Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H12

2 850 m, 153 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK17:50
2Benjamin WeyOLG Zürich18:40+0:50
3Oskar VikströmSundsvalls OK18:52+1:02
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna18:52+1:02
5Lukas LarssonOK Skogshjortarna19:24+1:34
6Gian-Andri MüllerOLG Galgenen19:42+1:52
7Oscar David Broman JensenCopenhagenO19:43+1:53
8Jens DalgaardKolding OK19:50+2:00
9Jim BaileyBOK19:53+2:03
10Loke HedbergLunds OK20:05+2:15
11Erik BovalliusJärfälla OK20:08+2:18
12Arvid BjörkTrollhättans SOK20:13+2:23
13Eric HallnerOckelbo OK20:24+2:34
14Anton CarlssonIF Hagen20:41+2:51
15Carl HedegårdOK Kolmården21:06+3:16
16Tore PalmgrenSundsvalls OK21:15+3:25
17Olle KallurOK Ravinen21:16+3:26
18Vilgot WennblomHagaby GOIF21:18+3:28
19Isak LundholmUmeå OK21:22+3:32
20Albin WeidenSkåneslättens OL21:25+3:35
21Noel BraunVäxjö OK21:34+3:44
22Simon HolmerIFK Mora OK21:39+3:49
23Adam ConwayGuildford Orienteers21:52+4:02
24Hugo LarssonOK Dacke21:56+4:06
25Simon PerrinNature Orientation Saint Etienne22:08+4:18
26Hugo KindbornOK Hällen22:09+4:19
27Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK22:10+4:20
28Isak GeliusSnättringe SK22:22+4:32
29Casper SkeppSävedalens AIK22:26+4:36
30Felix GustafssonLunds OK22:44+4:54
31Alexander JanssonOK Djerf22:46+4:56
32Olle MelénTrollhättans SOK22:47+4:57
33Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby22:52+5:02
33Malte JohanssonOK Hammaren22:52+5:02
35Joe HuddBOK22:58+5:08
36Erik LingJönköpings OK23:00+5:10
37William GrunderJärfälla OK23:01+5:11
37Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK23:01+5:11
39Pascal SchärerOLG Pfaeffikon23:07+5:17
40Anton UllerKils OK23:08+5:18
40Albin NyqvistOK Landehof23:08+5:18
40Lucas LjungdahlOK Skogshjortarna23:08+5:18
43Oscar HultgrenOK Njudung23:09+5:19
44Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL23:15+5:25
44Markus HalvarssonLeksands OK23:15+5:25
46Alex JohanssonFK Friskus-Varberg23:17+5:27
47Mikkel BerglundRingerike OL23:19+5:29
48Adomas CasasOK Perkunas23:22+5:32
49Christoffer LindgrenOK Kåre23:28+5:38
50Isak LiljeholmGamleby OK23:42+5:52
51Johan HedmanIF Hagen23:51+6:01
52Kaspar MeierOLG Pfaeffikon23:58+6:08
53Albin LundbergArvidsjaurs OK24:02+6:12
54Hans UrsetBul-Tromsø IL24:14+6:24
55Emil JägstedtHalmstad OK24:24+6:34
56Victor ModigOK Pan-Kristianstad24:27+6:37
57Gustav LidmanTibro OK24:42+6:52
58Toke TillingsøeCopenhagenO24:44+6:54
59Sigurd Saxe SandvikHalden SK24:48+6:58
60Olle AnderssonOK Skogsstjärnan24:53+7:03
61Konrad StamerPreetzer TSV25:00+7:10
62Erik JohanssonFK Boken25:15+7:25
62Mats LindaasElverum OK25:15+7:25
64Lukas MächlerOLG Galgenen25:24+7:34
65Simon MarkströmOK Renen25:30+7:40
66Arvid EkströmStenungsunds OK25:40+7:50
67Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK25:46+7:56
68Edvin HenryssonTibro OK25:49+7:59
68Anton ErikssonOK Milan25:49+7:59
70Mattias HanssonOK Djerf25:51+8:01
71Oscar OlinIK Hakarpspojkarna25:57+8:07
72Aleksander JørgensenHaugesund IL Orientering26:12+8:22
73Tage KinellIFK Göteborg26:16+8:26
74Pablo PolsiniOLV Baselland26:18+8:28
74Arthur BrunborgNittedal OL26:18+8:28
76Philip VibergRyda SK26:20+8:30
77Edvin SelinFK Göingarna26:22+8:32
78Vegard RanestadHamar OK26:32+8:42
79Trond MaySage Orienteering and Rogaining Club26:49+8:59
80Henrik PetterssonGamleby OK27:01+9:11
81Stein StræteRingerike OL27:04+9:14
82Carl ErixonIFK Göteborg27:11+9:21
83Joel BjörnlingerIK Vista27:14+9:24
84Victor BerglundVittjärvs IK27:26+9:36
84Birk Felland SaetnanFossum IF27:26+9:36
86Olle EkbringKexholms SK27:39+9:49
87Albin HjellströmGränna-Bygdens OK27:53+10:03
87Jakob MobergOK Löftan27:53+10:03
89Simon KarlssonOK Motala27:57+10:07
90Johan LundStenungsunds OK28:02+10:12
91Rasmus ErikssonUmeå OK28:10+10:20
92Adrian BångaAlfta-Ösa OK28:21+10:31
93Tor Erling GjølsjøOK Moss28:40+10:50
94Henrik NorgrenStora Tuna OK28:49+10:59
95Herman SvahnOK Ravinen28:58+11:08
96Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK29:01+11:11
97Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb29:10+11:20
98Oskar DahlinIK Gandvik29:15+11:25
99Klas LjungqvistLunds OK29:26+11:36
100Jonatan KraftAlmby IK29:30+11:40
101Simon VeltmanOK Skogshjortarna29:43+11:53
102Oscar AnelandOK Ravinen29:47+11:57
103Andreas Nybak UrdalGanddal IL30:08+12:18
104Oliver PetterssonOK Milan30:13+12:23
105Ludvig BylundFagersta OK30:23+12:33
106Filip PerssonOckelbo OK30:56+13:06
107Max LönnqvistOK Ravinen31:50+14:00
108Alexander VahlbergLinköpings OK31:54+14:04
109Yoann BonoraALCO St Priest32:06+14:16
110Fabian EvertssonLessebo OK32:16+14:26
111Ingmar SandenOK Södertörn32:18+14:28
112Linus DahlbergOK Nolaskogsarna32:36+14:46
113Sverre StrandLierbygda O-lag33:01+15:11
114Oliver EricssonTäby OK33:15+15:25
115Kirill BuninNord West33:19+15:29
116Axel BechtelFK Friskus-Varberg33:31+15:41
117Gustav MöllerbergValbo AIF33:36+15:46
118Samuel Díaz FernándezMalarruta33:43+15:53
119Sverre HäggströmAndrarums IF34:21+16:31
120Folke SvangrenGotlands Bro OK34:31+16:41
121Simon SchmutzLeksands OK34:49+16:59
122Gustaf KullbergBjörkfors GOIF34:52+17:02
123Stellan GradinAndrarums IF34:58+17:08
124Jonathan TellestedtGarphyttans IF35:08+17:18
125Caspar RøthingHaugesund IL Orientering35:15+17:25
126Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK35:18+17:28
127Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK35:25+17:35
128David NäslundOK Roslagen35:34+17:44
129Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK35:54+18:04
130Filip JennerstrandOK Njudung36:12+18:22
131Alex KarlsenJärfälla OK36:29+18:39
132Hugo AuseliusBredaryds SOK36:39+18:49
133Vidar BäckmanFrösö IF37:24+19:34
134Elias PerssonFjärås AIK38:32+20:42
135Tobias HällmanOK Tyr38:52+21:02
136Eivind EngløkkHaugesund IL Orientering39:37+21:47
137Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby39:41+21:51
138Hannes BjörndalOK Grip40:13+22:23
139Simon HermanssonGudhems IF41:50+24:00
140Albert GustafssonKFUM Örebro OK42:34+24:44
141Jacob GrahnIK Uven43:34+25:44
142Jørgen WesterheimStord IL44:12+26:22
143Fabian OdénFjärås AIK44:45+26:55
144Adam ThybergVästvärmlands OK45:39+27:49
145Philip MartinssonFK Finn50:38+32:48
146Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb52:14+34:24
147Erik AlrikssonNybro OK55:35+37:45
148Anton LundOK Skogshjortarna1:13:59+56:09
149Mattis SandénOK Södertörn1:27:04+1:09:14
Johan MårtenssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej godkänd
Henrik FranzénAlmby IKej godkänd
Magnus EngløkkHaugesund IL Orienteringej godkänd
Anton KarlssonLänna IFej start
Hugo EricssonVäxjö OKej start
Jonas DeubelNF Wienej start
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Noah PansellEksjö SOKej start
Filip LauströmGarda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser