05
28Katrin AebersoldIFK Ilfis OK1:06:14+29:15
29Anna AxelssonOK Österåker1:06:20+29:21
30Emma SjödinGustavsbergs OK1:07:36+30:37
31Hanna EDVARDSSONEksjö SOK1:08:12+31:13
32Anna PerssonOckelbo OK1:11:02+34:03
33Åsa KjellbergBjörkfors GOIF1:11:41+34:42
34Sanna SintonenKoovee1:23:10+46:11
35Karin SvenssonSkåneslättens OL1:43:59+1:07:00
36Karolina  HellfalkSkåneslättens OL1:58:51+1:21:52
Mila ZaharinovaOppsal Orienteringej godkänd
Marion AmundsenRingerike OLej start
Helle Sjørup NielsenAalborg OKej start
Jenny PerssonArvidsjaurs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser