Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 9

7 530 m, 146 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mathias Stensland LillevoldNTNUI53:01
2Fredrik LöwegrenIFK Göteborg54:38+1:37
3Johan HördegårdhIFK Göteborg57:48+4:47
4Olai Stensland LillevoldFossum IF1:00:26+7:25
5Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna1:00:31+7:30
6Johan BerglundEksjö SOK1:01:04+8:03
7Björn KarlssonOK Denseln1:01:08+8:07
8Jonas VåtzBoxholm-Mjölby OL1:01:41+8:40
9Øyvind EngerNTNUI1:02:26+9:25
10Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:03:01+10:00
11Anders AspMölndal Outdoor IF1:03:07+10:06
12Martin MobergVänersborgs SK1:04:29+11:28
13Martin SchagerlindTrollhättans SOK1:04:48+11:47
14Sören SturessonLerums SOK1:05:24+12:23
15Peter AspIFK Göteborg1:05:52+12:51
16Fredrik JohanssonMelbourne Forest racers1:06:32+13:31
17Kenneth JohanssonOK Tranan1:06:33+13:32
18Michal BoranekUSK Praga1:08:34+15:33
19Anders GustafssonUddevalla OK1:08:37+15:36
20Gustav NystedtSundsvalls OK1:08:56+15:55
21Klas JohanssonOK Kolmården1:09:29+16:28
22Hampus LarssonFK Göingarna1:10:06+17:05
23Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna1:10:50+17:49
24Anders HellgrenFrölunda OL1:11:17+18:16
25Hans FranssonOK Njudung1:11:31+18:30
26Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK1:12:06+19:05
27Andreas HjertsonOK Linné1:12:16+19:15
28Matilda AnderssonOK Kåre1:12:30+19:29
29Emma AnderssonSävedalens AIK1:13:15+20:14
30Peter GuterstamVästerås1:13:34+20:33
31Jarkko HeikkinenVehkalahden Veikot1:13:49+20:48
32Christian OlssonOK Tranan1:14:10+21:09
33Bernhard VenhauerOLC Union VIKTRING1:14:40+21:39
34Tobias MattssonTrollhättans SOK1:14:41+21:40
35Erik JonssonHestra IF1:14:50+21:49
36Gunnar KarlssonMålilla OK1:16:06+23:05
37Nina Asheim BirkelandHalden SK1:16:09+23:08
38Carl NorinFrölunda OL1:16:12+23:11
39Erik MattssonJärla Orientering1:16:24+23:23
40Erik EkvallTrollhättans SOK1:16:39+23:38
41Johan SamuelssonIK Trenne Ullared1:17:05+24:04
42Jonas PålssonFMTM1:17:21+24:20
43Robert HellgrenNorbergs OK1:17:41+24:40
43Petr BoranekUSK Praga1:17:41+24:40
45Kent LundvallTäby OK1:17:52+24:51
46Thomas KarlssonOK Landehof1:18:17+25:16
47Björn SätranIF Trauma1:19:00+25:59
48Johan RisbergTormestorps IF1:19:25+26:24
49Päivi MalmiHelsingin Suunnistajat1:19:50+26:49
50Johan SchagerlindOK Bävern1:20:23+27:22
51Olle SörqvistMarkbygdens OK1:20:35+27:34
52Tommy ÅhmanLånghundra IF1:20:44+27:43
53Ulf  WallinGöteborg majorna1:21:10+28:09
54Daniel PerssonTorsås OK1:21:41+28:40
55Lucas OskarssonLaxå OK1:21:45+28:44
56Michael LöhningUSV TU Dresden1:22:09+29:08
57Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK1:22:41+29:40
58Pål BackstrømHalden SK1:23:28+30:27
59Runa Lien BackstrømHalden SK1:24:22+31:21
60Peter Lekbergsävedalens aik1:24:23+31:22
61Mats GustafssonFMTM1:24:41+31:40
62Tove LagerbergOK Södertörn1:24:55+31:54
63Mattihas KjellFrämmestads IK1:24:58+31:57
64Anton MarmelidHelsingborgs SOK1:26:03+33:02
65Klas JohanssonOK Tranan1:26:19+33:18
66Simon KristensenOK Roskilde1:26:47+33:46
67Måns TistadIFK Lidingö SOK1:27:02+34:01
68Magnus WihlborgOK Gynge1:27:45+34:44
69Joacim DahlbergFMTM1:27:51+34:50
70Sofie IversenHemyng1:27:55+34:54
71Helge TillingsøeCopenhagenO1:28:03+35:02
71Jitka SvobdovaUSK Praga1:28:03+35:02
73Marcus HellnerIstrums SK1:28:37+35:36
74Samuel ÖstlingAlvesta 1:28:38+35:37
75Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:29:34+36:33
75Henrik LarssonFK Göingarna1:29:34+36:33
77Claes SetthagenOK Tranan1:30:42+37:41
78Terese WängdahlOK Hällen1:31:21+38:20
79Carl-Johan NystedtIF Hagen1:31:25+38:24
80Simon OlaussonOK Tranan1:31:41+38:40
81Patrik GrankvistFMTM1:31:51+38:50
82Lars-Olof LundquistNybro OK1:32:09+39:08
83Pontus KullinOK Tyr1:32:54+39:53
84Tobias HaagOK Gränsen1:33:03+40:02
85Tobias PetterssonVästerviks OK1:33:17+40:16
86Ulo ViruSK Aasa 51:33:24+40:23
87Mikhail MartemyanovLytkarino1:33:44+40:43
88Tonje VassendPorsgrunn OL1:34:22+41:21
89Fredrik PajalaOK Renen1:35:29+42:28
90Gustav OhlinOK Tranan1:35:34+42:33
91ANDREAS SUNDSTRÖMVästerås SK OK1:35:37+42:36
91Erika JanssonRasbo IK1:35:37+42:36
93Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK1:35:55+42:54
94Kristin AnderOK Landehof1:36:40+43:39
95Joel MongårdSkogsluffarnas OK1:38:20+45:19
96Karolina BorankovaUSK Praga1:39:03+46:02
97Martin LindforsBjörkfors GOIF1:39:26+46:25
98Max LindforsOK Trian1:39:41+46:40
99Roman ZhelezovKorshuniata1:41:21+48:20
100Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:41:55+48:54
101Anna HellnerLunds OK1:41:58+48:57
102Filippa AnderssonLidköpings VSK1:42:01+49:00
103Sebastian SanellBurseryds IF1:44:10+51:09
104Philip DahlstedtGOIF Tjalve1:44:39+51:38
105Per FermJönköpings OK1:44:53+51:52
106Jan BergmanOK Kåre1:45:43+52:42
107Peter ØstergaardSøllerød OK1:45:53+52:52
108Daniel Sjöden 1:46:08+53:07
109Niklas SöderlundAvesta OK1:46:40+53:39
110Mika MäntyläRastikarhut1:46:57+53:56
111Patrik SöderlundUlricehamns OK1:47:56+54:55
112Germund BrånsgårdFMTM1:50:24+57:23
113Olle WindeliusFrosta OK1:50:48+57:47
114Torbjörn NorénOK Enen1:51:20+58:19
115Jonas JämsviSollentuna1:52:37+59:36
116Pia VångellLinköpings OK1:52:56+59:55
117Mats BernerssonOK Enen1:55:04+1:02:03
117Johan CarlsonIFK Hedemora OK1:55:04+1:02:03
119André BjärbyFrosta OK1:55:06+1:02:05
120Anders BerglundOK Skogshjortarna2:05:10+1:12:09
121Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK2:06:04+1:13:03
122Maria JunkellFK Herkules2:10:29+1:17:28
123Micael LöfgrenArista-Gran Canaria2:10:47+1:17:46
124Erik LönnfeldtFinland2:13:08+1:20:07
125Frank BraatzTreptower SV Berlin2:14:32+1:21:31
126Ulf ÄrligOK Gränsen2:15:49+1:22:48
127Staffan EdströmOK Gisle2:22:24+1:29:23
128Wai Nang ChungHKOC2:22:38+1:29:37
129Edo DrenthHelsingborgs SOK2:24:09+1:31:08
130Per WesterlundSkogsluffarnas OK2:32:00+1:38:59
131Jenny SpångIFK Hedemora OK2:34:37+1:41:36
132Nicklas EnlundGamleby OK2:36:28+1:43:27
133Morten NissenSøllerød OK2:37:48+1:44:47
134Boo JonssonNybro OK2:47:03+1:54:02
135Sylvia LauOBAA2:51:22+1:58:21
136Anders JonssonSøllerød OK3:05:27+2:12:26
137Ma WeiweiLearnjoy3:32:07+2:39:06
138Elin SwãrdHadeland OL3:48:17+2:55:16
139Hing Shing ChuHKOC4:00:48+3:07:47
140Kin Ip WongHKOC4:12:26+3:19:25
Siu Chung ChanHKOCej godkänd
David StigsmarkStora Tuna OKej godkänd
David SpetzSCANIA SÖDERTÄLJEej godkänd
Tomas VångellLinköpings OKej godkänd
Samuel ÖrnMarkaryds FKej godkänd
Stina BergHelsingborg SOKej godkänd
Torgeir E. AndersenEiker OLej start
Erik LönnfeldtOK77ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser