Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55 Motion

3 140 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eva BohmOK Vildhussen36:04
2Anne SørlienGjø-Vard OL40:34+4:30
3Ingela HåkanssonIK Uven42:05+6:01
4Britt BjörklundBjursås OK44:24+8:20
5Barbro TörnrothHjobygdens OK44:54+8:50
6Carina ErikssonNyköpings OK46:43+10:39
7Ingrid AdolfssonOK Bävern46:47+10:43
8Anne Moian NydalAsker SK46:52+10:48
9Kristina TellqvistIK Dran47:46+11:42
10Hanne JensenEds SK48:12+12:08
11Liselott SigbyIK Vista48:15+12:11
12Anita SundlingNjurunda OK51:38+15:34
13Minna SeirHSOK.dk52:18+16:14
14Ingrid OpedalMelhus IL52:30+16:26
15Ingela OlssonUddevalla OK52:48+16:44
16Ingrid ÖhlénSurahammars SOK54:49+18:45
17Kerstin AnderssonFK Boken55:18+19:14
18Christina EnglöfSK Trim/Virsbo55:41+19:37
19Astrid  SandvikSveio OL56:23+20:19
20Esther MoosbergerOL Regio Olten56:49+20:45
21Helena DiedrichsOK Kåre56:55+20:51
22Gunilla JacobssonNjurunda OK59:00+22:56
23Monika BärlocherOLG St.Gallen/Appenzell59:35+23:31
24Eva Marie AnderssonFK Boken1:01:19+25:15
25Anette PayerlOK Letstigen1:02:03+25:59
26Åshild SamnøyMelhus IL1:02:45+26:41
27Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:02:47+26:43
28Gunilla SandströmOK Stigen1:03:32+27:28
29Sulzer MariaOLG Skandia1:04:30+28:26
30Viveka LundqvistJärfälla OK1:04:34+28:30
31Karin ÖhlundOckelbo OK1:05:13+29:09
32Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:06:16+30:12
33Eva LindOK Tor1:06:24+30:20
34Gunilla BernevingOK Gipen1:07:39+31:35
35Karin BörjarsKils OK1:08:36+32:32
36Barbro ZetterlingOK Tyr1:10:37+34:33
37Vivianne EdblomÖrnsköldsviks OK1:11:29+35:25
38Kristina SvenningFalköpings AIK OK1:12:25+36:21
39Anne-Marie FrisellHelsingborgs SOK1:16:08+40:04
40Margaretha JohanssonOK Kullingshof1:17:01+40:57
41Marianne BosshardOLG Pfaeffikon1:17:05+41:01
42Hanne HyldelundOK-Htf1:19:10+43:06
43Vanja JinnemoHjärnarps GH OL1:24:28+48:24
44Harrieth EngströmVittjärvs IK1:31:05+55:01
45Ditte MobergOskarströms OK1:35:18+59:14
46Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:58:52+1:22:48
Sylvia BroströmOK Hedströmmenej godkänd
Christina LinderJärla Orienteringej godkänd
Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser