Swedish Orienteering Federation

Official results for O-Ringen Borås 2015, etapp 5

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: O-Ringen Borås 2015
Organiser: O-Ringen
Date: Sunday 19 July 2015 - Friday 24 July 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (overall)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (overall)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (overall)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (overall)Etapp 5Etapp 5 (overall)

D21 Elit

9 730 m, 66 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anne M Hausken NordbergNydalens SK1:20:348:16
2Simone NiggliOK Tisaren1:22:13+1:398:26
3Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:24:52+4:188:43
4Kamilla OlaussenFredrikstad SK1:25:28+4:548:47
5Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:25:58+5:248:50
6Marte NarumNydalens SK1:26:14+5:408:51
7Kajsa RisbyOK Kåre1:26:53+6:198:55
8Ingjerd MyhreJärla Orientering1:27:49+7:159:01
9Anna PerssonFK Göingarna1:27:51+7:179:01
10Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:28:25+7:519:05
11Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF1:28:57+8:239:08
12Alva OlssonLinköpings OK1:29:23+8:499:11
13Annika BillstamOK Linné1:29:26+8:529:11
14Anna WallinGöteborg-Majorna OK1:29:34+9:009:12
15Linn HokholtNTNUI1:30:04+9:309:15
16Ida LindkvistNTNUI1:31:11+10:379:22
17Elena RoosHalden SK1:31:16+10:429:22
18Lisa HolerEksjö SOK1:31:31+10:579:24
19Marie PetterssonOK Djerf1:32:00+11:269:27
20Lovisa PerssonOK Tisaren1:32:07+11:339:28
21Lone BrochmannBækkelagets SK1:32:11+11:379:28
22Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:32:35+12:019:30
23Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:33:11+12:379:34
24Martina SeiterleTullinge SK1:34:11+13:379:40
25Johanna BergmanSundsvalls OK1:34:27+13:539:42
26Frida SandbergSäterbygdens OK1:35:01+14:279:45
27Siri UlvestadNydalens SK1:35:37+15:039:49
28Tiia MiettinenMS Parma1:36:15+15:419:53
29Josefine KlintbergEksjö SOK1:36:21+15:479:54
30Kristin HylanderNyköpings OK1:37:17+16:439:59
31Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:37:39+17:0510:02
32Lisa RisbyOK Kåre1:37:45+17:1110:02
33Signe KlintingJärla Orientering1:38:13+17:3910:05
34Rebecka HeinrupTullinge SK1:38:17+17:4310:06
35Hanna RaitanenRajamäen Rykmentti1:39:13+18:3910:11
36Maja PetterssonOK Dacke1:40:08+19:3410:17
37Magdalena OlssonIFK Mora OK1:40:42+20:0810:20
38Milla MattilaHelsingin Suunnistajat1:41:12+20:3810:24
39Marion AebiOK Tisaren1:41:26+20:5210:25
40Jannina GustafssonSK Uusi1:43:01+22:2710:35
41Alona SukharevskaKSO Kompas1:43:33+22:5910:38
42Martina RuchOK Kåre1:44:00+23:2610:41
43Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:46:09+25:3510:54
44Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:47:11+26:3711:00
45Annika CarlbergSundsvalls OK1:47:59+27:2511:05
46Radka SklenarovaUlricehamns OK1:48:16+27:4211:07
47Salome SchweizerOLV Baselland1:48:29+27:5511:08
48Elin VinbladHagaby GOIF1:49:09+28:3511:13
49Stina PerssonUmeå OK1:49:16+28:4211:13
50Frida BrogrenSävedalens AIK1:49:17+28:4311:13
51Evelina WickbomVittjärvs IK1:49:28+28:5411:15
52Monika TopinkovaKristiansand OK1:50:45+30:1111:22
53Anina BrunnerBussola OK1:51:34+31:0011:27
54Imogene ScottAuckland OC1:51:35+31:0111:28
55Julia DavidssonOK Klemmingen1:52:32+31:5811:33
56Fabienne WengerGöteborg-Majorna OK1:57:46+37:1212:06
57Elsa EkelinKFUM Örebro OK1:58:21+37:4712:09
58Maria BjörklundLeksands OK2:01:34+41:0012:29
59Emma KantarpÄrla IF2:02:25+41:5112:34
60Alicia Cobo CaballeroIstrums SK2:32:00+1:11:2615:37
61Maiki JäädmaaOK Võru2:45:56+1:25:2217:03
Sara EskilssonAlfta-Ösa OKmispunched
Amilia BjörklundSävedalens AIKmispunched
Linnéa HolmqvistHagaby GOIFmispunched
Rachel EngelerOL Amriswilmispunched
Alice HugossonIFK Lidingö SOKmispunched
Johanna LönnkvistTullinge SKdid not start
Linnea SundströmOK Renendid not start
Sofia GrawéÄrla IFdid not start
Josefine TuoremaaVittjärvs IKdid not start
Bettina AebiOK Linnédid not start
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKdid not start
Amanda HolmgrenVittjärvs IKdid not start
Josefine EngströmAlfta-Ösa OKdid not start
Cecilie KlysnerCopenhagenOdid not start
Emma BergmanGöteborg-Majorna OKdid not start

H21 Elit

13 310 m, 73 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rassmus AnderssonOK Linné1:30:516:49
2Albin RidefeltOK Linné1:31:39+0:486:53
3Olle BoströmJärla Orientering1:32:30+1:396:56
4Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK1:32:48+1:576:58
5Marcus MillegårdHalden SK1:33:22+2:317:00
6William LindMalungs OK Skogsmårdarna1:33:37+2:467:02
7David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna1:33:53+3:027:03
8Florian HowaldTampereen Pyrintö1:35:32+4:417:10
9Emil SvenskStora Tuna OK1:35:51+5:007:12
10Denys ShcherbakovOK Pan-Kristianstad1:36:11+5:207:13
11Jon Aukrust OsmoenNTNUI1:36:34+5:437:15
12Anders TiltnesIL Tyrving1:37:05+6:147:17
13Peter ÖbergOK Hällen1:37:43+6:527:20
14Eskil KinnebergIFK Göteborg1:38:13+7:227:22
15Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:39:41+8:507:29
16Alain DenzlerJärla Orientering1:39:43+8:527:29
17Erik PetterssonOK Denseln1:39:44+8:537:29
18Anton SjökvistStora Tuna OK1:39:59+9:087:30
19Jens WängdahlNyköpings OK1:40:17+9:267:32
20Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:40:28+9:377:32
20Baptiste RollierKristiansand OK1:40:28+9:377:32
22Morten Jarvis WestergårdJärla Orientering1:40:45+9:547:34
23Rudolfs ZernisÄrla IF1:40:48+9:577:34
24Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna1:41:14+10:237:36
25Andreas RüedlingerLeksands OK1:41:17+10:267:36
26Olli OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura1:41:39+10:487:38
27Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:42:21+11:307:41
28Rasmus Rørholt TheisenNTNUI1:42:40+11:497:42
29Kaspar HäglerJärla Orientering1:43:15+12:247:45
30Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF1:43:24+12:337:46
31Fredrik EdénIFK Göteborg1:43:25+12:347:46
32Daniel AttåsOK Tisaren1:43:43+12:527:47
33Jonas EggerIK Hakarpspojkarna1:43:51+13:007:48
34Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF1:43:56+13:057:48
35Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:44:01+13:107:48
36Erik BomanGävle OK1:44:29+13:387:50
37Assar HellströmOK Ravinen1:45:18+14:277:54
38Dmitrii PoliakovRehns BK1:45:59+15:087:57
39Johan RunessonGöteborg-Majorna OK1:46:18+15:277:59
40Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:46:27+15:367:59
41Niklas AldénOK Linné1:46:54+16:038:01
42Gene BeveridgeNorth West Orienteering Club1:47:13+16:228:03
43Henrik JonssonOK Rodhen1:47:29+16:388:04
44Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:47:37+16:468:05
45Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK1:47:45+16:548:05
46Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna1:47:59+17:088:06
47Love SintringHagaby GOIF1:48:05+17:148:07
48Robbin KantarpÄrla IF1:48:40+17:498:09
49Simen AamodtNTNUI1:48:41+17:508:09
50Johan TörnrothHjobygdens OK1:49:02+18:118:11
51Erik MartinssonLinköpings OK1:49:05+18:148:11
52Fredrik MattssonOK Kåre1:49:35+18:448:13
53Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:49:43+18:528:14
54Jakob AnderssonOK Linné1:49:46+18:558:14
55Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:50:30+19:398:18
56Ueli WerrenOLG Bern1:51:08+20:178:20
57Oskar DanielsAttunda OK1:51:17+20:268:21
58Samuel KellerNyköpings OK1:52:21+21:308:26
59Shestakov PavelKoovee1:52:24+21:338:26
60Pontus PeterssonOK Orion1:53:23+22:328:31
61Ross MorrisonRajamäen Rykmentti1:53:26+22:358:31
62Nils SpetzUlricehamns OK1:54:03+23:128:34
63Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:55:16+24:258:39
64Christoph MeierJärla Orientering1:56:39+25:488:45
65Loic CapbernOK Hällen1:57:26+26:358:49
66Xander BergerOK Pan-Kristianstad1:58:49+27:588:55
67Fredrik IngelssonRehns BK1:58:51+28:008:55
68Jacob LindstamOK Ravinen2:04:07+33:169:19
69Santeri SainioKangasala SK2:05:10+34:199:24
70Oscar VångellÄrla IF2:05:30+34:399:25
Simon SmedbergIFK Göteborgmispunched
Oskar AndrénOK Tisarenmispunched
Hans Petter MathisenNTNUImispunched
Davis DislersIK Hakarpspojkarnadid not start
Oskar SjöbergOK Linnédid not start
Anton TynongÄrla IFdid not start
Anton ÖstlinMalungs OK Skogsmårdarnadid not start
Jesper LysellRehns BKdid not start
Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OFdid not start
Raffael HuberGöteborg-Majorna OKdid not start

D20 Elit

7 000 m, 90 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sara HagströmFalköpings AIK OK57:458:15
2Miri Thrane ØdumOK Pan Århus58:04+0:198:17
3Sandrine MüllerLillomarka OL1:00:38+2:538:39
4Sigrid AlexandersenFossum IF1:03:27+5:429:03
5Johanna ÖbergRyda SK1:04:20+6:359:11
6Niina HulkkonenSK Uusi1:05:06+7:219:18
7Andrea SvenssonOK Tisaren1:05:11+7:269:18
8Synnøve BråtenVegårshei IL1:05:46+8:019:23
9Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:06:49+9:049:32
10Kerstin UllmannOL Biel Seeland1:07:15+9:309:36
11Paula GrossHelsingin Suunnistajat1:08:36+10:519:48
12Pim HedbergOK Skogsfalken1:08:43+10:589:49
13Amanda Falck WeberEksjö SOK1:08:47+11:029:49
14Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK1:08:52+11:079:50
15Carina PolzerOK Oachkatzlschwoaf1:08:59+11:149:51
16Stina NilssonUmeå OK1:09:28+11:439:55
17Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:09:30+11:459:55
18Erica PetterssonIFK Göteborg1:10:01+12:1610:00
19Aleksandra HornikOK Kolmården1:11:01+13:1610:08
20Pihla OtsamoHelsingin Suunnistajat1:11:04+13:1910:09
21Eirin Svanøe-HafstadFrol IL1:11:10+13:2510:10
22Karen Oline KolstadFreidig1:11:17+13:3210:11
23Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:11:20+13:3510:11
24Moa PetterssonOK Dacke1:12:01+14:1610:17
25Andrine BenjaminsenLillomarka OL1:12:06+14:2110:18
26Louise LundgrenVäxjö OK1:12:20+14:3510:20
27Johanna ViiloTampereen Pyrintö1:12:23+14:3810:20
28Brechbuehl AndreaOLG Stäfa1:12:30+14:4510:21
29Linnea MalmbergStora Tuna OK1:12:52+15:0710:24
30Hedwig HaasSundsvalls OK1:12:56+15:1110:25
31Rebecka HylanderNyköpings OK1:12:58+15:1310:25
32Frida SætherFreidig1:13:27+15:4210:29
33Aina EdgrenTrollhättans SOK1:14:03+16:1810:34
34Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:14:23+16:3810:37
35Isabel SalénIFK Mora OK1:14:25+16:4010:37
36Filippa JohanssonJönköpings OK1:14:27+16:4210:38
37Ladina RutzOLG Stäfa1:14:30+16:4510:38
38Kaja Bråten LøvaldAsker SK1:14:31+16:4610:38
39Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF1:15:03+17:1810:43
40Hanna MüllerLeksands OK1:15:38+17:5310:48
41Malin WidénUddevalla OK1:15:44+17:5910:49
42Evine Westli AndersenLøten o-lag1:15:47+18:0210:49
43Magdalena Vande VoordeTullinge SK1:15:51+18:0610:50
44Marte Hoff HagenByåsen IL1:16:16+18:3110:53
45Johanna SjölundSundsvalls OK1:16:37+18:5210:56
46Ingeborg Ellegaard MelbyNydalens SK1:16:43+18:5810:57
47Amelie EkströmOK Kåre1:16:59+19:1410:59
48Anika GassnerOK Oachkatzlschwoaf1:18:01+20:1611:08
48Ellen ForsgrenForsa OK1:18:01+20:1611:08
50Caroline LindelöwHärlövs IF1:18:09+20:2411:09
51Barbara KöhleOLG Stäfa1:18:17+20:3211:11
52Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna1:18:24+20:3911:12
53Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:19:05+21:2011:17
54Lilja ÖstermanTurun Suunnistajat1:19:20+21:3511:20
55Sigrid HolmgrenOK Renen1:19:44+21:5911:23
56Klara PålssonSävedalens AIK1:19:51+22:0611:24
57Jutta JussilaTampereen Pyrintö1:20:08+22:2311:26
58Vanessa FrickerStora Tuna OK1:20:57+23:1211:33
59Fanny AsketunOK Roxen1:21:27+23:4211:38
60Märta BerggrenOK Kolmården1:21:47+24:0211:41
60Moa GustafssonUddevalla OK1:21:47+24:0211:41
62Ingrid GulbrandsenAsker SK1:21:57+24:1211:42
63Maja EngesLeksands OK1:22:47+25:0211:49
64Maria DragowskaOK!Sport1:23:54+26:0911:59
65Nicola BlatchfordAustralia1:24:39+26:5412:05
66Anna DowlingWellington Ranges1:25:26+27:4112:12
67Elin LindbergOK Djerf1:26:29+28:4412:21
68Hanna KorhonenOK Ravinen1:27:10+29:2512:27
69Mathilda KarlssonOK Rodhen1:27:30+29:4512:30
70Lucille GirardCOTS1:27:48+30:0312:32
71Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:27:57+30:1212:33
72Linnéa AnderssonBredaryds SOK1:28:44+30:5912:40
73Lisa ElmbladBredaryds SOK1:28:51+31:0612:41
74Bethany HansonHertfordshire Orienteering Club HH1:30:40+32:5512:57
75Josefine HöögHagaby GOIF1:30:55+33:1012:59
76Linnéa HahneInsjöns IF OK1:31:20+33:3513:02
77Silje ArntzenAsker SK1:31:23+33:3813:03
78Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:32:13+34:2813:10
79Pia BlakeYukon OA1:33:55+36:1013:25
80Hanna ÖstenbergEksjö SOK1:36:21+38:3613:45
81Emma SundvallJärla Orientering1:37:04+39:1913:52
82Ingvild WangLillomarka OL1:45:09+47:2415:01
83Natsuki YamagishiNTA O tour2:11:19+1:13:3418:45
Hanna GustavssonOK Tyrmispunched
Karoline SønsterudbråtenRaumar Orienteringmispunched
Amalie TripaxCopenhagenOmispunched
Ida SundströmOK Renenmispunched
Amanda JohanssonOK Dackemispunched
Maja L. BrinchCopenhagenOmispunched
Martina WalchOK Oachkatzlschwoafmispunched
Kristin OlovssonRehns BKdid not start
Ellen SarenmarkLeksands OKdid not start
Clara MannfolkUlricehamns OKdid not start
Sara WadmanIFK Mora OKdid not start
Sara TynongTullinge SKdid not start
Helloworld Helloworldsunnydid not start
Caroline GjøtterupOK Pan Århusdid not start
Tilda JohanssonOK Oriondid not start
Jessica NilssonOK Tyrdid not start
Josefine KristianssonTrollhättans SOKdid not start

H20 Elit

9 950 m, 100 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andreas SølbergIFK Göteborg1:12:037:14
2Oskar LeinonenOK Kolmården1:12:53+0:507:19
3Sven HellmüllerFossum IF1:12:59+0:567:20
4Björn CederbergOK Pan-Kristianstad1:14:09+2:067:27
5Algirdas BartkeviciusOK Denseln1:14:52+2:497:31
6Topi RaitanenHelsingin Suunnistajat1:14:59+2:567:32
7Mathias PeterOK Hammaren1:15:32+3:297:35
8Emil GranqvistOK Ravinen1:15:38+3:357:36
9Anders Felde OlaussenHalden SK1:16:08+4:057:39
10Jan BrunnerSödertälje-Nykvarn OF1:16:14+4:117:39
11Noah ZbindenOLV Baselland1:16:27+4:247:41
12Patrick ZbindenLeksands OK1:16:29+4:267:41
13Filip WadstenOK Landehof1:16:59+4:567:44
14Henry McNultyOK Linné1:17:49+5:467:49
15RIO NicolasOrientExpress 421:18:03+6:007:50
16Shamus MorrisonWellington OC1:18:05+6:027:50
17Konstantin SerebryanitskiiRehns BK1:18:44+6:417:54
18Heino OllinSävedalens AIK1:18:47+6:447:55
19Arttu SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat1:19:19+7:167:58
20Isak LangerakJärfälla OK1:19:25+7:227:58
21Gustav HindérOK Tisaren1:19:28+7:257:59
22Thomas CurigerOLC Kapreolo1:19:35+7:327:59
23Sebastian BaumannOLC Kapreolo1:19:37+7:348:00
24Riccardo RancanOLG Pfaeffikon1:19:44+7:418:00
25Quentin RauturierOK Hällen1:19:48+7:458:01
26Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:19:51+7:488:01
27Emil ØbroOK Orion1:19:55+7:528:01
28Arnaud PerrinOK Denseln1:20:05+8:028:02
29Daniel RoosAttunda OK1:20:21+8:188:04
29Erik BerzellJärla Orientering1:20:21+8:188:04
31Philip PerssonOK Orion1:21:10+9:078:09
32Erland KvisleAsker SK1:21:17+9:148:10
33Thomas KnudsenOK Pan Århus1:21:23+9:208:10
34Johan BöniGöteborg-Majorna OK1:21:33+9:308:11
35Matt DoyleAustralia1:21:35+9:328:11
36Oskar SandbergSäterbygdens OK1:21:38+9:358:12
37Jonas Madslien BakkenNTNUI1:21:43+9:408:12
38Sixten WalheimOK Rodhen1:22:13+10:108:15
39Remo RuchOK Kåre1:22:56+10:538:20
40Henrik EklundVäxjö OK1:23:28+11:258:23
40Elias GemperliThurgorienta1:23:28+11:258:23
42Matthias GroellOK Hammaren1:23:40+11:378:24
43Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:24:43+12:408:30
44Dag BlandkjennKristiansand OK1:24:46+12:438:31
45Arvid VågIFK Göteborg1:25:02+12:598:32
46Philipp KhlebnikovANCO-Neuchâtel1:25:05+13:028:33
47Gabriel MathysOLG Bern1:25:39+13:368:36
48Jens RönnolsTäby OK1:25:42+13:398:36
49Timon SchweizerOLV Baselland1:25:48+13:458:37
50Johan SöderlundLeksands OK1:25:49+13:468:37
51Archibald SoguelANCO-Neuchâtel1:25:53+13:508:37
52Kevin StåhlOK Hammaren1:25:55+13:528:38
53Martin HunhammarOK Ravinen1:26:32+14:298:41
54Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:26:40+14:378:42
55Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF1:26:43+14:408:42
56Martin SklenarSKOB Bruntal1:26:53+14:508:43
57Carl NäslundVästerås SOK1:27:00+14:578:44
58Samuel HedlundLånghundra IF1:27:18+15:158:46
59Emil AnderssonTullinge SK1:27:20+15:178:46
60Fredrik WigertzLånghundra IF1:27:23+15:208:46
61Are Smeland NygårdseterVegårshei IL1:28:23+16:208:52
62Per LindmanFinspångs SOK1:28:38+16:358:54
63William PommerStora Tuna OK1:29:10+17:078:57
64Aaro RuoholaMS Parma1:30:09+18:069:03
65Henrik HåkanssonOK Kolmården1:30:27+18:249:05
66Matt GoodallNorth West Orienteering Club1:30:36+18:339:06
67Magne JutulstadNTNUI1:30:42+18:399:06
68Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:31:35+19:329:12
69Alexander BergstromOttawa OC1:32:13+20:109:16
70Simon MarteliusAttunda OK1:32:58+20:559:20
71Vetle ChristiansenRaumar Orientering1:33:06+21:039:21
72Anton GumaeliusWaxholms OK1:33:32+21:299:24
73Jesper AlfredssonOK Tyr1:34:05+22:029:27
74David HectorSnättringe SK1:36:49+24:469:43
75Emil ÅbergKorsnäs IF OK1:38:22+26:199:53
76Aske JepsenCopenhagenO1:38:49+26:469:55
77Jooseppi KalliokoskiIkaalisten Nouseva-Voima1:39:49+27:4610:01
78Rein MårdalenFreidig1:40:19+28:1610:04
79Quentin MertenatCA Rosé1:40:37+28:3410:06
80Henrik EijsinkÅs-NMBU Orientering1:41:13+29:1010:10
81Mikkel Kaae-NielsenCopenhagenO1:41:48+29:4510:13
82Filip IvarssonOK Hammaren1:42:11+30:0810:16
83William NilssonOK Södertörn1:42:12+30:0910:16
84Karl EngesAttunda OK1:42:40+30:3710:19
85Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:42:44+30:4110:19
86August MikaelssonVästerås SOK1:43:45+31:4210:25
87Valentin KoziavinNiNo- Oteam1:43:55+31:5210:26
88Patrick KrähenbühlOLV Langenthal1:46:18+34:1510:41
89Aidan DawsonAustralia1:49:22+37:1910:59
90Apostol AtanasovStora Tuna OK1:49:28+37:2511:00
91Niklas MetzgerOLK Fricktal1:55:32+43:2911:36
92Sebastian FleissBerliner TSC1:58:26+46:2311:54
93Trevor BrayYukon OA2:06:39+54:3612:43
Arvid HenrikssonJärla Orienteringmispunched
Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OKmispunched
Lukas MeierOLC Kapreolomispunched
Ashley NankervisAustraliamispunched
Felix HartliebLeibnitzer ACmispunched
Magnus MaagCopenhagenOmispunched
Martin HerbertTäby OKmispunched
Niklas SundqvistTullinge SKdid not start
Emil TellsénOK Roxendid not start
Oskar LindqvistSävedalens AIKdid not start
Øyvind WiggenByåsen ILdid not start
Sigur HeggedalKongsberg OLdid not start
Malthe GaarsdalCopenhagenOdid not start
Gaute FriestadKristiansand OKdid not start
Vegard Jarvis WestergårdVaregg Fleridrettdid not start
Mark OttoBerliner TSCdid not start
Erik AnderssonOK Oriondid not start
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnadid not start
Bertram Kopp StannumCopenhagenOdid not start
Morten JørgensenKristiansand OKdid not start
Erik HållströmGävle OKdid not start
Martin NorrbomSala OKdid not start
Aleksi NiemiTampereen Pyrintödid not start
Johannes EklöfIF Hallby SOKdid not start
Nils GumaeliusWaxholms OKdid not start
Daniel DuhlboIFK Mora OKdid not start

D18 Elit

5 750 m, 108 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ingeborg EideByåsen IL55:279:38
2Vilma BlennowFalköpings AIK OK56:25+0:589:48
3Klara DjerfLerums SOK56:45+1:189:52
4Elin PetterssonIFK Göteborg56:49+1:229:52
5Noora KoskinenHiisirasti56:52+1:259:53
6Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna57:25+1:589:59
7Stina NordinSundsvalls OK57:26+1:599:59
8Gina GranstedtHalden SK57:44+2:1710:02
9Valérie AebischerOLC Omström-Sense58:03+2:3610:05
10Erica EdmanLeksands OK58:41+3:1410:12
11Elvira BjörklundTrollhättans SOK59:03+3:3610:16
12Astrid MaagCopenhagenO59:13+3:4610:17
13Tone AlbrektssonOK Ravinen59:28+4:0110:20
14Sanna FastEksjö SOK59:38+4:1110:22
15Gabriella S BerganderEksjö SOK59:39+4:1210:22
16Johanna HagströmFalköpings AIK OK59:56+4:2910:25
17Linnéa GolsäterEksjö SOK1:00:02+4:3510:26
18Hanna HugossonSundsvalls OK1:00:10+4:4310:27
19Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna1:00:12+4:4510:28
20Moa HanssonBredaryds SOK1:00:22+4:5510:29
21Deborah StadlerOLG Galgenen1:00:32+5:0510:31
22Emma PetterssonOK Roxen1:00:52+5:2510:35
23Tove RönnbäckVisborgs OK1:01:01+5:3410:36
24Alice RigbyCleveland Orienteering Klub1:01:03+5:3610:37
25Marie OlaussenFredrikstad SK1:01:05+5:3810:37
26Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna1:01:12+5:4510:38
27Heidi PlitEspoon Suunta1:01:20+5:5310:40
28Tilla Farnes HennumAsker SK1:01:21+5:5410:40
29Line CederbergVänersborgs SK1:01:29+6:0210:41
30Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:01:31+6:0410:41
31Vilma AnnalaKangasala SK1:01:37+6:1010:42
32Emma ArnesenByåsen IL1:02:05+6:3810:47
33Maëlle BeauvirClub Rennais de Course dorientation1:02:08+6:4110:48
34Lova EvebornOK Roxen1:02:14+6:4710:49
35Alexandra EnlundIF Femman1:02:30+7:0310:52
36Amelia SkalbergBredaryds SOK1:02:37+7:1010:53
37Amanda BerggrenTullinge SK1:03:09+7:4210:58
38Mirjam DalénSala OK1:03:16+7:4911:00
39Frida JunegardTullinge SK1:03:20+7:5311:00
40Emma DjerfLerums SOK1:03:26+7:5911:01
41Hanna HänströmTäby OK1:03:33+8:0611:03
41Zlata MalyshevaNord West1:03:33+8:0611:03
43Jonna JungåkerKorsnäs IF OK1:04:10+8:4311:09
44Ingrid LøvåsVaregg Fleridrett1:04:33+9:0611:13
45Malin SandstadFreidig1:04:50+9:2311:16
46Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:04:54+9:2711:17
47Emma BengtssonÅrsunda IF1:05:15+9:4811:20
48Astrid FiskumIL Tyrving1:05:21+9:5411:21
49Matilda ErikssonVästerbergslagens OL1:05:40+10:1311:25
50Hanna ÅbergOK Landehof1:05:44+10:1711:25
51Carolina OlssonÄlvdalens IF OK1:05:53+10:2611:27
52Cecilie AndersenBOK1:06:03+10:3611:29
53Kajsa MattssonOK Kåre1:06:05+10:3811:29
54Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK1:06:15+10:4811:31
55Emilia StåhlbergEspoon Suunta1:06:38+11:1111:35
56Anna KarlströmOK Linné1:06:42+11:1511:36
57Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK1:06:52+11:2511:37
58Klara YngvessonUmeå OK1:07:03+11:3611:39
59Elin Ransjö ZanderOK Tyr1:07:18+11:5111:42
60Kajsa JohanssonJönköpings OK1:07:39+12:1211:45
61Elin JohanssonFinspångs SOK1:07:46+12:1911:47
62Line SølbergOL Trollelg1:08:02+12:3511:49
63Simone FankhauserOLG Goldau1:08:06+12:3911:50
64Sara NivaLaitasaaren Veto1:08:20+12:5311:53
65Tonje Aasheim NymarkAskøy O-Lag1:08:25+12:5811:53
66Sandra NäslundVästerås SOK1:08:31+13:0411:54
67Märta SkogTullinge SK1:08:32+13:0511:55
68Marcia MürnerOLG St.Gallen/Appenzell1:08:42+13:1511:56
69Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:08:51+13:2411:58
70Agnes JonssonCopenhagenO1:09:13+13:4612:02
71Julia ErikssonOK Kolmården1:09:16+13:4912:02
72Siri MoholthKongsberg OL1:10:15+14:4812:13
73Moa HedegårdOK Kolmården1:10:52+15:2512:19
74Anni ValtonenMS Parma1:11:12+15:4512:22
75Annina RancanOLG Pfaeffikon1:12:08+16:4112:32
76Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK1:12:11+16:4412:33
77Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:12:35+17:0812:37
78Tanja HäfeliOLG Huttwil1:12:41+17:1412:38
79Sonia FlückigerOLG Huttwil1:12:54+17:2712:40
80Lovisa MartinssonOK Tyr1:13:01+17:3412:41
81Elsa AnderssonBredaryds SOK1:13:18+17:5112:44
82Rebecca WaldenfjordJärfälla OK1:13:30+18:0312:46
83Sarah PerssonOK Denseln1:14:41+19:1412:59
84Line LaurantsenVaregg Fleridrett1:14:46+19:1913:00
85Silja BraendleOLG Stäfa1:14:54+19:2713:01
86Erika DuhlboIFK Mora OK1:15:08+19:4113:04
87Inna AntikainenMS Parma1:15:12+19:4513:04
88Astrid SimonssonSundbybergs IK1:15:18+19:5113:05
89Maria ErikssonEds SK1:15:20+19:5313:06
90Nora Synnøve WoxholthAsker SK1:16:12+20:4513:15
91Elin LundqvistNybro OK1:16:22+20:5513:16
92Emma HelmerssonVästerås SOK1:16:43+21:1613:20
92Ella WallinderGöteborg-Majorna OK1:16:43+21:1613:20
94Fanni Jauhojärvi MarkussenAsker SK1:17:21+21:5413:27
95Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna1:17:35+22:0813:29
96Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF1:18:51+23:2413:42
97Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF1:19:48+24:2113:52
98Isabel BryantCambridge Sports Union1:20:29+25:0213:59
99Jonna HalonenFjärås AIK1:21:21+25:5414:08
100Andrea SchulerOLG Goldau1:21:41+26:1414:12
101Saga SanderOK Milan1:22:53+27:2614:24
102Ksenia PenzinaNord West1:23:29+28:0214:31
103Margrethe WisløffAsker SK1:24:17+28:5014:39
104Ellen BromanOK Roslagen1:26:18+30:5115:00
105Emma SherwoodFWOC1:26:48+31:2115:05
106Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen1:48:58+53:3118:57
Emma HagrotTäby OKmispunched
Fanny Güdelcoolfrmispunched
Märta Ransjö ZanderOK Tyrdid not start
Agnes WesterbergTrollhättans SOKdid not start
Amanda RangertIK Hakarpspojkarnadid not start
Anniken Helland-HansenIL Tyrvingdid not start
Agnes LundqvistJärfälla OKdid not start
Oda SikkelandIL Tyrvingdid not start
Ida-Marie CederbergPargas IFdid not start
Johanna HenrikssonÄrla IFdid not start
Romina SchweizerOLV Basellanddid not start
Ingrid LundanesEmblem ILdid not start

H18 Elit

7 600 m, 112 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Henrik JohannessonRonneby OK56:537:29
2Audun HeimdalKonnerud IL56:56+0:037:29
3Jesper SvenskStora Tuna OK57:06+0:137:30
4Rafael DobnikEksjö SOK58:48+1:557:44
5Victor ImarkTullinge SK59:40+2:477:51
6Simon ImarkTullinge SK59:48+2:557:52
7Florian AttingerOK Ravinen1:01:23+4:308:04
8Simon HectorSnättringe SK1:01:48+4:558:07
9Håkon Raadal BjørloHalden SK1:01:59+5:068:09
10Anton ForsbergLånghundra IF1:02:07+5:148:10
11Mathias GløersenOL Tønsberg og Omegn1:02:26+5:338:12
12Elias EkvallTrollhättans SOK1:02:29+5:368:13
13Teemu EerolaTampereen Pyrintö1:02:47+5:548:15
14Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:02:54+6:018:16
15Henning SjökvistStora Tuna OK1:03:10+6:178:18
16Paul FlückigerANCO-Neuchâtel1:03:50+6:578:23
17Gustaf SundbüeOK Hällen1:03:56+7:038:24
18Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:03:58+7:058:25
19Akseli RuoholaMS Parma1:04:04+7:118:25
19Mathieu PerrinNature Orientation Saint Etienne1:04:04+7:118:25
21Peter NordbrødenHalden SK1:04:25+7:328:28
22Håvard EidsmoFreidig1:04:28+7:358:28
23Filip JacobssonDegerfors OK1:04:38+7:458:30
24Ollipekka HeikkiläLynx1:04:46+7:538:31
25Ville JohanssonOK Kolmården1:05:10+8:178:34
26Emil LjungemyrOK Kolmården1:05:51+8:588:39
27Olle JosarpFK Friskus-Varberg1:05:57+9:048:40
28Aaro JulkunenMS Parma1:06:10+9:178:42
29Eevert ToivonenKangasala SK1:06:21+9:288:43
30Oliwer LundbergOK Bävern1:06:28+9:358:44
31Vegard GulbrandsenAsker SK1:06:35+9:428:45
32Håkon Østraat SævareidHalden SK1:06:37+9:448:45
33Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK1:06:48+9:558:47
34Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:06:56+10:038:48
35Aleksi SorsaEspoon Suunta1:07:02+10:098:49
36Tom CampbellLustens OK1:07:11+10:188:50
37Andreas UllerKils OK1:07:14+10:218:50
38Valtteri HeikkinenVehkalahden Veikot1:07:22+10:298:51
39Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:08:17+11:248:59
40Andrin GründlerVaajakosken Terä1:08:38+11:459:01
41Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering1:08:49+11:569:03
42André AnderssonVästerbergslagens OL1:09:25+12:329:08
43Albin LillieströmOK Roxen1:09:34+12:419:09
44Silvan UllmannOL Biel Seeland1:09:43+12:509:10
45Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus1:09:55+13:029:11
45Aidan RigbyCleveland Orienteering Klub1:09:55+13:029:11
47Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:10:03+13:109:13
48Timo SuterEksjö SOK1:10:16+13:239:14
49Hallvard Arntzen FossSandefjord OK1:10:28+13:359:16
50Olle AnderssonTullinge SK1:10:30+13:379:16
50Johan OlsonIK Uven1:10:30+13:379:16
52Mattis HallbergIK Uven1:10:39+13:469:17
53Filip KarlssonIF Hagen1:10:51+13:589:19
54Rasmus LundbergOK Bävern1:11:23+14:309:23
55Knut AasheimOppsal Orientering1:11:29+14:369:24
56Noel BoosOLV Luzern1:11:37+14:449:25
57Simon LarssonOK Hällen1:11:56+15:039:27
58Ole KostølKristiansand OK1:12:05+15:129:29
59Pascal BuchsANCO-Neuchâtel1:12:09+15:169:29
60Kjetil MølnvikFreidig1:12:10+15:179:29
61Hugo DahlbergHaninge SOK1:12:14+15:219:30
62Christian MøllerAalborg OK1:12:25+15:329:31
63Sergey KrasilnikovNord West1:12:40+15:479:33
64Petter Vangen LunåsmoTynset IF1:13:01+16:089:36
65Fredrik JohanssonOK Nackhe1:13:04+16:119:36
66Eero HeinonenMS Parma1:13:08+16:159:37
67Csaba GerberBussola OK1:13:22+16:299:39
68Isak PrellnerSkåneslättens OL1:13:33+16:409:40
69Nick GebertOLK Wiggertal1:13:42+16:499:41
70Lucas SundbladEksjö SOK1:14:18+17:259:46
71Erik ZeilonSkåneslättens OL1:14:19+17:269:46
72Devon BeckmanHawkes Bay Orienteering Club1:14:22+17:299:47
73Alvar PalmenEspoon Suunta1:14:39+17:469:49
74Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK1:15:20+18:279:54
75Lukas DeiningerIFK Mora OK1:15:28+18:359:55
76Andrin BieriOLG Pfaeffikon1:15:41+18:489:57
77Cyril BucherOLV Hindelbank1:15:46+18:539:58
78Oskar LindEksjö SOK1:16:00+19:0710:00
79Torkel ReinhartsenKristiansand OK1:16:02+19:0910:00
80Johan Lindbjerg SkovbækCopenhagenO1:17:35+20:4210:12
81Trygve HeggedalKongsberg OL1:17:40+20:4710:13
82Simon SchusterVallentuna-Össeby OL1:18:20+21:2710:18
83Erlend Kvittum NytrøenTynset IF1:19:06+22:1310:24
84Eric RosjöJönköpings OK1:19:45+22:5210:29
85Rickard DjerfTibro OK1:19:50+22:5710:30
86Olav RemmenOL Trollelg1:20:08+23:1510:32
87Trygve Kristoffer LøvliHalden SK1:20:17+23:2410:33
88Robin SalénBergnäsets AIK1:20:19+23:2610:34
89Benjamin WaltiOLK Argus1:20:59+24:0610:39
90Juha RauhalaEspoon Suunta1:21:06+24:1310:40
91Jakob FranssonOK Milan1:22:05+25:1210:48
92Tommy HayesAuckland OC1:22:20+25:2710:50
93Manuel WalssOLV Luzern1:23:05+26:1210:55
94Ivar Jevne ArnesenHamar OK1:23:30+26:3710:59
95Olle NilssonOK Linné1:23:32+26:3910:59
96Julius MolsenCopenhagenO1:25:03+28:1011:11
97Rasmus Damgaard NielsenCopenhagenO1:25:46+28:5311:17
98Albin AnderssonOK Ravinen1:26:21+29:2811:21
99Sturla FrydenlundIF Sturla1:28:08+31:1511:35
100Veit SlodowskiUSV Jena1:29:35+32:4211:47
101Daniel Carlson BjernaldOK Linné1:29:46+32:5311:48
102Nicolas MüllerOLG Thun1:32:48+35:5512:12
103Anders HaflanOL Tønsberg og Omegn1:34:04+37:1112:22
104Rune ØstergaardCopenhagenO1:39:52+42:5913:08
105Noah HowlettLOC1:41:22+44:2913:20
106Tim FranssenOLV Luzern1:51:11+54:1814:37
107Erik NielsenOrienteering Tarzo a.s.d.1:54:30+57:3715:03
Jonas GustafssonOK Kåremispunched
Fabian SteenOK Enenmispunched
Alex CarcasInterlopersmispunched
Asger Skytte KirkegaardCopenhagenOmispunched
Alexander WiklundFinspångs SOKmispunched
Lari PernuEspoon Suuntadid not start
Johannes RidefeltOK Linnédid not start
Sverre Bang StøengHamar OKdid not start
Carl Emil Schøier KovstedCopenhagenOdid not start
Kristian Nilsen SandnesEmblem ILdid not start
Erlend Nilsen SandnesEmblem ILdid not start
Otto StuhlhoferOK Landehofdid not start
Eivind Øfsthus GravirAsker SKdid not start

D21 Elit 2

8 240 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sirkku MinkkinenRajamäen Rykmentti1:32:0511:10
2Anna GustafssonIFK Göteborg1:32:35+0:3011:14
3Frida GustafssonIFK Göteborg1:36:43+4:3811:44
4Maria NordströmGävle OK1:36:52+4:4711:45
5Nicoline Friberg KlysnerCopenhagenO1:37:54+5:4911:52
6Elina LammiHelsingin Suunnistajat1:41:39+9:3412:20
7Emilia HyvärinenLahden Suunnistajat-371:45:20+13:1512:46
8Marte Fallbakken BergeNTNUI1:51:09+19:0413:29
9Tori OwenFWOC2:07:28+35:2315:28
Anja ArbterEksjö SOKdid not start

H21 Elit 2

12 190 m, 91 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:37:277:59
2Mikael AnderssonLinköpings OK1:38:16+0:498:03 Download route in GPX format
3Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna1:39:06+1:398:07
4Tristan BloemenCO Liège1:39:25+1:588:09
5Simon LundinFinspångs SOK1:41:04+3:378:17
6Gustav NordströmGävle OK1:41:19+3:528:18
7Alan CherryVaregg Fleridrett1:41:38+4:118:20
8Térence RisseNydalens SK1:41:48+4:218:21
9Alexander SchwabOL Regio Olten1:42:08+4:418:22
10Matthias ReinerOK Hammaren1:42:47+5:208:25
11Yves AschwandenStora Tuna OK1:42:52+5:258:26
12Linus RappIFK Mora OK1:43:02+5:358:27
13Mattias KarlssonVäxjö OK1:43:13+5:468:28
14Mattias ErikssonOK Denseln1:44:04+6:378:32
15Marcus BerggrenNyköpings OK1:44:09+6:428:32
16Will CritchleyVaajakosken Terä1:44:15+6:488:33
17Lauri NenonenKalevan Rasti1:44:40+7:138:35
18Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:45:00+7:338:36
19Teemu KarjalainenVaajakosken Terä1:45:52+8:258:41
20Anders JohanssonRehns BK1:46:00+8:338:41
21Niklaus ReyNyköpings OK1:46:05+8:388:42
22Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:46:06+8:398:42
23Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:46:07+8:408:42
24Fabian WennerbergVaregg Fleridrett1:46:37+9:108:44
25Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett1:46:48+9:218:45
26Daniel NetzIFK Göteborg1:47:02+9:358:46
27Robbie AndersonOrienteering Canada1:47:07+9:408:47
28Hans PerssonGävle OK1:47:13+9:468:47
29Damian KonotopetzFWOC1:47:20+9:538:48
30Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:47:44+10:178:50
31Luca ZinggOL Amriswil1:48:01+10:348:51
32Michael SiemmeisterEksjö SOK1:48:03+10:368:51
33Jesper SjögrenOK Kullingshof1:48:11+10:448:52
34Johan WikströmOK Tyr1:48:32+11:058:54
35Martin JanssonOK Rodhen1:49:15+11:488:57
36Andrey LamovIFK Mora OK1:49:24+11:578:58
37Toby ScottOLV Steinberg1:49:26+11:598:58
38Henrik SulzASVÖ Österrike1:49:50+12:239:00
39Yaşar İsmet DemirözNEO DSK1:50:20+12:539:03
40Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK1:50:23+12:569:03
41Per EklöfOK Milan1:51:20+13:539:07
42Clement DemeuseAcademy 20151:51:36+14:099:09
43Simon RüeggOLG St.Gallen/Appenzell1:51:39+14:129:09
44Kristian KannusKangasala SK1:52:12+14:459:12
45Rico HübscherOLK Argus1:52:16+14:499:12
46Jeff TeutschOrienteering Canada1:53:27+16:009:18
47Simon EklövOK Linné1:53:36+16:099:19
48Ismael RöthlisbergerOLG Suhr1:54:16+16:499:22
49Henrik RindomOK Pan Århus1:54:21+16:549:22
50Rikard PentonenIFK Göteborg1:54:53+17:269:25
51Robert JohanssonTäby OK1:55:02+17:359:26
52Simon WengerOLG Bern1:55:31+18:049:28
53Joël BornerOK Ravinen1:56:43+19:169:34
54Dominik HaasOLG Schaffhausen1:57:11+19:449:36
55Maxime RauturierOK Hällen1:57:47+20:209:39
56Pascal HaasOLG Schaffhausen1:58:04+20:379:41
57John PerssonIFK Göteborg1:59:53+22:269:50
58Jonas GründlerVaajakosken Terä2:00:27+23:009:52
59Halvor Eid NielsenNTNUI2:00:42+23:159:54
60Duncan MorrisonHawkes Bay Orienteering Club2:01:46+24:199:59
61Karl-Johan WestbergIFK Mora OK2:01:56+24:2910:00
62Anders ÖsterlundVästerås SOK2:02:25+24:5810:02
63Francois JolyOK Linné2:02:53+25:2610:04
64Magnus BjörkOK Rodhen2:03:13+25:4610:06
65Andreas NilssonMarkaryds FK2:03:16+25:4910:06
66Håkan PetterssonOK Djerf2:05:30+28:0310:17
67Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby2:05:41+28:1410:18
68Magnus JohanssonKristiansand OK2:15:21+37:5411:06
69Joakim AxelssonTrollhättans SOK2:15:31+38:0411:07
70Carl Eilert Macody LundVaregg Fleridrett2:15:54+38:2711:08
71Kristian VadHorsens OK2:16:13+38:4611:10
72Daniel HenggelerBjörnbär OK2:16:16+38:4911:10
73Sven KleinOLG Pfaeffikon2:16:28+39:0111:11
74Yannis GüdelCA Rosé2:17:55+40:2811:18
75Mikael PihelOK Tisaren2:18:47+41:2011:23
76Marvin GoerickeBerliner TSC2:23:06+45:3911:44
77Tobias SvarerOK Esbjerg2:25:23+47:5611:55
78Rasmus Skovhede HviidSøllerød OK2:34:16+56:4912:39
79Matthias PoellASVÖ Österrike2:44:06+1:06:3913:27
80Fabian RingliOLG Schaffhausen2:44:45+1:07:1813:30
81Lars BukkehaveOK Sorø2:48:34+1:11:0713:49
82Siu Tung HuiHKOXCC2:52:20+1:14:5314:08
83Sam Choi LamHKOXCC3:05:34+1:28:0715:13
84Gerald YipHKOXCC3:05:58+1:28:3115:15
Jim Øystein NybråtenIL Tyrvingmispunched
Jostein KvaklandVaregg Fleridrettmispunched
Lars JakobssonCentrum OKmispunched
Øyvind Macody LundVaregg Fleridrettmispunched
Dieter WolfULUS REISEWELTmispunched
Daniel NilssonNyköpings OKmispunched
Raúl FerraKFUM Örebro OKmispunched
Johannes ZechnerASVÖ Österrikedid not start
Josep MorlaC.d.p.odid not start
Olle KaleredOK Denselndid not start
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstaddid not start
Baptiste GirardOK Ravinendid not start
Andreas BerganderEksjö SOKdid not start
Joel NilssonIFK Göteborgdid not start
Jakob PauserOK Hammarendid not start
Tomas HolmbergOK Södertörndid not start
Yen Lung ChenTaiwan Junior Orienteering Clubdid not start
Björn HellrupHelsingborgs SOKdid not start
Jonas Falck WeberEksjö SOKdid not start
TingWei KeTaiwan Junior Orienteering Clubdid not start

D20 Elit 2

5 710 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Miti LE CAmClub Rennais de Course dorientation1:38:0117:09

H20 Elit 2

8 880 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Johan IvarssonOK Kullingshof1:21:459:12
2Ola KeiseråsIL Leik1:22:36+0:519:18
3Anton NilssonUmeå OK1:28:01+6:169:54
4Måns HellgrenOK Södertörn1:30:19+8:3410:10
5Florian PasdaUSV Jena1:30:31+8:4610:11
6David SvenssonSkåneslättens OL1:30:48+9:0310:13
7Johan EklundVäxjö OK1:31:46+10:0110:20
8Andreas ZeijlonOK Hällen1:33:21+11:3610:30
9Viktor GammeljordOK Snab1:34:41+12:5610:39
10Jonas CarlssonSundbybergs IK1:35:00+13:1510:41
11Lars BeglingerOLG Murten1:36:05+14:2010:49
12Carl RämmalLunds OK1:36:18+14:3310:50
13Markus NordmarkNässjö OK1:44:47+23:0211:47
14Einar LofthusHamar OK1:48:55+27:1012:15
15Oscar RenbergSävedalens AIK1:52:27+30:4212:39
16Sarawut AtsattruCA Rosé1:55:40+33:5513:01
Tom DrygalskiAcademy 2015mispunched
Brage HellenTIF Vikingdid not start
Albin BergkvistOK Kåredid not start
Anton BlomdahlTullinge SKdid not start

D18 Elit 2

5 460 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna56:1710:18
2Kristin Helland-HansenIL Tyrving56:58+0:4110:26
3Mimmi DahlbergBredaryds SOK58:47+2:3010:45
4Olivia NymanVänersborgs SK1:02:13+5:5611:23
5Lina PålssonKungälvs OK1:03:52+7:3511:41
5Csenge GerberBussola OK1:03:52+7:3511:41
7Elin PoschJönköpings OK1:04:57+8:4011:53
8Erica ErikssonHjärnarps GH OL1:05:01+8:4411:54
9Marit Melby JacobsenLardal OL1:05:16+8:5911:57
10Klara ElmbladBredaryds SOK1:06:16+9:5912:08
11Mathilda HögbergSöders-Tyresö1:06:17+10:0012:08
12Agnes BerglundUlricehamns OK1:08:08+11:5112:28
13Alice FrostOK Roslagen1:09:04+12:4712:38
14Malin NymanOK Tyr1:09:10+12:5312:40
15Ida TorbiörnssonJärla Orientering1:11:33+15:1613:06
16Hanna RöstinSöders-Tyresö1:11:38+15:2113:07
17Karin HagwallLunds OK1:11:54+15:3713:10
18Emma KindbomIF Hagen1:12:34+16:1713:17
19Zoe DowlingWellington Ranges1:12:48+16:3113:20
20Linnea GustafssonOK Gynge1:13:05+16:4813:23
21Julia FrejdOK Ravinen1:13:50+17:3313:31
22Josefine AnderssonOK Renen1:16:08+19:5113:56
23Anniina AaltonenMS Parma1:16:19+20:0213:58
24Emma BergmanOK Tyr1:18:03+21:4614:17
25Klara MandahlOK Linné1:18:22+22:0514:21
26Signe RosendahlOK Renen1:21:03+24:4614:50
27Freja VredinIFK Umeå1:26:46+30:2915:53
28Ebba LeicktTullinge SK1:28:17+32:0016:10
29Emilia ÖstlundOK Kolmården1:31:10+34:5316:41
30Anna KorgavinaNord West1:31:39+35:2216:47
31Hanne-Line EkströmMS Parma1:33:45+37:2817:10
32Frida KrohnÖstersunds OK1:36:22+40:0517:38
33Stina ErikssonJönköpings OK1:36:24+40:0717:39
34Cecilia RämmalLunds OK1:41:30+45:1318:35
35Wilma JanssonVänersborgs SK1:44:15+47:5819:05
36Madelene AxelssonHärlövs IF1:56:09+59:5221:16
Hanna TynongTullinge SKdid not start
Ebba JanssonSöders-Tyresödid not start
Ellen MyrskogIK Kronandid not start
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKdid not start
Matilda ArboreliusHjärnarps GH OLdid not start

H18 Elit 2

7 050 m, 95 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK1:01:108:40
2Nils WärnsbergEksjö SOK1:03:36+2:269:01
3Jonas ErikssonStora Tuna OK1:04:04+2:549:05
4Johan LammFrölunda OL1:04:09+2:599:05
5Arvid ClaessonJönköpings OK1:04:38+3:289:10
6Daniel AnderssonOK Löftan1:05:06+3:569:14
7Pierre MartinezOK Södertörn1:05:23+4:139:16
8Rasmus WickbomVittjärvs IK1:06:06+4:569:22
9Mattias PernebyIFK Lidingö SOK1:06:28+5:189:25
10Albin ClaessonSävedalens AIK1:06:29+5:199:25
11Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:07:13+6:039:32
12Nils GripKalmar OK1:07:22+6:129:33
13Dusan SlamaATU Kosice1:07:32+6:229:34
14Eero JalliMS Parma1:07:35+6:259:35
15Edvin AnderssonOK Norrvirdarna1:07:42+6:329:36
16Daniil KashinNord West1:08:08+6:589:39
17Adam TellsénOK Roxen1:08:09+6:599:40
18Martin SärnbrinkOK Tisaren1:08:19+7:099:41
19Eric DanielssonOK Kåre1:08:39+7:299:44
20Olle SkogTullinge SK1:09:26+8:169:50
21Lukas EvebornOK Roxen1:09:42+8:329:53
22Tobia BergerOLV Baselland1:10:01+8:519:55
23Johan RydingSödertälje-Nykvarn OF1:10:06+8:569:56
24Erik TuuriBergnäsets AIK1:10:18+9:089:58
25Simon RuneforsVäxjö OK1:10:35+9:2510:00
26Brage JørumByåsen IL1:11:13+10:0310:06
27Viktor WassénVänersborgs SK1:11:18+10:0810:06
28Oscar WibergJärla Orientering1:11:46+10:3610:10
29Jens Christian GammeljordOK Snab1:12:00+10:5010:12
30Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK1:12:07+10:5710:13
31Viktor WohlgemuthOK Ravinen1:12:15+11:0510:14
32Martin MörsellOK Kåre1:12:29+11:1910:16
33John GunnarssonSurahammars SOK1:12:36+11:2610:17
34Elmeri ToivanenKouvolan Suunnistajat1:12:39+11:2910:18
35Jesper LindahlOK Trian1:13:11+12:0110:22
36Eric LöfqvistOK Njudung1:13:15+12:0510:23
37Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:13:18+12:0810:23
38Lukas LundgrenVäxjö OK1:13:35+12:2510:26
39Ole Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering1:13:44+12:3410:27
40Johan PerssonOK Österåker1:13:49+12:3910:28
41Linus BacklundOK Södertörn1:13:58+12:4810:29
41Oskar ÖqvistBergnäsets AIK1:13:58+12:4810:29
43Erik OlssonGävle OK1:14:24+13:1410:33
44David RisbergKils OK1:14:32+13:2210:34
45Viktor SkoogKils OK1:14:54+13:4410:37
46Philip EdvardssonEksjö SOK1:14:57+13:4710:37
47Jesper VikmanOK Nolaskogsarna1:15:25+14:1510:41
48Fritjof AxelssonFK Göingarna1:16:30+15:2010:51
49Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:16:40+15:3010:52
50Nils AlexanderssonStora Tuna OK1:17:00+15:5010:55
50Tuve MöllerOK Linné1:17:00+15:5010:55
52Bobby BrahmLånghundra IF1:17:02+15:5210:55
53Pontus LindblomOK Roxen1:17:18+16:0810:57
53Paul PasdaUSV Jena1:17:18+16:0810:57
55Pontus ErlandssonSOK Viljan1:17:23+16:1310:58
55Jakob HöstHjärnarps GH OL1:17:23+16:1310:58
57Albin LarssonKatrineholms OK1:17:50+16:4011:02
58Mårten OlssonGävle OK1:17:55+16:4511:03
59Waldemar AnderssonOK Roslagen1:17:56+16:4611:03
60Arvid LinderOK Hällen1:18:06+16:5611:04
61Erik NallgårdVästerås SOK1:18:22+17:1211:06
62Joris HochstetterUSV Jena1:18:38+17:2811:09
63Egil MorastHaninge SOK1:19:11+18:0111:13
64Robin BeglingerOLG Murten1:19:38+18:2811:17
65Marcus BeckiusOK Tyr1:19:48+18:3811:19
66Nils HenrikssonBergnäsets AIK1:19:53+18:4311:19
67Axel JutterströmIFK Mora OK1:20:16+19:0611:23
68Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:20:30+19:2011:25
69Erik HanssonHärnösands OK1:20:39+19:2911:26
70Åsmund Aamodt ResellNydalens SK1:20:45+19:3511:27
71Christian RedtzerAttunda OK1:20:48+19:3811:27
72Olle HanssonOK Roxen1:21:56+20:4611:37
73Joakim StåhlJärbo OK1:22:01+20:5111:38
74Are WigaardOppsal Orientering1:23:04+21:5411:46
75Lars OlovssonRehns BK1:23:56+22:4611:54
76Jonas TofteredIF Rigor1:24:43+23:3312:00
77Christopher WilestedtAttunda OK1:25:31+24:2112:07
78Stéphane WatheletCO Liège1:28:21+27:1112:31
79David LevinSvaide Roma SOK1:29:22+28:1212:40
80Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK1:34:47+33:3713:26
81Martin PerssonÅrsunda IF1:38:18+37:0813:56
82Ludvig SandahlJärla Orientering1:40:23+39:1314:14
82Jørgen VisterIndre Østfold OK1:40:23+39:1314:14
84Sondre DammTIF Viking2:18:06+1:16:5619:35
85Johan GustafssonOK Tyr2:20:13+1:19:0319:53
Joakim SkärlénHaninge SOKmispunched
Even Lindstad BørresenHamar OKmispunched
Isac JohanssonSol Tranåsmispunched
Adam SegerslättSkåneslättens OLmispunched
Henrik HamreforsVästerås SOKmispunched
Ludvig Andreas RødnesOppsal Orienteringmispunched
Oscar SundlöfSundsvalls OKmispunched
Fredrik MoeSandefjord OKmispunched
Gustav ÖgrenKorsnäs IF OKmispunched
Andreas PerssonOK Hammarenmispunched
Joona ParjanenMS Parmadid not start
Jonas UnsgårdIL Leikdid not start
Tim OlssonBrattås CKdid not start
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKdid not start
Adam LiljaOK Enendid not start
Hallvard Seim GrøvlenOL Trollelgdid not start

D21

6 720 m, 140 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jenny ErikssonOK Kåre1:03:299:26
2Linda LindkvistLeksands OK1:03:45+0:169:29
3Samantha SaegerOK Linné1:04:30+1:019:35
4Johanna SanderiIFK Lidingö SOK1:04:50+1:219:38
5Sofia SalomonssonLinköpings OK1:04:54+1:259:39
6Kristin SkaarRyda SK1:05:03+1:349:40
7Johanna ErlandssonStora Tuna OK1:05:04+1:359:40
8Madeleine DahlinKovlands IF1:05:30+2:019:44
9Kajsa HammarströmLinköpings OK1:05:48+2:199:47
10Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF1:06:49+3:209:56
11Carolin SvenssonHaninge SOK1:07:10+3:419:59
12Hannah CulbergUS Orienteering1:07:19+3:5010:01
13Ida WillénÖstersunds OK1:07:28+3:5910:02
14Julia OlssonUddevalla OK1:07:47+4:1810:05
15Sara BengtssonSävedalens AIK1:08:27+4:5810:11
16Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna1:08:57+5:2810:15
17Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK1:09:19+5:5010:18
18Linnea BörjarsCentrum OK1:09:24+5:5510:19
19Malin LeanderssonOK Tyr1:09:35+6:0610:21
20Malin WelénKöping-Kolsva OK1:09:40+6:1110:22
21Erika LindqvistSävedalens AIK1:09:41+6:1210:22
22Dora SzerencsiJärla Orientering1:09:43+6:1410:22
23Linn BylarsForsa OK1:09:44+6:1510:22
24Lydia MartinssonOK Tyr1:10:00+6:3110:25
25Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:10:04+6:3510:25
26Moa KjellstrandCentrum OK1:10:11+6:4210:26
27Linnéa JohnssonOK Nackhe1:10:21+6:5210:28
28Renee BeveridgeNorth West Orienteering Club1:10:57+7:2810:33
29My WestlundOK Tyr1:11:15+7:4610:36
29Elin HamreforsSävedalens AIK1:11:15+7:4610:36
31Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:11:54+8:2510:41
32Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:12:03+8:3410:43
33Ida DalhammerOK Roxen1:12:18+8:4910:45
34Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:12:20+8:5110:45
35Live Bredholt JørgensenNTNUI1:12:29+9:0010:47
36Jaana PulkkinenYlistaron Kilpa-Veljet1:12:40+9:1110:48
37Jenny BjörkOK Denseln1:12:56+9:2710:51
38Sofie GustavssonOK Tyr1:13:01+9:3210:51
39Emilia HenryssonTibro OK1:13:15+9:4610:54
40Sara JonssonOK Orion1:13:21+9:5210:54
41Lina SamorLerums SOK1:13:27+9:5810:55
41Sofia LönnkvistTullinge SK1:13:27+9:5810:55
43Elin ErikssonVästvärmlands OK1:13:30+10:0110:56
43Maria BrodinFossum IF1:13:30+10:0110:56
45Minna SaarinenKoovee1:13:58+10:2911:00
46Anaïs CattinANCO-Neuchâtel1:14:01+10:3211:00
47Therese LarssonOK Kroppefjäll1:14:04+10:3511:01
48Heike TorgglerSportclub Meran1:14:19+10:5011:03
49Ellen LarssonIF Hagen1:14:42+11:1311:06
50Lisa KaleredOK Denseln1:15:02+11:3311:09
51Barbara SchönenbergerOL Regio Wil1:15:06+11:3711:10
52Anna OlssonTibro OK1:15:11+11:4211:11
53Tatyana BevzaNord West1:15:27+11:5811:13
54Frida ForsbergOK Ravinen1:15:38+12:0911:15
55Lina LångStora Tuna OK1:15:55+12:2611:17
56Lisa PalmSävedalens AIK1:16:08+12:3911:19
57Jenny GullqvistVästvärmlands OK1:16:18+12:4911:21
58Marthe GløersenOL Tønsberg og Omegn1:16:45+13:1611:25
59Anna HåkanssonLinköpings OK1:16:53+13:2411:26
60Andrea WickbomVittjärvs IK1:17:12+13:4311:29
61Linn AxelssonÄrla IF1:17:21+13:5211:30
62Elina JohnssonCentrum OK1:17:24+13:5511:31
63Sara SchmidtTrollhättans SOK1:17:36+14:0711:32
64Karin E GustafssonHagaby GOIF1:17:38+14:0911:33
65Kate MorrisonOK Linné1:17:40+14:1111:33
66Siri JeppssonSödertälje-Nykvarn OF1:17:42+14:1311:33
67Kerria ChallandesANCO-Neuchâtel1:17:48+14:1911:34
68Amanda HanssonBredaryds SOK1:17:57+14:2811:35
69Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF1:18:12+14:4311:38
70Alexandra KhlebnikovaANCO-Neuchâtel1:18:15+14:4611:38
71Lisa SamorTjällmo-Godegårds OK1:18:31+15:0211:41
72Maria ErikssonVästvärmlands OK1:19:17+15:4811:47
72Hanna ErikssonOK Denseln1:19:17+15:4811:47
72Agnes AdolfssonEksjö SOK1:19:17+15:4811:47
75Malin JacobsonOK Tor1:19:29+16:0011:49
76Lisa WesterbergOK Milan1:19:31+16:0211:49
77Maren HerrgesellOK Oachkatzlschwoaf1:20:15+16:4611:56
78Lone MalmgrenGjø-Vard OL1:20:18+16:4911:56
79Amanda ClaessonSävedalens AIK1:20:34+17:0511:59
80Elin TörnrothHjobygdens OK1:20:43+17:1412:00
81Filippa SpånérSävedalens AIK1:20:44+17:1512:00
81Lovisa MannfolkUlricehamns OK1:20:44+17:1512:00
81Frida DanielssonVästerås SOK1:20:44+17:1512:00
84Gry GranstedtNTNUI1:20:59+17:3012:03
85Maria BoisLeksands OK1:21:08+17:3912:04
86Bjørg GranlyNTNUI1:21:09+17:4012:04
87Marie RönnestrandFrösö IF1:21:14+17:4512:05
88Julia LundquistNybro OK1:22:22+18:5312:15
89Maria SchmiterlöwHjobygdens OK1:22:48+19:1912:19
90Lovisa FalkHagaby GOIF1:23:03+19:3412:21
91Solveig LøkenNTNUI1:23:20+19:5112:24
92Anicó KulowBerliner Turnerschaft1:23:37+20:0812:26
93Ylva SunessonOK Alehof1:24:16+20:4712:32
94Viviane MumprechtIFK Ilfis OK1:24:43+21:1412:36
95Anna NystedtSundsvalls OK1:25:30+22:0112:43
96Linnea NordOK Klemmingen1:26:29+23:0012:52
97Maria JohanssonTorsås OK1:26:33+23:0412:52
97Mary FlemingAustralia1:26:33+23:0412:52
99Leena KuusipohjaKristiansand OK1:26:51+23:2212:55
100Susanna ForsellMotala AIF OL1:27:03+23:3412:57
101Karin FägerlindCentrum OK1:27:50+24:2113:04
102Emma LundmanOK Roslagen1:28:01+24:3213:05
103Eva GustafssonHagaby GOIF1:28:42+25:1313:11
104Elin BlickOK Alehof1:28:43+25:1413:12
105Lisa PetterssonOK Dacke1:29:01+25:3213:14
106Madeleine AttforsSävedalens AIK1:29:17+25:4813:17
107Evelina ChristofferssonOK Renen1:29:30+26:0113:19
107Nina Jeanette TollehaugEiker OL1:29:30+26:0113:19
109Hanna ModinLunds OK1:29:33+26:0413:19
110Kristin KällströmerNyköpings OK1:29:34+26:0513:19
111Lotta FalkGöteborg-Majorna OK1:30:52+27:2313:31
112Sara LundstenSundsvalls OK1:30:55+27:2613:31
113Frida VoldenKongsberg OL1:31:30+28:0113:36
114Nicole HitzOLK Argus1:32:28+28:5913:45
115Sofie SvenssonBjörkfors GOIF1:32:52+29:2313:49
116Elin DölerudGöteborg-Majorna OK1:33:02+29:3313:50
117Iris LuiHKOXCC1:33:32+30:0313:55
118Sofie PetterssonUlricehamns OK1:33:45+30:1613:57
119Angelica EngströmSkåneslättens OL1:38:47+35:1814:41
120Josefine SöderlundLeksands OK1:39:33+36:0414:48
121Marion RisseCA Rosé1:40:04+36:3514:53
122Marielle NilssonAndrarums IF1:40:09+36:4014:54
123Frida StrömgårdUddevalla OK1:40:17+36:4814:55
124Eliana KöpfliIFK Ilfis OK1:43:14+39:4515:21
125Anna BirkestålKöping-Kolsva OK1:45:16+41:4715:39
126Sonja MuellerOLG Basel1:48:30+45:0116:08
127Dorthe Kühl PetersenOK SYD1:49:06+45:3716:14
128Sofia GumaeliusTibro OK1:49:11+45:4216:14
129Karolina NygrenSkogspojkarnas OK1:49:34+46:0516:18
130Natalia PereverzinaHertfordshire Orienteering Club HH1:51:29+48:0016:35
131Lucie KomarkovaHjärnarps GH OL1:51:36+48:0716:36
132Therese PerssonSnättringe SK1:53:42+50:1316:55
133Sara IvarssonOK Kullingshof1:55:07+51:3817:07
134Cristina HedlundVandrarringen1:55:59+52:3017:15
135Anna GierlachWOLF Haltern1:56:31+53:0217:20
136Olga BaranovaDVOA2:13:11+1:09:4219:49
137Vivian LeeHKOXCC2:17:36+1:14:0720:28
138Hanna BaushevichBSU OK2:22:15+1:18:4621:10
Frida AnderssonOK Orionmispunched
Malin AndrénTibro OKmispunched
Britt Ingunn NydalNTNUIdid not start
Eva ÖhlundUlricehamns OKdid not start
Karin ValdemarssonKöping-Kolsva OKdid not start
Katja LüscherOL Regio Oltendid not start
Emma BromarkLånghundra IFdid not start
Livia SchifferleBjörnbär OKdid not start
Rachel CollinsDFOKdid not start
Lisa GabrielssonFalköpings AIK OKdid not start
Fontaine HéliseTous Azimuts Douaidid not start
Albina PatrakovaNovosibirskdid not start
Amanda MartinssonFalkenbergs OKdid not start
Kira ArkhipovaNovosibirskdid not start
Sofia HägglundOK Hammarendid not start
Yuqing ZhengOACdid not start
Ronja ArvidssonSkåneslättens OLdid not start
Viktoria HelmerssonOK Ravinendid not start
Jenny LönnkvistTullinge SKdid not start

H21

9 500 m, 171 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Johan AronssonOK Tisaren1:13:497:46
2Peter ErikssonLinköpings OK1:16:53+3:048:05
3Gustav ErikssonStora Tuna OK1:18:25+4:368:15
4Flavio PolteraQuack OK1:18:36+4:478:16
5Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF1:19:08+5:198:19
6Christian KarldénKvillebyns SK1:19:50+6:018:24
7Mattias NilssonVänersborgs SK1:20:21+6:328:27
8Anton SundgrenLånghundra IF1:20:45+6:568:30
9Christoffer SchönningJärfälla OK1:21:05+7:168:32
10Sindre SandvenFossum IF1:21:07+7:188:32
11Emil KaleredOK Denseln1:21:08+7:198:32
12Mikael AnderssonStora Tuna OK1:21:31+7:428:34
13Markus JohanssonIFK Göteborg1:21:45+7:568:36
14Niklas GustafssonOK Tisaren1:22:06+8:178:38
15Eskil SchøningOK Pan Århus1:22:24+8:358:40
16Erik JanssonKFUM Örebro OK1:23:10+9:218:45
17Peter SundelinIF Femman1:23:32+9:438:47
18Victor FlingmarkOK Kåre1:23:40+9:518:48
19Niklas OlssonSkåneslättens OL1:23:46+9:578:49
20Simon AnderssonForsa OK1:24:21+10:328:52
21Olle WinrothOK Löftan1:24:56+11:078:56
22Christian ReneveyCA Rosé1:24:58+11:098:56
23Elias ÖgrenStora Tuna OK1:24:59+11:108:56
24Emil NilssonUmeå OK1:25:00+11:118:56
25Johan AntonssonOK Löftan1:25:24+11:358:59
26Florian BochudCA Rosé1:25:28+11:398:59
27Robert LarssonGamleby OK1:25:31+11:429:00
28Simen Eid NielsenNTNUI1:26:01+12:129:03
29Niklas ThörnOK Vilse 871:26:39+12:509:07
30Fredrik SturessonOK Alehof1:26:44+12:559:07
31Vegard Blomseth JohnsenNTNUI1:26:48+12:599:08
32Erik RåbergOK Landehof1:27:32+13:439:12
33Joar SvartholmBergnäsets AIK1:27:35+13:469:13
34Harald KalagerNTNUI1:27:41+13:529:13
35Tobias EliassonSundsvalls OK1:28:09+14:209:16
36Jonas PalmSävedalens AIK1:28:26+14:379:18
37Mattias MårtsStora Tuna OK1:28:57+15:089:21
38Oskar EklöfRehns BK1:29:02+15:139:22
39Nils TärkHalmstad OK1:29:08+15:199:22
40Bruno GodefroyLinköpings OK1:29:15+15:269:23
41Lars Berge OwrenFreidig1:29:51+16:029:27
42Jonatan AronssonOK Tisaren1:29:53+16:049:27
43Ondrej PesekK.O.B. Choce1:30:03+16:149:28
44Robert PetterssonIF Thor1:30:10+16:219:29
45Charlie StoltRehns BK1:30:18+16:299:30
46Joakim AntonssonOK Löftan1:30:25+16:369:31
47Jesper NilssonUlricehamns OK1:30:26+16:379:31
48Joel MöschOLG Suhr1:30:28+16:399:31
49Jiri ZelinkaO-mikron1:30:58+17:099:34
50Jerk RönnolsCentrum OK1:30:59+17:109:34
51Sondre Sande GullordNTNUI1:31:28+17:399:37
52Jonas LundgrenStora Tuna OK1:31:49+18:009:39
53Lukas ScharnaglOK Oachkatzlschwoaf1:31:55+18:069:40
54Gustav Henrik FiskumNTNUI1:31:56+18:079:40
55Kim Baunehøj PedersenOK Roskilde1:32:00+18:119:41
56Andreas CallebergRehns BK1:32:11+18:229:42
57Anton OddmoOK Pan-Kristianstad1:32:25+18:369:43
58Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg1:32:30+18:419:44
59Patrik JohanssonKexholms SK1:32:46+18:579:45
60Daniel ForsellMotala AIF OL1:33:01+19:129:47
61Vladimir PopovVladivostok1:33:43+19:549:51
62Adrian OpheimNTNUI1:33:52+20:039:52
63Anders VedinSundsvalls OK1:33:55+20:069:53
64Gunnar FiskumNTNUI1:34:10+20:219:54
65Simen WästlundNotodden OL1:34:15+20:269:55
65Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:34:15+20:269:55
67Jaakko LiukkalaHauhon Sisu1:34:19+20:309:55
68Fredrik NobornIFK Göteborg1:34:23+20:349:56
69Björn ArnessonUlricehamns OK1:34:26+20:379:56
70Oskar HöglundMotala AIF OL1:34:28+20:399:56
70Matthias BrynerOLK Argus1:34:28+20:399:56
72Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:34:56+21:079:59
73Fredrik AnderssonIF Rigor1:35:14+21:2510:01
74Victor AxbomOK Landehof1:35:25+21:3610:02
75Jérôme FavreANCO-Neuchâtel1:35:27+21:3810:02
76Javier Ruiz de la Herrán PidalCOMA Club de Orientación de Málaga1:35:34+21:4510:03
77Lukas OlssonVäsby OK1:35:36+21:4710:03
78Rickard IngessonLunds OK1:35:39+21:5010:04
79Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:35:42+21:5310:04
80Michal PatekK.O.B. Choce1:36:07+22:1810:07
81Brechbuehl NicoOLG Stäfa1:36:25+22:3610:08
82Oliver LienhardOLK Argus1:36:38+22:4910:10
83Yuta TanikawaOLC Looper1:37:50+24:0110:17
84Hugo BabelANCO-Neuchâtel1:37:53+24:0410:18
85Gustav ÅhrénMotala AIF OL1:38:14+24:2510:20
86Oscar TörnrothHjobygdens OK1:38:20+24:3110:21
87Johann KervarecOL Biel Seeland1:38:49+25:0010:24
88Oscar GustafssonIdefjordens SK1:39:07+25:1810:26
89Mattis HoltFreidig1:39:26+25:3710:28
90Niklas BarskÖvertorneå IF1:40:27+26:3810:34
91Torbjörn AlmegiusStenungsunds OK1:40:57+27:0810:37
92Aleksei RoztoptannyiUfa-United1:41:06+27:1710:38
93Carl-Johan HögbergOK Linné1:41:16+27:2710:39
94Janne HeikkinenHelsingin Suunnistajat1:42:04+28:1510:44
95Stefan WernigHSV Villach1:42:07+28:1810:44
96Anton ThorstenssonIK Hakarpspojkarna1:42:43+28:5410:48
97Stephane ReneveyCA Rosé1:42:44+28:5510:48
98Marcus SvenssonFK Boken1:42:50+29:0110:49
99Florian ChatagnyCA Rosé1:43:15+29:2610:52
100Adrian BergströmÄlvsby IF OK1:43:17+29:2810:52
101David RunemalmNybro OK1:43:24+29:3510:53
102Adam GeorgssonOK Nackhe1:43:43+29:5410:55
103Simon BohmanRånäs OK1:43:46+29:5710:55
104Markus LundholmOK Renen1:43:59+30:1010:56
105Oskar LydingHylte OK1:44:08+30:1910:57
106Erin SchirmBay Area Orienteering Club1:44:16+30:2710:58
107Martin Lövald HellbergTäby OK1:44:27+30:3810:59
108Anders FogelbergVästvärmlands OK1:44:44+30:5511:01
109Ola JanssonRasbo IK1:44:45+30:5611:01
110Wouter FoppenMinor1:44:53+31:0411:02
111Kristoffer EdshageCentrum OK1:45:48+31:5911:08
112Otto LundmanOK Roslagen1:46:23+32:3411:11
113Kristian Juda HusgardOK Roskilde1:46:41+32:5211:13
114Marcus RamströmOK Kåre1:47:10+33:2111:16
115Jacob Berg LofthusNTNUI1:47:17+33:2811:17
116Godefroy SchragoCA Rosé1:48:21+34:3211:24
117Oscar VagmanOK Klemmingen1:49:24+35:3511:30
118Lars Henrik Verde ThonIF Sturla1:49:36+35:4711:32
119Einar HjortåsNTNUI1:50:10+36:2111:35
120Laurin ImholzOLV Luzern1:50:11+36:2211:35
121Marcus HanssonSödertälje-Nykvarn OF1:50:13+36:2411:36
122Måns FaxénVäxjö OK1:50:29+36:4011:37
123Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:51:09+37:2011:42
124Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:51:33+37:4411:44
125Remo ThomaOLG Pfaeffikon1:51:36+37:4711:44
126Gustav LindeborgTäby OK1:52:03+38:1411:47
127Fredrik SvedhemUlricehamns OK1:52:11+38:2211:48
128Laurenz ElstnerOK Oachkatzlschwoaf1:52:33+38:4411:50
129Jan ShanelK.O.B. Choce1:53:03+39:1411:54
130Dominik MoeschOLG Basel1:53:25+39:3611:56
131Daniel HalvardssonNässjö OK1:53:48+39:5911:58
132Arvid StrandbergSkogslöparna1:55:06+41:1712:06
133Anders CarnlandFrösö IF1:55:51+42:0212:11
134Aleksandr KuryshevUfa-United1:55:52+42:0312:11
135Jan PavelkaO-mikron1:56:30+42:4112:15
136Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:57:14+43:2512:20
137Karsten BlumeBerliner TSC1:57:51+44:0212:24
138Niklas ÖsterlundUlricehamns OK1:58:10+44:2112:26
139Nils JanssonRasbo IK1:59:34+45:4512:35
140Vit SuchomelO-mikron2:01:37+47:4812:48
141Sebastian PughEssex Stragglers OS2:01:40+47:5112:48
142Andreas MagnussonOK Måsen2:02:41+48:5212:54
143Gabriel MöschOLG Suhr2:03:57+50:0813:02
144Thomas PetterssonIF Thor2:05:27+51:3813:12
145Fredrik SetterqvistOK Södertörn2:05:54+52:0513:15
146Kaarel KureOK Kobras2:05:56+52:0713:15
147Erik ToomingasSundsvalls OK2:07:01+53:1213:22
148Jonas GustafssonAndrarums IF2:07:57+54:0813:28
149Sam ErikssonAndrarums IF2:08:18+54:2913:30
150Michael KreibergOK Roskilde2:08:45+54:5613:33
151Rasmus LüscherGöteborg-Majorna OK2:09:26+55:3713:37
152Aron DavidssonUddevalla OK2:10:32+56:4313:44
153Gian-Reto SchaadOLV Zug 20152:11:05+57:1613:47
154Aliaksei ShvantsBSU OK2:12:43+58:5413:58
155Peter KjellbergIstrums SK2:16:16+1:02:2714:20
156Jesper JohanssonÄrla IF2:17:12+1:03:2314:26
157Rasmus SchurmannHylte OK2:18:52+1:05:0314:37
158Love LindströmAttunda OK2:25:51+1:12:0215:21
159Fabian KleinOLG Pfaeffikon2:29:20+1:15:3115:43
160Magnus HalvorsenNTNUI2:45:13+1:31:2417:23
Johan PerssonHagaby GOIFmispunched
Fredrik JohanssonBredaryds SOKmispunched
Joost TalloenOMEGAmispunched
Mattias AnderssonOK Tisarenmispunched
Måns BrännebyOK Kolmårdenmispunched
Per AspegrenOK Kontinentmispunched
Erik EdénWaxholms OKmispunched
Ilya BeliankaSävedalens AIKmispunched
Martin StrömgrenOK Linnémispunched
Andreas SchönningJärfälla OKmispunched
Michael AndersenOK Roskildemispunched
Mathias DrageKongsberg OLdid not start
Johnny HålsjöVänersborgs SKdid not start
Johan AspegrenOK Kontinentdid not start
David MellinSundbybergs IKdid not start
Tegaday Cordobes SuarezALCONdid not start
Mats  KarlströmFrösö IFdid not start
Sondre KongsgårdNTNUIdid not start
Albin ThunbergOK Alehofdid not start
Morten Severin SaueNTNUIdid not start
Emil RankkaOK Roxendid not start
Jesper NelsénFalkenbergs OKdid not start
Daniel JohanssonFalkenbergs OKdid not start
Martin SandOK Tisarendid not start
Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarnadid not start
Alexandre LebetANCO-Neuchâteldid not start
Dmytro KosytsinSC Siriusdid not start
Andreas KarlssonMariestads FKdid not start
Petter LindSkogsluffarnas OKdid not start
Aleksey ArkhipovNovosibirskdid not start
Gustav HagströmFalköpings AIK OKdid not start
Patrik BrorssonFrösö IFdid not start
Roman RybachenkoNovosibirskdid not start

D21 Kort

4 800 m, 118 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Synne BaklidKonnerud IL42:208:49
2Camilla EngstrandSävedalens AIK43:03+0:438:58
3Sara HelanderDomnarvets GOIF44:11+1:519:12
4Stina AndreassonGustavsbergs OK44:13+1:539:12
5Fredrikke Nohr MothNTNUI44:14+1:549:12
6Marie SpångmyrLeksands OK44:48+2:289:20
6Josephine RegnellVäxjö OK44:48+2:289:20
8Anna RunessonOK Vivill44:52+2:329:20
9Solveig BlandkjennNTNUI44:54+2:349:21
10Annie ForsbergOK Ravinen45:18+2:589:26
11Marie OhlinOK Linné45:40+3:209:30
12Josefin HanningOK Löftan47:55+5:359:58
13Josefin AronssonOK Tisaren48:23+6:0310:04
14Camilla Louise BevenseeOK Pan Århus48:31+6:1110:06
15Sofia KillanderHästveda OK48:47+6:2710:09
16Ane Sofie BjørgulHalden SK49:16+6:5610:15
16Sofia NilssonUmeå OK49:16+6:5610:15
18Cecilia BerganderEksjö SOK49:35+7:1510:19
19Marie Arnesson GallerOK Löftan49:39+7:1910:20
20Malin DahlströmTullinge SK49:51+7:3110:23
21Elin WoxlinAlfta-Ösa OK50:12+7:5210:27
22Saana TaimistoMS Parma50:15+7:5510:28
23Louise JohanssonFK Vittus50:30+8:1010:31
24Åsa JärvholmFK Vittus50:43+8:2310:33
25Karin LundbergTullinge SK50:48+8:2810:35
26Sarah-Jane BarrableOK Ravinen50:56+8:3610:36
27Sara RensgardOK Renen50:58+8:3810:37
28Charlotte GustafssonSävedalens AIK51:18+8:5810:41
29Christine J.  HelgerudKongsberg OL51:29+9:0910:43
30Linda ErikssonOK Skärmen51:41+9:2110:46
31Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK52:11+9:5110:52
32Margit Sandem FjellengenIndre Østfold OK52:17+9:5710:53
33Marie TjärnbergKovlands IF52:21+10:0110:54
34Channa LönneTullinge SK52:49+10:2911:00
35Malena Asheim BirkelandHalden SK52:53+10:3311:01
36Fabienne HaasOLG Schaffhausen52:57+10:3711:01
37Anna WallermanIFK Göteborg53:28+11:0811:08
38Annie LennartssonSkåneslättens OL54:10+11:5011:17
39Astrid Ank JørgensenHorsens OK54:23+12:0311:19
40Mai WatsonNTNUI55:07+12:4711:28
41Susanne JohanssonFK Vittus55:22+13:0211:32
42Katharina NovakHSV Grossmittel55:40+13:2011:35
43Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK55:59+13:3911:39
44Tove PaavoOK Klemmingen56:15+13:5511:43
45Anna SjöströmLunds OK56:48+14:2811:50
46Elin LeijgårdGudhems IF56:55+14:3511:51
47Maja AnderssonOK Orion57:19+14:5911:56
48Henny SamuelssonCentrum OK57:21+15:0111:56
49Inger Anita TollehaugEiker OL57:26+15:0611:57
50Kristin Vollen SataøenRond OL57:31+15:1111:58
51Krisztina LiskanySTE Hungary57:56+15:3612:04
52Monica OlssonUddevalla OK58:09+15:4912:06
53Carolina RåbergOK Landehof58:22+16:0212:09
54Kristina KarlssonLånghundra IF58:42+16:2212:13
55Linnea LarssonUddevalla OK58:45+16:2512:14
56Cecilia WidénFK Boken58:48+16:2812:15
57Anu PietilänahoHiidenkiertäjät58:56+16:3612:16
58Jenny VinbladHagaby GOIF59:08+16:4812:19
59Lisa MoodLänna IF59:36+17:1612:25
60Johanna IvaresOK Södertörn59:40+17:2012:25
61Caroline LövhammerIFK Göteborg59:51+17:3112:28
62Nina NembriniC.O. Aget Lugano1:00:24+18:0412:35
63Beatrice HuhtaOK Måsen1:00:54+18:3412:41
64Helle BobachAalborg OK1:00:58+18:3812:42
65Jennie JohanssonBredaryds SOK1:01:06+18:4612:43
66Corina RingliOLG Schaffhausen1:01:08+18:4812:44
67Anna RubbóUmedalens IF1:01:11+18:5112:44
68Ana MarusceacAcademy 20151:01:50+19:3012:52
69Anna LundkvistKils OK1:01:57+19:3712:54
70Monica CasaliniIdrott Klubb Prato1:02:08+19:4812:56
71Marie JinnemoHjärnarps GH OL1:02:17+19:5712:58
72Stina BacklundGudhems IF1:02:23+20:0312:59
73Camilla MatanovicVästerviks OK1:02:33+20:1313:01
74Malin SundqvistTullinge SK1:02:36+20:1613:02
74Emma BrenanderSOK Viljan1:02:36+20:1613:02
76Jenny EkströmStenungsunds OK1:02:42+20:2213:03
77Ulrika AspnäsSidensjö IK1:02:50+20:3013:05
78Hanna KarlssonStenungsunds OK1:02:51+20:3113:05
79Sara JohanssonOK Linné1:03:03+20:4313:08
80Hanna AdolfssonOK Bävern1:03:19+20:5913:11
81Lisa AnderssonRyda SK1:03:37+21:1713:15
82Diana LiskanySTE Hungary1:04:33+22:1313:26
83Susan BøbelIL Imås1:05:02+22:4213:32
84Karin KaillOK Alferna1:05:18+22:5813:36
85Hanna KryhMalmö OK1:05:39+23:1913:40
86Sara BrantheimÖstersunds OK1:05:41+23:2113:41
87Nataliia KuriatnykKSO Kompas1:06:07+23:4713:46
88Emilie LarssonOK Kroppefjäll1:06:22+24:0213:49
89Jacqueline CurigerOLC Kapreolo1:06:32+24:1213:51
90Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna1:07:04+24:4413:58
91Tonje HermansenIndre Østfold OK1:07:21+25:0114:01
92Johanna WillstrandBurseryds IF1:07:50+25:3014:07
93Nicole HäfligerOLG Suhr1:08:10+25:5014:12
94Elin KarlssonLycksele IF1:09:57+27:3714:34
95Agathe TorzValmo1:10:11+27:5114:37
96Silvia CasanovaOLG Regensburg1:10:19+27:5914:38
97Stina BrantheimÖstersunds OK1:10:44+28:2414:44
98Linda JinnemoHjärnarps GH OL1:11:07+28:4714:48
99Hanna AndrénOK Tisaren1:11:09+28:4914:49
100Frida AnderssonUlricehamns OK1:12:00+29:4015:00
101Matilda JonssonLinköpings OK1:12:39+30:1915:08
102Erika AnderssonUlricehamns OK1:14:24+32:0415:30
103Tove FranssonÄrla IF1:14:31+32:1115:31
104Wiviann OttossonMalmö OK1:16:35+34:1515:57
105Isabel HechlTirol1:16:55+34:3516:01
106Karin ÖhmanLinköpings OK1:18:54+36:3416:26
107Stina AnderjonVäxjö OK1:22:09+39:4917:06
108Ingvild Bonden KjørsvikKongsberg OL1:22:30+40:1017:11
109Nathalie JungOL Amriswil1:22:33+40:1317:11
110Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:22:44+40:2417:14
111Viktoriia BogdanovaKSO Kompas1:22:50+40:3017:15
112Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL1:22:55+40:3517:16
113Frida ErikssonLustens OK1:24:58+42:3817:42
114Stine AustadRaumar Orientering1:38:20+56:0020:29
115Annika NeuwirthTirol2:03:35+1:21:1525:44
116Barbara HauserASVÖ Österrike2:05:52+1:23:3226:13
Analyn BaumannY2Ymispunched
Agnes NylinOK Tisarenmispunched
Erika BerggrenTullinge SKdid not start
Nathalie AnderssonSträngnäs-Malmby OLdid not start
Christine RolanderIF Hallby SOKdid not start
Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OKdid not start
Evelina EkelundMalmö OKdid not start
Embla MorastHaninge SOKdid not start
Elena DokhturovaTomskdid not start
Guro Elisabeth KolstadKonnerud ILdid not start
My OttossonVästerbergslagens OLdid not start
Malin FallgrenGudhems IFdid not start
Ariane WilhemANCO-Neuchâteldid not start
Malin PerssonBottnaryds IFdid not start
Linda NilssonSkåneslättens OLdid not start
Susanne ErikssonOK Milandid not start
Sofia BrenanderSOK Viljandid not start
Fanny DecknerSkarpnäcks OLdid not start

H21 Kort

7 110 m, 197 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Emil WingstedtHalden SK42:365:59
2Thor NørskovIFK Göteborg43:15+0:396:04
3Ola MartnerGöteborg-Majorna OK43:48+1:126:09
4Anders NordbergNydalens SK46:12+3:366:29
5Erik EngstrandIFK Göteborg47:13+4:376:38
6Mats NordbrødenJärla Orientering48:06+5:306:45
7Samuel AnderssonHagaby GOIF48:34+5:586:49
8Magnus GlänneforsTullinge SK48:43+6:076:51
9Juho WesterlundKoovee49:10+6:346:54
10Samu LehtolaKangasala SK49:16+6:406:55
11Didrik HallNyköpings OK49:27+6:516:57
11Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OK49:27+6:516:57
13Tuomo IstolahtiKangasala SK49:28+6:526:57
13Mikko HölliKangasala SK49:28+6:526:57
15Kalle LiukkonenHiidenkiertäjät49:51+7:157:00
16Johan LindbergIFK Mora OK49:55+7:197:01
17Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna49:58+7:227:01
18Måns SandgrenOK Orion49:59+7:237:01
19Taneli PantsarPellon Ponsi50:17+7:417:04
20Jaakko IstolahtiYlistaron Kilpa-Veljet50:25+7:497:05
21Hugo MattssonSkåneslättens OL51:08+8:327:11
22Oscar BjörckJärla Orientering51:11+8:357:11
23Henrik LaasIFK Göteborg52:46+10:107:25
24Jeppe RuudOK Pan Århus52:54+10:187:26
25Henrik AnderssonBredaryds SOK54:32+11:567:40
26Erik KarlssonOK Ravinen55:28+12:527:48
27Jörn SundbyLarvik OK55:30+12:547:48
28Peder KockJärla Orientering56:07+13:317:53
29Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF56:15+13:397:54
30Anders HenrikssonIFK Mora OK56:43+14:077:58
31Ville GladKemiön Kiilat56:56+14:208:00
32Jesse IhalainenNavi57:04+14:288:01
33David SundströmSöderhamns OK57:08+14:328:02
34Robert SandbergOK Roslagen57:24+14:488:04
35Bernhard KoglerTirol57:33+14:578:05
36Andreas NordforsStora Tuna OK57:50+15:148:08
37Marcus AnderssonKFUM Örebro OK57:55+15:198:08
38Niklas Hjort IngwersenOK Pan Århus58:09+15:338:10
39Jonathan RosendahlÄrla IF58:17+15:418:11
40Emil WikströmOK Tyr58:22+15:468:12
41Ola BrönnhedenNyköpings OK58:27+15:518:13
42Simon NilssonEksjö SOK58:29+15:538:13
43Klas BringertKatrineholms OK59:04+16:288:18
44Johan SalomonssonVänersborgs SK59:27+16:518:21
45Johan GunnarsIFK Mora OK59:29+16:538:21
46Johan HöökIK Jarl Rättvik59:45+17:098:24
47Anders Konring OlesenFIF Hillerød1:00:14+17:388:28
48Bengt LangelsSkarpnäcks OL1:00:37+18:018:31
49Marcus GranlundSkellefteå OK1:00:40+18:048:31
50Vaclav SeberaSokol Frydek-Mistek1:01:18+18:428:37
51Ola WillstrandOK Gisle1:01:19+18:438:37
52Ethan ChildsUSA Orienteering1:01:20+18:448:37
53Marcus KempeSävedalens AIK1:01:23+18:478:38
54Johan LövgrenDegerfors OK1:01:30+18:548:38
55Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:01:32+18:568:39
56Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:01:34+18:588:39
57Olle ForsbergOK Ravinen1:01:41+19:058:40
58Rasmus AlenKangasala SK1:01:58+19:228:42
59Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:02:02+19:268:43
60Joel SanderiIFK Lidingö SOK1:02:07+19:318:44
61Mattias JonssonLinköpings OK1:02:10+19:348:44
62Fredrik KarlssonOK Hällen1:02:44+20:088:49
63Anton HemlinIK Uven1:02:53+20:178:50
64Raphaël StefaniniKemiön Kiilat1:02:55+20:198:50
65Isak EklövOK Linné1:02:58+20:228:51
66Per HultBredaryds SOK1:03:06+20:308:52
67Santtu SainioKangasala SK1:03:10+20:348:53
68Patrik NordgrenSävedalens AIK1:03:19+20:438:54
69Anton SihvonenNavi1:03:32+20:568:56
70Mikael AnderssonIK Gandvik1:03:33+20:578:56
71Thomas EkKöping-Kolsva OK1:03:39+21:038:57
72Henri AnnilaKoovee1:03:42+21:068:57
73Mattias AnderssonIK Gandvik1:03:45+21:098:57
74Jonas VikströmKöping-Kolsva OK1:04:18+21:429:02
75Kristian SvenssonRävetofta OK1:04:20+21:449:02
76Vili ValjakkaAnttolan Urheilijat1:04:22+21:469:03
77Jonas EnarssonLunds OK1:04:26+21:509:03
78Jan ForsbergHögåkers OK1:04:39+22:039:05
79Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:04:45+22:099:06
80Rasmus MattssonIK Uven1:05:01+22:259:08
81Anton UddOK Tyr1:05:13+22:379:10
82Christoffer EskilssonTullinge SK1:05:23+22:479:11
83Mattias KillanderHästveda OK1:05:36+23:009:13
84David JonssonOK Klyftamo1:05:46+23:109:14
84Johan GF DavidssonSimlångsdalens IF1:05:46+23:109:14
86Fredrik ÖbergMalmö OK1:05:47+23:119:15
87Mattias OlofssonOK Enen1:05:50+23:149:15
88Johan KärrströmTullinge SK1:06:34+23:589:21
89Karl BengtssonUmeå OK1:06:35+23:599:21
90Isak ForsbergHögåkers OK1:06:39+24:039:22
91Henric JohnssonBredaryds SOK1:06:46+24:109:23
92Anders OlssonUddevalla OK1:06:52+24:169:24
93Mattias JohanssonOK Pan-Kristianstad1:06:54+24:189:24
94Erik NordqvistHässleholms OK1:07:05+24:299:26
95Simon EngelHässleholms OK1:07:25+24:499:28
96Ingemar ÅkermanTullinge SK1:07:46+25:109:31
97Pontus JohanssonOK Kullingshof1:07:55+25:199:33
98Henning HallNyköpings OK1:07:56+25:209:33
99Niclas LarssonKöping-Kolsva OK1:08:24+25:489:37
100Martin SatanekSokol Frydek-Mistek1:08:27+25:519:37
101Jens ÖströmOK Tyr1:08:28+25:529:37
102Robert IrestigSkarpnäcks OL1:08:30+25:549:38
103Sverre Berg LutnæsHamar OK1:08:34+25:589:38
104Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL1:08:40+26:049:39
105Martin SvärdOK Tylöskog1:08:53+26:179:41
106Anton PetterssonTibro OK1:09:00+26:249:42
107Ola JohanssonOK Gisle1:09:08+26:329:43
108Johannes ItenOLC Winterthur1:09:38+27:029:47
109Daniel OlssonUddevalla OK1:09:44+27:089:48
110Mikael HallOK Bävern1:09:57+27:219:50
111Jonas FagerholmSöderhamns OK1:09:59+27:239:50
112Cristian WesterIF Hagen1:10:14+27:389:52
113Esa ViitanenTurun Suunnistajat1:10:17+27:419:53
114Benjamin ErikssonDalsjöfors GoIF1:10:29+27:539:54
115Fredrik ErikssonBredaryds SOK1:10:37+28:019:55
116Robin ÖrnOK Bävern1:10:46+28:109:57
117Adam FredénFalköpings AIK OK1:11:02+28:269:59
118Jan StridhSkogsluffarnas OK1:11:21+28:4510:02
119Niklas HelmertzFrölunda OL1:11:23+28:4710:02
120Daniel NilssonHästveda OK1:11:32+28:5610:03
121Nicolas LangeneggerOL Biel Seeland1:11:36+29:0010:04
122Sindre Engzelius GylverNTNUI1:11:38+29:0210:04
123Karl UtterbackMalmö OK1:11:39+29:0310:04
124Claes LundströmSkellefteå OK1:11:47+29:1110:05
125Jesper LundTullinge SK1:12:05+29:2910:08
126Joakim OlssonVäsby OK1:12:22+29:4610:10
127Joel AhlquistSkarpnäcks OL1:12:28+29:5210:11
128Stefan NilssonLunds OK1:12:39+30:0310:13
129Asgeir RisethTullinge SK1:12:40+30:0410:13
130David ForsOK Skogsstjärnan1:12:43+30:0710:13
131Claes DavidssonSvenljunga OK1:12:49+30:1310:14
132Daniel NilssonSkåneslättens OL1:12:53+30:1710:15
133Mattias WesterFK Vittus1:14:05+31:2910:25
134Christian EricksonUlricehamns OK1:14:13+31:3710:26
135Juho PietilänahoHiidenkiertäjät1:14:16+31:4010:26
136Joakim LönnkvistTullinge SK1:14:17+31:4110:26
137Emil JanssonOK Rodhen1:14:25+31:4910:27
138Anders JonssonIF Marin Väst1:14:46+32:1010:30
139Henrik BrusSävedalens AIK1:14:49+32:1310:31
140Håkan PalmOK Klemmingen1:15:06+32:3010:33
141Klas PeterssonIF Marin Väst1:15:17+32:4110:35
142Filip SöderlundOK Milan1:15:25+32:4910:36
143Martin KarlssonCentrum OK1:15:46+33:1010:39
144Per RöstOK Storsjön1:15:47+33:1110:39
145Sigurd RavnanOL Toten-Troll1:15:50+33:1410:39
146Robert von FrenckellOK Raseborg1:16:32+33:5610:45
147Samuel YngveOK Kontinent1:18:01+35:2510:58
148Niklas FallgrenGudhems IF1:18:14+35:3811:00
149Tomas JohnssonSundsvalls OK1:18:21+35:4511:01
150Jörgen StegardSkarpnäcks OL1:18:58+36:2211:06
151Göran EklundSkarpnäcks OL1:19:21+36:4511:09
152Mattias PrickUddevalla OK1:19:39+37:0311:12
153Jens UddénLjungskile FK1:19:49+37:1311:13
154Andreas LeijgårdGudhems IF1:19:51+37:1511:13
155Martin LönnLänna IF1:20:07+37:3111:16
156Robin ErnebyVästerås SOK1:20:16+37:4011:17
157Fredrik WessmarkOK Flundrehof1:21:05+38:2911:24
158Emil FolinoOK Denseln1:21:09+38:3311:24
159Lars HanssonOK Rodhen1:22:17+39:4111:34
160Lars-Ola BligårdOK Vilse 871:22:19+39:4311:34
161Väinö LintulaTampereen Pyrintö1:23:22+40:4611:43
162Erik BerglundSkarpnäcks OL1:24:42+42:0611:54
163Tobias RydlingeSkellefteå OK1:25:36+43:0012:02
164Simon IslerOL Amriswil1:26:09+43:3312:07
165William ErlandssonOK Österåker1:26:19+43:4312:08
166Christian Løchting ThunbergOK Roslagen1:27:03+44:2712:14
167Per SandahlGamleby OK1:27:08+44:3212:15
168Patrik BrorssonTockarps IK1:29:12+46:3612:32
169Stian LysnesHedrum OL1:29:48+47:1212:37
170Henrik HellgrenNorbergs OK1:30:07+47:3112:40
171Henrik AlmkvistOK Älvsjö-Örby1:30:32+47:5612:43
172Joel AnderssonIK Gandvik1:30:52+48:1612:46
173Suleyman AliyevAcademy 20151:33:38+51:0213:10
174Jakob RedtzerAttunda OK1:34:39+52:0313:18
175Andreas PoppAalborg OK1:35:00+52:2413:21
176Anton PerssonHässleholms OK1:35:18+52:4213:24
177Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:36:50+54:1413:37
178Elias HaglundOK Djerf1:38:01+55:2513:47
179OnLap ChanHKOC1:38:54+56:1813:54
180Rudi OlsenLillomarka OL1:39:06+56:3013:56
181Yeung Chi LeeHKOXCC1:39:10+56:3413:56
182Ales KotatkoSokol Frydek-Mistek1:42:13+59:3714:22
183Wei Yeung Sunny TamHKOXCC1:42:16+59:4014:23
184Markus SvenssonFilipstads OK1:42:19+59:4314:23
185Peter NilssonSimlångsdalens IF1:42:58+1:00:2214:28
186Loris DErricoOrienteering Tarzo a.s.d.1:43:08+1:00:3214:30
187Mårten HolmströmOK Österåker1:44:06+1:01:3014:38
188Yi Sunchina deer orienteering club1:44:16+1:01:4014:39
189Maurizio MelOrienteering Tarzo a.s.d.1:45:04+1:02:2814:46
190Anders Hansen-HaugAskersunds OK1:48:05+1:05:2915:12
191Edoardo TonaOrienteering Tarzo a.s.d.1:52:47+1:10:1115:51
192Forty-thousand CheungHKOC2:01:05+1:18:2917:01
193Brynjar Larssen BakkenNTNUI2:06:18+1:23:4217:45
Tomas ReibringNyköpings OKmispunched
Tobias AnderssonOK Österåkermispunched
Simon BörjesonRyda SKmispunched
Niklas OlssonIFK Mora OKmispunched
Kalle BergmanOK Ravinendid not start
Oscar AnderssonOK Tisarendid not start
Axel MattssonJärla Orienteringdid not start
Stefan RoosIFK Göteborgdid not start
Simon SanderiHagaby GOIFdid not start
Simon MellinSundbybergs IKdid not start
Jonas EkströmGöteborg-Majorna OKdid not start
Jonas Søby PedersenAarhus 1900 orienteringdid not start
Anders GranbergOK Klemmingendid not start
Simon RolanderIF Hallby SOKdid not start
Markus BerglundSkarpnäcks OLdid not start
Simon SjöhedGävle OKdid not start
Daniel WejåsNyköpings OKdid not start
Tarmo HaidakOK Kobrasdid not start
Bradley LundTuksOrienteeringdid not start
Emil AnderssonÄrla IFdid not start
Fredrik AhnlénOK Hammarendid not start
Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 87did not start
Christian HedqwistOK Tyrdid not start
Svante PerssonSöderhamns OKdid not start
Pär EngstrandStora Tuna OKdid not start
Markus FredlundTullinge SKdid not start
Tobias BeckiusLinköpings OKdid not start
Martin LindströmSOK Viljandid not start
Jonathan AnderssonHagaby GOIFdid not start
Johan TallhageSkarpnäcks OLdid not start
Rasmus RostöRånäs OKdid not start
Oliver PetersenSöders-Tyresödid not start
Daniel AnderssonIK Gandvikdid not start
Joakim WigertzLånghundra IFdid not start

D20

5 540 m, 75 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Niamh CorbettCorkO59:2710:43
2Roisin LongAJAX1:00:38+1:1110:56
3Mirabella TolonenRajamäen Rykmentti1:01:26+1:5911:05
4Elena GurskaiaNord West1:01:29+2:0211:05
5Ulrika TofteredIF Rigor1:03:22+3:5511:26
6Melina TovenStora Tuna OK1:03:23+3:5611:26
7Tiina AnttilaSuomusjärven Sisu1:03:43+4:1611:30
8Karen BjergaardNydalens SK1:05:33+6:0611:49
9Virág WeilerBudapest1:05:37+6:1011:50
10Anna MatybaOK!Sport1:05:52+6:2511:53
11Julie RoulleauxCOL Etrechy1:06:32+7:0512:00
12Nina HallorOK Tisaren1:07:21+7:5412:09
13Julia AdolfssonOK Kåre1:08:01+8:3412:16
14Fredrika von EssenOK Linné1:08:02+8:3512:16
15Selma Øfsthus GravirAsker SK1:08:08+8:4112:17
16Hanna BarkegrenStora Tuna OK1:09:36+10:0912:33
17Patricia EdgarssonOK Skogsfalken1:09:47+10:2012:35
18Sofia SjögrenOK Kullingshof1:10:35+11:0812:44
19Isabel SchafferOK Oachkatzlschwoaf1:10:37+11:1012:44
20Irina StroganovaNord West1:11:19+11:5212:52
21Linn ErikssonRyda SK1:11:20+11:5312:52
22Ragnhild LøvliAsker SK1:11:32+12:0512:54
23Elin PetersonÄlvdalens IF OK1:12:15+12:4813:02
24Aoife McCavanaGEN1:12:16+12:4913:02
25Claudia RoomanTrol Belgium1:12:35+13:0813:06
26Tanja MoserTampereen Pyrintö1:12:41+13:1413:07
27Sigrid Merete Moen PedersliOL Trollelg1:13:04+13:3713:11
28Lina FredrikssonKorsnäs IF OK1:13:23+13:5613:14
29Emelie AnderssonVänersborgs SK1:14:25+14:5813:25
30Evalin BrautigamWestern Connecticut OC1:14:37+15:1013:28
31Sonja PalmHJS-Vansbro OK1:14:47+15:2013:29
32Ellen JohnssonOK Nackhe1:15:22+15:5513:36
33Stina LarssonIF Hagen1:15:24+15:5713:36
34Clíona McCulloughDublin University Orienteers1:15:33+16:0613:38
35Nora RamsteinAustralia1:17:15+17:4813:56
36Malin ReichenbergIdefjordens SK1:17:25+17:5813:58
37Åsa RambergHallstahammars OK1:18:11+18:4414:06
38Hanna BerglundOK Kåre1:18:21+18:5414:08
39Martina SallstedtOK Södertörn1:18:47+19:2014:13
40Klara HolmgårdKils OK1:19:17+19:5014:18
41Minda LangmoenKungälvs OK1:19:20+19:5314:19
42Kajsa Stina SandstadFrol IL1:19:29+20:0214:20
43Ebba WesterbergOK Kolmården1:19:32+20:0514:21
44Nadja RutzOLG Pfaeffikon1:20:13+20:4614:28
45Laura BøghFaaborg OK1:20:49+21:2214:35
46Marine BonoraALCO St Priest1:21:14+21:4714:39
47Felicia SpångbergLunds OK1:22:22+22:5514:52
48Sandra BestelCOL Etrechy1:23:07+23:4015:00
49Sara MagnussonOK Måsen1:23:58+24:3115:09
50Ylva PaavoOK Klemmingen1:24:10+24:4315:11
51Lena StrombergerOK Oachkatzlschwoaf1:24:49+25:2215:18
52Miranda LeafDFOK1:25:12+25:4515:22
53Fanny RostöRånäs OK1:25:39+26:1215:27
54Cecilia BomanLustens OK1:25:53+26:2615:30
55Sofia HelmertzFrölunda OL1:26:02+26:3515:31
56Johanna Palm NilssonRehns BK1:26:04+26:3715:32
57Maria KontoniemiTampereen Pyrintö1:27:29+28:0215:47
58Rosie DalheimAustralia1:29:25+29:5816:08
59Maria LundStenungsunds OK1:30:54+31:2716:24
60Stina NeroMullsjö SOK1:32:10+32:4316:38
61Judith PirklbauerNaturfreunde Linz1:33:23+33:5616:51
62Beata LarssonRånäs OK1:35:42+36:1517:16
63Julia GierlachWOLF Haltern1:35:58+36:3117:19
64Boel SundbergOK Södertörn1:36:59+37:3217:30
65Lovisa JohanssonVästerviks OK1:37:46+38:1917:38
66Siri DoblerOLG Pfaeffikon1:42:44+43:1718:32
67Kristiane OttesenVaregg Fleridrett1:43:20+43:5318:39
68Sophie MiocevichCleveland Orienteering Klub1:45:06+45:3918:58
69Carolina LarssonÅmåls OK1:45:23+45:5619:01
70Yu XiaofanLearnjoy1:56:16+56:4920:59
Hanna GustafssonOK Kåremispunched
Cherie SjöblomFrölunda OLmispunched
Oda FrøshaugIndre Østfold OKmispunched
Ebba AndrénTibro OKmispunched
Teresa StafströmVästerås SOKmispunched
Sara JosarpFK Friskus-Varbergdid not start
Anne EdsenAarhus 1900 orienteringdid not start
Johanna LindgrenIF Hallby SOKdid not start
Melanie SergievGMOC, Vermontdid not start
Sara HamreforsVästerås SOKdid not start
Linnea WejåsNyköpings OKdid not start
Kathrine AmbyOK Pan Århusdid not start
Sofie BankeSvendborg OKdid not start
Jenny EdgrenTrollhättans SOKdid not start
Stina WidmarkOK Storsjöndid not start
Lisa WassénVänersborgs SKdid not start
Alice TörnlundOK Södertörndid not start
Gina MølnvikFreidigdid not start

H20

6 980 m, 51 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Michael AdamsWest Yorkshire Orienteers58:338:23
2Jefta LangerakJärfälla OK59:39+1:068:32
3Álvaro Prieto del CampoMalarruta59:58+1:258:35
4Håvard MyhreKongsberg OL1:00:12+1:398:37
5Lukas HoferOLG Thun1:04:54+6:219:17
6Fredrik RegbornHagaby GOIF1:05:28+6:559:22
7John GabrielssonSävedalens AIK1:05:53+7:209:26
8Christian Bagger HagnerSilkeborg OK1:05:56+7:239:26
9Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:06:38+8:059:32
10Henrik UpsalKristiansand OK1:07:02+8:299:36
11Asker ÖhlenschlägerCopenhagenO1:08:56+10:239:52
12Viktor DjerfVästerbergslagens OL1:09:06+10:339:53
13Jan SchliebenerOLV Uslar1:09:29+10:569:57
14Robert GrahamOttawa OC1:09:49+11:1610:00
15Daniel BengtssonTullinge SK1:11:10+12:3710:11
16Holger PetersenOK Gorm1:11:48+13:1510:17
17Johan LarssonOK Skogshjortarna1:13:15+14:4210:29
18Demian GanderOLG Pfaeffikon1:14:19+15:4610:38
19Coni MeiliOLG Chur1:14:32+15:5910:40
20Lars TreekremHeming Orientering1:14:38+16:0510:41
21Lino WilhelmOL Regio Olten1:14:53+16:2010:43
22Valentin LevesyOrientalp1:15:50+17:1710:51
23Joel PetterssonTullinge SK1:16:08+17:3510:54
24Lasse-Pekka LahtiKangasala SK1:17:09+18:3611:03
25Emil SjööVästerviks OK1:18:17+19:4411:12
26William HultqvistVallentuna-Össeby OL1:18:42+20:0911:16
27Oskar VigrenSävedalens AIK1:19:05+20:3211:19
28Erik ErlandssonOK Vivill1:19:57+21:2411:27
29Michael RoomanTrol Belgium1:20:23+21:5011:30
30Kalle JohanssonOK Hammaren1:20:33+22:0011:32
31Johan LiljebjörnNybro OK1:20:55+22:2211:35
32Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:21:10+22:3711:37
33Kalle KarlssonGOIF Tjalve1:21:49+23:1611:43
34Luca NembriniC.O. Aget Lugano1:22:45+24:1211:51
35Ilya KudryavcevNord West1:24:35+26:0212:07
36Robin LarssonFK Göingarna1:24:59+26:2612:10
37Johan NilssonHultsfreds OK1:28:09+29:3612:37
38Oskar EklundMålilla OK1:30:02+31:2912:53
39Alessandro De NoniOrienteering Tarzo a.s.d.1:30:56+32:2313:01
40Anton DanielsAttunda OK1:31:42+33:0913:08
41Gard-Martin Udnesseter JohnsonNTNUI1:35:03+36:3013:37
42Rasmus SteenOK Enen1:35:45+37:1213:43
43Arvid HammarFK Herkules1:39:03+40:3014:11
44Jakob JunkersIF Marin Väst1:39:58+41:2514:19
45Tobias BladhLunds OK1:41:19+42:4614:30
46Oscar SturkWaxholms OK1:41:31+42:5814:32
47Andreas MayerASVÖ Österrike1:41:55+43:2214:36
48Elia BrühwilerOL Regio Wil1:45:13+46:4015:04
49Samuel JohanssonOK Hammaren2:03:02+1:04:2917:37
50Mathias Myrefelt NorlingerJärla Orientering2:35:48+1:37:1522:19
David GrossmannOLG Thunmispunched
Aksel MadslienNydalens SKdid not start
Jakob LiljaOK Enendid not start
Bonnet VincentGuyancourt Orientation 78did not start
Iurii MalyshevRUS-Veterandid not start
Oskar JohanssonVästvärmlands OKdid not start
Martin NilssonSnättringe SKdid not start
Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OLdid not start
Simon Thrane HansenOK Pan Århusdid not start

D18

4 870 m, 56 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Florence BuchsANCO-Neuchâtel51:2110:32
2Ingvild Ytterhus UtengenByåsen IL52:41+1:2010:49
3Mara BrüggerOLG St.Gallen/Appenzell53:31+2:1010:59
4Ella MahlamäkiEspoon Suunta54:32+3:1111:11
5María Prieto del CampoMalarruta55:15+3:5411:20
6Martine TopstadOL Tønsberg og Omegn55:40+4:1911:25
7Tora WesterbergOK Kolmården57:13+5:5211:44
8Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad57:31+6:1011:48
9Camilla FingerroosPaimion Rasti57:54+6:3311:53
10Josefin ErlandssonOK Milan58:42+7:2112:03
11Jenny BredfeltLunds OK59:19+7:5812:10
12Marlene BergerOK Oachkatzlschwoaf59:20+7:5912:11
12Johanna TrummerOK Oachkatzlschwoaf59:20+7:5912:11
14Annalena SchmidOLG Wislig59:49+8:2812:16
15Clara CoxLerums SOK59:51+8:3012:17
16Julia HedOK Skogsfalken59:53+8:3212:17
17Hanna TorjusenFredrikstad SK1:00:55+9:3412:30
18Sarah Kathrine Nissen PedersenFaaborg OK1:02:41+11:2012:52
19Maria GustafssonHagaby GOIF1:03:19+11:5813:00
20Sophie WältiANCO-Neuchâtel1:03:52+12:3113:06
21Frida PetersonÄlvdalens IF OK1:04:04+12:4313:09
22Maren Roll PaulsenFredrikstad SK1:04:18+12:5713:12
23Malin ThornemanHelsingborgs SOK1:04:27+13:0613:14
24Arianna ArpagausC.O. Aget Lugano1:05:25+14:0413:25
25Elsi PöllänenEspoon Suunta1:05:39+14:1813:28
26Linnea BorgLinköpings OK1:06:11+14:5013:35
27Stine NjåsteinIL Tyrving1:06:16+14:5513:36
28Chantelle HesselbergOK Hällen1:06:38+15:1713:40
29Louise AdamsWest Yorkshire Orienteers1:07:24+16:0313:50
30Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK1:08:08+16:4713:59
31Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna1:08:17+16:5614:01
32Sigrid Marie Ståhl VikFredrikstad SK1:09:02+17:4114:10
33Fride SørensenIF Sturla1:09:30+18:0914:16
34Linnea LarssonUlricehamns OK1:09:40+18:1914:18
35Amanda HalvarssonLeksands OK1:10:25+19:0414:27
36Cecilia SpångbergLunds OK1:12:14+20:5314:49
37Malin JanssonHjobygdens OK1:12:33+21:1214:53
38Julia BlomFrölunda OL1:15:12+23:5115:26
39Marie HerrnholdBerliner TSC1:16:18+24:5715:40
40Rebecka SalenbäckKristinehamns OK1:19:17+27:5616:16
41Evelina PetersonFalköpings AIK OK1:20:21+29:0016:29
42Hanna E. AndersenEiker OL1:20:33+29:1216:32
43Benedetta VanzellaOrienteering Tarzo a.s.d.1:22:07+30:4616:51
44Signe SteindahlStenungsunds OK1:22:38+31:1716:58
45Josefin KarlssonAttunda OK1:24:19+32:5817:18
46Lisa JohanssonOK Tisaren1:26:29+35:0817:45
47Alva RasmussenNyköpings OK1:28:32+37:1118:10
48Erika AhlqvistOK Tyr1:29:26+38:0518:21
49Malin FritzellMullsjö SOK1:33:11+41:5019:08
50Maiken SandbergNydalens SK1:35:58+44:3719:42
51Cecilia DjerfVästerbergslagens OL1:41:58+50:3720:56
52Johanna LundkvistOK Vargen1:46:22+55:0121:50
53Mathilda LindeIF Åland1:50:39+59:1822:43
54Law Hoi YiHKOC1:52:22+1:01:0123:04
55Elin KarlssonGOIF Tjalve2:05:31+1:14:1025:46
Klara WasseniusUddevalla OKmispunched
Emma WaddingtonDontGetLost Adventure Runningdid not start
Sara AlmehedFrölunda OLdid not start
Beatrice LawHKOCdid not start
Emilie Liabakk EriksenByåsen ILdid not start
Matilda ForsbergOK Ravinendid not start

H18

6 170 m, 103 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Florian KurzOK Oachkatzlschwoaf53:048:36
2Linus HämmerliOL Regio Wil53:35+0:318:41
3Martin SkyggessonOK Nackhe54:16+1:128:47
4Michael ImhofOL Regio Wil55:33+2:299:00
5Sigurd Bonden KjørsvikKongsberg OL57:43+4:399:21
6Braun EmanuelOK Oachkatzlschwoaf57:57+4:539:23
7Martin KrennASVÖ Österrike58:35+5:319:29
8Guillaume WyrschANCO-Neuchâtel59:08+6:049:35
9Adam JohanssonTrollhättans SOK59:22+6:189:37
10Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL59:51+6:479:42
11Per KarlssonOK Tylöskog1:00:11+7:079:45
12Dominik JandlNaturfreunde Wien1:00:13+7:099:45
13Johan EdenhamnLänna IF1:00:17+7:139:46
14Vitaliy FedorovNord West1:00:37+7:339:49
15Loann PeureyCOL Etrechy1:00:47+7:439:51
15Immanuel StensötaFrölunda OL1:00:47+7:439:51
17Rasmus MöllerArboga OK1:00:58+7:549:52
18Jesper LindströmIF Hagen1:01:29+8:259:57
19Michael BättigOLG Wislig1:01:42+8:3810:00
20Håvard BakkeRingerike OL1:02:26+9:2210:07
21Jan Erik NaessDontGetLost Adventure Running1:02:50+9:4610:11
22Anton BernevingOK Gipen1:02:51+9:4710:11
23Jonas BrütschOLG Schaffhausen1:02:58+9:5410:12
24Florian WalthertOLG Thun1:03:21+10:1710:16
25Wout KeuppensOMEGA1:03:48+10:4410:20
26Bjørnar LøvliAsker SK1:04:36+11:3210:28
27Sebastian RüeggOLG St.Gallen/Appenzell1:05:17+12:1310:34
28Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL1:05:25+12:2110:36
29Robin SvennbergDegerfors OK1:06:03+12:5910:42
30Thibault ErblandCOL Etrechy1:06:10+13:0610:43
31Erik SvenssonOK Klyftamo1:06:44+13:4010:48
32James CrosbyAuckland OC1:06:54+13:5010:50
33Rikard KammerudRingerike OL1:06:59+13:5510:51
34Simon ÖsterlundVästerås SOK1:07:10+14:0610:53
35Noa PruthIK Hakarpspojkarna1:07:35+14:3110:57
35Arnau Requena FernandezClub Orientació Catalunya1:07:35+14:3110:57
37Jarle LysnesHedrum OL1:08:07+15:0311:02
38Philippe GrossmannOLG Thun1:08:25+15:2111:05
39Peter HansenCopenhagenO1:08:33+15:2911:06
40Seth WimanTäby OK1:08:47+15:4311:08
41Filip HahneInsjöns IF OK1:08:56+15:5211:10
42Sander ArnevikRingerike OL1:09:15+16:1111:13
43Simon BernerssonOK Enen1:09:27+16:2311:15
44Mario SommerOLG Cordoba1:09:51+16:4711:19
45Anders Lunding HenriksenSvendborg OK1:09:57+16:5311:20
46Emil JohanssonOK Bävern1:09:58+16:5411:20
47Alexander GraadRonneby OK1:10:15+17:1111:23
48Jonathan BjörkLeksands OK1:10:49+17:4511:28
49Simon ErikssonUmeå OK1:10:56+17:5211:29
50Lars WidmerOLG Pfaeffikon1:11:04+18:0011:31
51Tobias von KronhelmOK Måsen1:11:24+18:2011:34
52August BengtssonOK Nackhe1:11:32+18:2811:35
53Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:12:02+18:5811:40
54Axel RydgårdEksjö SOK1:12:59+19:5511:49
55Markus PetterssonVänersborgs SK1:13:15+20:1111:52
56Filip BrunanderAttunda OK1:13:18+20:1411:52
57Jørgen Teigen SøgårdKongsberg OL1:13:24+20:2011:53
58Martin RafflerTirol1:13:52+20:4811:58
59Hugo ThunbergOK Alehof1:13:54+20:5011:58
60Fredrik NorlinIFK Mora OK1:14:11+21:0712:01
61Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg1:14:16+21:1212:02
62Quim LlobetClub Orientació Catalunya1:14:23+21:1912:03
63Ludwig BergfalkJärfälla OK1:14:45+21:4112:06
64Dmitry RudenkoNord West1:14:59+21:5512:09
65Christoph WeberOLG Hondrich1:15:04+22:0012:09
66Lukas BernatikSokol Frydek-Mistek1:15:55+22:5112:18
67Andreas Duc JørgensenCopenhagenO1:16:13+23:0912:21
68Anton StrandbergSkogslöparna1:16:46+23:4212:26
69Jonas DreselSC Klecken1:16:49+23:4512:27
70Oscar LangVästerviks OK1:17:21+24:1712:32
71Vojta BartosSK Praga1:17:22+24:1812:32
72Rasmus RasmussenOK Snab1:17:33+24:2912:34
73Olof LundgrenUmeå OK1:17:35+24:3112:34
74Martin LundStenungsunds OK1:18:43+25:3912:45
75Håkon BlågestadIndre Østfold OK1:18:49+25:4512:46
76Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL1:19:04+26:0012:48
76Erik LiljebjörnNybro OK1:19:04+26:0012:48
78Nicklas DeWittLänna IF1:19:18+26:1412:51
79Dídac San José RomeuClub Orientació Catalunya1:19:40+26:3612:54
80Euan TebbuttTwycross OC1:19:53+26:4912:56
81Oliver MalmkvistJönköpings OK1:20:44+27:4013:05
82Paavo SimolaLounais-Hämeen Rasti1:20:54+27:5013:06
83Jonas IversenOdense OK1:21:05+28:0113:08
84Paul ScholtzBerliner TSC1:23:56+30:5213:36
85Dan ÖsterlundVästerås SOK1:25:22+32:1813:50
86Vegard Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL1:27:25+34:2114:10
87Simon GodefroyOPA Montigny1:27:34+34:3014:11
88Sindre WoldSundbybergs IK1:30:27+37:2314:39
89William EkbergKongsberg OL1:31:00+37:5614:44
90Vilmos WeilerBudapest1:35:17+42:1315:26
91Joakim HandinOK Löftan1:37:55+44:5115:52
92Emanuel NäslundSkogslöparna1:40:04+47:0016:13
93Enric Prats BacarditClub Orientació Catalunya1:40:29+47:2516:17
94Erik BerglundOK Kåre1:41:28+48:2416:26
95Andreas ZechnerASVÖ Österrike1:43:46+50:4216:49
96Mikkel EbbensgaardCopenhagenO1:57:05+1:04:0118:58
97Arvid JernstigVänersborgs SK2:19:01+1:25:5722:31
98Erik ÖsterbergSkogslöparna2:24:31+1:31:2723:25
Preben AntonsenByåsen ILmispunched
Petter MarkhusVerdal OKmispunched
Julius KindlundhFK Finnmispunched
Are MårdalenFreidigmispunched
Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubbmispunched
Viktor IvarssonOK Hammarendid not start
Håvard Landro SvingheimKonnerud ILdid not start
Alexander GarinSträngnäs-Malmby OLdid not start
Niklas BrantnerOK Oachkatzlschwoafdid not start
Antun TisljarOK Orion, Zagrebdid not start
Tommi KukkulaRastikarhutdid not start
David GunnarssonIK Hakarpspojkarnadid not start
Linus OlssonOK Gipendid not start
Albin LagerNässjö OKdid not start

D17-20 Kort

4 330 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Idun BækkenOs IL orientering45:0910:25
2Tilda AnderssonOK Ravinen47:45+2:3611:01
3Hanna SahlinOK Kåre50:05+4:5611:33
4Johanna CavallinValbo AIF50:58+5:4911:46
5Moa HenningssonIK Trenne Ullared51:03+5:5411:47
6Amalie Fjæastad AmundsenKonnerud IL52:22+7:1312:05
7Emilia DanielssonKöping-Kolsva OK52:34+7:2512:08
8Magdalena EnglASVÖ Österrike53:03+7:5412:15
9Joelle GirardinOLV Zug 201556:15+11:0612:59
10Alina SprengerSV IHW Alex 78 Berlin e.V.56:39+11:3013:04
11Ellen PerssonSöderhamns OK57:13+12:0413:12
12Linnea PetrisiVästerbergslagens OL57:44+12:3513:20
13Emma RenbergSävedalens AIK57:55+12:4613:22
14Christina BroingerASVÖ Österrike59:10+14:0113:39
15Linnea HedinSöders-Tyresö59:35+14:2613:45
16Clara HenningssonIK Trenne Ullared59:39+14:3013:46
17Filippa GrelzSöders-Tyresö1:02:10+17:0114:21
18Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK1:04:53+19:4414:59
19Cecilie UdholmAalborg OK1:07:04+21:5515:29
20Ella JohanssonIF Hagen1:07:21+22:1215:33
21Marie LindFrämmestads IK1:08:05+22:5615:43
22Elin JohanssonForsa OK1:14:05+28:5617:06
23Ida SvenningssonLunds OK1:17:14+32:0517:50
24Emma JohanssonOK Hammaren1:19:09+34:0018:16
25Linnéa GranlundTäby OK1:19:32+34:2318:22
26Ronja BergmanSnättringe SK1:20:46+35:3718:39
27Jennie RosénHästveda OK1:25:02+39:5319:38
28Linnea NybergSäterbygdens OK1:25:28+40:1919:44
29Emma AuseliusBredaryds SOK1:27:26+42:1720:11
30Florence GirardinOLV Zug 20151:44:57+59:4824:14
31Kajsa ErikssonBodafors OK1:45:14+1:00:0524:18
Isis JernstigVänersborgs SKmispunched
Magdalena HedbergSöders-Tyresömispunched
Matilda RenlundOK Södertörndid not start
Elvira OlssonOK Kroppefjälldid not start
Ebba BengtssonOK Lindénadid not start
Anna LeitnerTiroldid not start
Felicia KarlssonIK Trenne Ullareddid not start
Anna LampinenSelånger SOKdid not start
Regula KellerTiroldid not start
Siri GrandalIL Tyrvingdid not start
Alva BergquistSödertälje-Nykvarn OFdid not start
Kristina PræstgaardMariager Fjord OKdid not start
Nelly LidmanTibro OKdid not start

H17-20 Kort

5 400 m, 28 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hjalmar LjungbergSjövalla FK45:538:29
2Romain WältiANCO-Neuchâtel48:10+2:178:55
3Johan WintherVästerbergslagens OL48:41+2:489:00
4Antonin StampbachANCO-Neuchâtel50:40+4:479:22
5Anton BobergIF Rigor51:55+6:029:36
6Chen JianhaoHonkong54:27+8:3410:05
7Vetle Andre ReinhartsenKristiansand OK54:29+8:3610:05
8Philip MolinBoxholm-Mjölby OL55:30+9:3710:16
9Jesper MelinGarphyttans IF55:53+10:0010:20
10Erik BlickOK Alehof56:07+10:1410:23
11Jesper HedarOK Tor56:34+10:4110:28
12Leevi HalénEspoon Suunta57:21+11:2810:37
13Markus HellgrenOK Södertörn57:38+11:4510:40
14Douglas BrennanOLG Murten1:00:16+14:2311:09
15Johan NordinSundsvalls OK1:02:03+16:1011:29
16Jonatan RiberthIK Trenne Ullared1:03:09+17:1611:41
17Erik WidmarkIF Hagen1:04:06+18:1311:52
18Erland SimonssonSundbybergs IK1:05:41+19:4812:09
19Alexander NilssonOK Södertörn1:11:36+25:4313:15
20Jakob MellinSundbybergs IK1:16:26+30:3314:09
21Jesper HaglundOK Djerf1:20:02+34:0914:49
22Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF1:20:09+34:1614:50
23Andreas NäslundOK Roslagen1:20:13+34:2014:51
24Oskar AnderssonOK Linné1:24:08+38:1515:34
25Carl AgrellSävedalens AIK1:33:09+47:1617:15
26Marcus SelinÖrnsköldsviks OK1:34:00+48:0717:24
27Hjalmar EldhLidköpings VSK1:37:28+51:3518:02
Michael LaraiaUS Orienteeringmispunched
Zhang YuHonkongdid not start
Marius Myhre SælevikHaugesund IL Orienteringdid not start
Felipe Siqueira PereiraCOGA - Clube de Orientação Gralha Azuldid not start

D16

4 410 m, 132 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sandra BoströmOK Linné34:407:51
2Jenny WegebroUmeå OK35:18+0:388:00
3Sofia WestinVittjärvs IK35:21+0:418:00
4Ida ØbroCopenhagenO35:32+0:528:03
5Tuuli HeikkiläLynx35:42+1:028:05
6Fanny SundbladEksjö SOK36:08+1:288:11
7Anine LomeHamar OK36:19+1:398:14
8Synne StrandAsker SK36:21+1:418:14
9Moa WestbladOK Ravinen37:23+2:438:28
10Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL37:52+3:128:35
11Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK39:25+4:458:56
12Ragnhild EideByåsen IL39:35+4:558:58
13Ane P DyrkornEiker OL39:52+5:129:02
14Kaisa RoobaRakvere OK39:55+5:159:03
15Agnes KrachtCopenhagenO40:04+5:249:05
15Sarah MagnussonLinköpings OK40:04+5:249:05
17Mia BekhusFredrikstad SK40:09+5:299:06
18Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan40:16+5:369:07
19Lisa BerggrenOK Kolmården40:18+5:389:08
20Eliska SieglovaSK Praga40:25+5:459:09
21Ronja JungåkerKorsnäs IF OK40:39+5:599:13
22Vilma KarlssonSnättringe SK40:42+6:029:13
23Daria PanchenkoNord West40:48+6:089:15
24Tova HermodssonLunds OK41:21+6:419:22
25Riina JordiOLG Hondrich41:25+6:459:23
26Emma StenbackaVaasan Suunnistajat ry41:33+6:539:25
27Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre41:41+7:019:27
28Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad41:53+7:139:29
29Victoria AsketunOK Roxen42:00+7:209:31
30Elise JosefssonAnderstorps OK42:16+7:369:35
31Elsa HolmgårdKils OK42:19+7:399:35
32Nora TorgersenHalden SK42:26+7:469:37
33Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK42:57+8:179:44
34Felizia ZienkiewiczIF Rigor42:59+8:199:44
35Hanna E TuoremaaVittjärvs IK43:19+8:399:49
36Tereza MiklusovaTJ Rapid Bratislava43:38+8:589:53
37Lea StäubleOLG Galgenen43:56+9:169:57
38Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK44:06+9:2610:00
39Emma BlixtOK Hammaren44:15+9:3510:02
40Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss44:20+9:4010:03
41Danielle GoodallNorth West Orienteering Club44:31+9:5110:05
42Julia DoubsonBay Area Orienteering Club44:48+10:0810:09
43Emelie JonassonForsa OK44:51+10:1110:10
44Natalie LarssonRyda SK44:57+10:1710:11
45Siri NyfelerOLG Thun45:16+10:3610:15
46Agnes ScheiklASVÖ Österrike45:35+10:5510:20
47Maria PrestbøenSandefjord OK45:37+10:5710:20
48Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK45:44+11:0410:22
49Johanna RundqvistOK Nackhe45:58+11:1810:25
50Hanna KjellinForsa OK46:00+11:2010:25
51Olga VasilyevaNord West46:05+11:2510:26
52Kristina TedhamreSnättringe SK46:20+11:4010:30
53Alice FinndahlIK Hakarpspojkarna46:23+11:4310:31
54Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb46:29+11:4910:32
55Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK46:31+11:5110:32
56Marie Erskov KroghCopenhagenO46:38+11:5810:34
57Ida KristianssonTrollhättans SOK46:39+11:5910:34
58Emelie LorénOK Landehof46:55+12:1510:38
59Rikke Blakkestad IngesenSarpsborg OL46:57+12:1710:38
59Tine DalgaardKolding OK46:57+12:1710:38
61Rachel MaySage Orienteering and Rogaining Club47:07+12:2710:41
62Jael WältiOL Biel Seeland47:16+12:3610:43
63Lise BonoraALCO St Priest47:24+12:4410:44
64Linnéa CarlssonOK Hällen47:31+12:5110:46
65Thea Sildnes BaklidKonnerud IL47:42+13:0210:48
66Ella Arentz HagenSandefjord OK47:56+13:1610:52
67Lova KlasérKorsnäs IF OK47:57+13:1710:52
68Hanna LeppävuoriKuopion Suunnistajat48:26+13:4610:58
69Sina WilhelmOL Regio Olten48:30+13:5010:59
70Ellen FrostOK Roslagen48:43+14:0311:02
71Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering49:06+14:2611:08
72Isabella LagoGöteborg-Majorna OK49:16+14:3611:10
73Amanda CarlssonIK Trenne Ullared49:24+14:4411:12
74Sara ErikssonIFK Mora OK49:47+15:0711:17
75Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK49:56+15:1611:19
76Sofia ÖstermanVänersborgs SK50:11+15:3111:22
77Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK50:27+15:4711:26
78Elin WihlborgOK Gynge50:52+16:1211:32
79Alice HultinOK Löftan50:57+16:1711:33
80Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL50:59+16:1911:33
81Ellen SkoogOK Hammaren51:14+16:3411:37
82Elinor DelinOK Pan-Kristianstad51:17+16:3711:37
83Elin NallgårdVästerås SOK51:27+16:4711:40
84Olga LudanovaNord West51:29+16:4911:40
85Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna51:33+16:5311:41
86Amanda BacklundTrollhättans SOK51:55+17:1511:46
87Vera MelkildFreidig51:56+17:1611:46
88Rebecca FahlgrenVittjärvs IK52:13+17:3311:50
89Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL52:35+17:5511:55
90Moa ErlandssonVimmerby OK52:39+17:5911:56
91Sofie JosefssonAnderstorps OK52:40+18:0011:56
92Anna CrosbyAuckland OC53:19+18:3912:05
93Olivia LönkvistOK Vivill53:21+18:4112:05
94Michelle FlückigerOLG Huttwil53:29+18:4912:07
95Tove FlodmanOK Hammaren53:33+18:5312:08
96Emma VibergSkogslöparna53:59+19:1912:14
97Emma KarlssonOK Landehof54:01+19:2112:14
98Dominika KalenskaATU Kosice54:02+19:2212:15
99Alva LimbäckVästerås SOK54:03+19:2312:15
100Sofia DahlHärlövs IF54:20+19:4012:19
101Jenny JakobssonGamleby OK54:21+19:4112:19
102Emelie SvenssonIF Rigor54:37+19:5712:23
103Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb54:42+20:0212:24
104Sofia Borg