Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Inskolning

1 590 m, 200 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Signe AlbinssonOK Österåkerfullföljt
Johannes AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Anton ArvidssonBrattås CKfullföljt
Elise Nilsen BergFossum IFfullföljt
Edith BergenfurSkattkärrs SOKfullföljt
Lilly BergenfurSkattkärrs SOKfullföljt
Arvid BerggrenÖstersunds OKfullföljt
Thea BerglundVittjärvs IKfullföljt
Hugo BestermanIK Trenne Ullaredfullföljt
Alina BieriOLV Luzernfullföljt
Erik BillgrenVellingefullföljt
Filip BogrenOK Vivillfullföljt
Nellie BolinTullinge SKfullföljt
Aurora Sabela BrobakkenSnertingdal IF Orienteringfullföljt
Frida BrudinIFK Mora OKfullföljt
Laura BuschOK Snabfullföljt
Leo ByhSäffle OKfullföljt
Agnes BöregårdOK Gläntanfullföljt
Märta BöregårdOK Gläntanfullföljt
Hugo ClaessonStora Tuna OKfullföljt
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Alexander CrispinOK Denselnfullföljt
Felix DahlinKovlands IFfullföljt
Rasmus DalgaardKolding OKfullföljt
Andreas DegnesSkaukameratene OLfullföljt
Elias DegnesSkaukameratene OLfullföljt
Charlotte Delaumeavon okfullföljt
Malte DuellSandaredfullföljt
Alexander DufvaSundsvalls OKfullföljt
Kristina EdeboHärnösands OKfullföljt
Lowe EkströmOK Älgenfullföljt
Herman EliassonSundsvalls OKfullföljt
lisa enokssonLänghemfullföljt
Märta ErikssonStora Tuna OKfullföljt
Mara ErneOLG Cordobafullföljt
Linnea FagerbergOK Gripfullföljt
Oline Bjerknes FagerlidMåren OKfullföljt
Elsa FallgrenGudhems IFfullföljt
Anton FaxénVäxjö OKfullföljt
Ellen FlordalSnättringe SKfullföljt
Elin ForsHJS-Vansbro OKfullföljt
Ture ForsbergSkogslöparnafullföljt
Nils ForsgrenVästerbergslagens OLfullföljt
Malte FredlundMölndal fullföljt
Viggo FredlundMölndal fullföljt
Linus FridénOK Gränsenfullföljt
Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Felicia FärmSidensjö IKfullföljt
Ester GalborgenEds SKfullföljt
Elsa GerhardssonOK Bävernfullföljt
Molly GraadIF Rigorfullföljt
Linnea Grahn EskilssonLunds OKfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Olivia GustafssonVänersborgs SKfullföljt
Oskar GustafssonVänersborgs SKfullföljt
Ebba HagstrandLerums SOKfullföljt
Carolina HallqvistVänersborgs SKfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Tyra HellbergBoråsfullföljt
Lennart HenrichOLG Siegerlandfullföljt
Cesar HenricsonIK Ymerfullföljt
Sigge HenricsonIK Ymerfullföljt
TUVA HENRICSSONOK Tyrfullföljt
Hugo HenryssonHöganäs BKfullföljt
Arvid HerderssonMarkbygdens OKfullföljt
Maximilian HertzRasbo IKfullföljt
Astrid HjelmÅkersberga SKfullföljt
Emil HofflanderGöteborgfullföljt
Alvin HogedalVänersborgs SKfullföljt
Mailis HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Kalle HuurreTurun Suunnistajatfullföljt
Olle HåkanssonRonneby OKfullföljt
Hjalmar HäggAnderstorps OKfullföljt
Alicia IvarssonOK Hammarenfullföljt
Freja IvermarkVästerås SOKfullföljt
Ella JohanssonFinspångs SOKfullföljt
Hjalmar JohanssonOK Alehoffullföljt
Olivia JohanssonBoråsfullföljt
David JonforsenHallstahammars OKfullföljt
Lova JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Teodor JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Wilma JonssonOK Tyrfullföljt
Sanna JosefssonOK Kolmårdenfullföljt
Elsa JunforsLjusdals Ikfullföljt
Alva JunkellFK Herkulesfullföljt
Moa JäderbergLeksands OKfullföljt
Mathilde KaergerOK Leipzigfullföljt
Anton KarlssonUlricehamns OKfullföljt
Elin KarlssonOK Landehoffullföljt
Gustav KarlssonUlricehamns OKfullföljt
Hampus KarlssonOK Bävernfullföljt
Meja KarlssonLessebo OKfullföljt
Kaisla KauppilaKooveefullföljt
Roope KauppilaKooveefullföljt
Noel KllbergerIFK Göteborgfullföljt
Minou KonczHisings Backafullföljt
Lovisa KristianssonTrollhättans SOKfullföljt
Moa KristianssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Iris KällströmNyköpings OKfullföljt
Alice LarssonBredareds IFfullföljt
Elvira LarssonOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Theo LarssonOK Trananfullföljt
Ivar Lejon fullföljt
Sofie LindFrämmestads IKfullföljt
Axel LindbladOK Djerffullföljt
Arvid Lindblad-AnderssonOK Trananfullföljt
Svea Lindblad-AnderssonOK Trananfullföljt
Alexander LindellOK Alehoffullföljt
Gustav LindgrenOK Måsenfullföljt
Ella LjungdellTäby OKfullföljt
Elton MagnellKatrineholms OKfullföljt
Magdalena MarcinkowskaSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Selma MartanderTrollhättans SOKfullföljt
Ella MatthewsTullinge SKfullföljt
Andreas MelheimIF Sturlafullföljt
Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Agnes MånssonBarsebäcks hamnfullföljt
Nils MånssonBarsebäcks hamnfullföljt
Lovisa MöllerAlmby IKfullföljt
Alicia NilssonOK Njudungfullföljt
Eskil NilssonVästerbergslagens OLfullföljt
Olle NilssonOK Stigenfullföljt
Wilmer Nordgrensävedalens aikfullföljt
Alvin NordinOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Henry NordströmKils OKfullföljt
Tove NordströmOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Melker OckbornTrollhättans SOKfullföljt
My OffrellGävle OKfullföljt
Rie OffrellGävle OKfullföljt
Tua OffrellGävle OKfullföljt
Aurora OldertroenTynset IFfullföljt
Ida Joanne OldertroenTynset IFfullföljt
Arvid OlssonOK Linnéfullföljt
Casper OlssonFK Snapphanarnafullföljt
Ida  OlssonOK Linnéfullföljt
Meja OscarssonHalmstadfullföljt
Emil OskarssonRonneby OKfullföljt
Linnea OskarssonRonneby OKfullföljt
Miikka PekkalaEspoon Suuntafullföljt
Lin PelanderOK Djerffullföljt
Hugo Pella fullföljt
Amanda PerssonTorsås OKfullföljt
Betty PerssonSundbybergs IKfullföljt
Emma PerssonTorsås OKfullföljt
Linnea PerssonOK Kårefullföljt
Tova PerssonFK Finnfullföljt
Elin PeterssonIK Ymerfullföljt
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Oscar PetterssonFrämmestads IKfullföljt
Arman Hvenekaer RasmussenOK-Htffullföljt
Linnéa RexOK Landehoffullföljt
Jakob RingströmOK Landehoffullföljt
Elliot RosénHästveda OKfullföljt
Albin RundbladFrämmestads IKfullföljt
Sixten RuthIK Jarl Rättvikfullföljt
Nils RönnestrandFrösö IFfullföljt
Christoffer Vråle RønningKonnerud ILfullföljt
Ask Felland SætnanFossum IFfullföljt
Jack SalomonssonSkåneslättens OLfullföljt
Valter SanderSkåneslättens OLfullföljt
Johan SandströmOK Älmefullföljt
Linnéa SandströmOK Älmefullföljt
Laurin SchluepOLG Biberist SOfullföljt
Timon SchluepOLG Biberist SOfullföljt
Linnea SjöbergOK Brantenfullföljt
Lukas SjöbergOK Brantenfullföljt
Frida SjöblomOK Kårefullföljt
Eiril Erlien SolerødGjø-Vard OLfullföljt
Amund Hagberg SolumRond OLfullföljt
Gustav StenbackSkarpnäcks OLfullföljt
Isak StinessenDalaportens OLfullföljt
Mimmie StrömbäckFjärås AIKfullföljt
Arvid SvanbergLimmaredfullföljt
Evelina SvanbergLimmaredfullföljt
Delaney SvenssonDenverfullföljt
Tuva ThuresonHalmstads Garnison IFfullföljt
Hannah TiensuuSkåneslättens OLfullföljt
Mirko TisljarOK Orion, Zagrebfullföljt
Sivert Isak TorsethGjø-Vard OLfullföljt
Solveig Wallentinflodafullföljt
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Mira VejedalIFK Lidingö SOKfullföljt
Karin WestströmAlvesta SOKfullföljt
Kajsa WilénLeksands OKfullföljt
Emil Vindevallsävedalens aikfullföljt
Ville WingstedtHalden SKfullföljt
Liisa Laura ViruSK Aasa 5fullföljt
Elvira ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Tim ÖstlundVästvärmlands OKfullföljt
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jakub DobsicekOK Orintoej godkänd
Sylvia JoelssonGustavsbergs OKej godkänd
Sophie KlockarOLG Cordobaej godkänd
Hugo LidénMarkbygdens OKej godkänd
Jakob LöhningUSV TU Dresdenej godkänd
Erik NordahlDomnarvets GOIFej godkänd
Ebba RosénHästveda OKej godkänd
Karl SundkvistKatrineholms OKej godkänd
Agnes VågbergSundsvalls OKej godkänd
Mantas DudaNittedal ej start
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Julia JohanssonEds SKej start
Marit LångOK Kåreej start
Torbjørn Melheim SvendsenIF Sturlaej start
Malin NiggliOK Tisarenej start
Stella NilssonOK Njudungej start
Linnea SandTullinge SKej start
Lydia StakeVästvärmlands OKej start
Ida SylvanVargönej start
Linn ThuressonSkåneslättens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser