Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D75

2 880 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK41:03
2Ann PerssonPiteå IF42:27+1:24
3Ann-Britt BjörnlingerIK Vista44:00+2:57
4Siv HasselgrundBjursås OK45:13+4:10
5Ann SjöbergEnebybergs IF46:12+5:09
6Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK47:43+6:40
7Valentina ZhukovaRUS-Veteran48:22+7:19
8Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby50:05+9:02
9Britt ErikssonHammarby IF OF50:10+9:07
10Eila PekkarinenKeravan Urheilijat53:21+12:18
11Gull-Britt GrönbergKungälvs OK54:21+13:18
12Gertrud AsplundVästerås SOK55:39+14:36
13Karin LexellOK Torfinn56:26+15:23
14Gunnel BörjessonIK Uven57:10+16:07
15Doris WibergGävle OK57:22+16:19
16Kerstin HagströmIstrums SK59:05+18:02
17Inger OlssonSala OK59:15+18:12
18Gerda WoxénIBM-Klubben59:44+18:41
19Maud BengtssonSala OK1:00:11+19:08
20Birgitta BergGarda OK1:00:25+19:22
21Lillemor HallinOK Landehof1:01:16+20:13
22Anita AspOckelbo OK1:01:17+20:14
23Barbro HugossonLunds OK1:01:29+20:26
24Gerd HallstenVänersborgs SK1:02:07+21:04
25Ulrike RoderHSV Pinkafeld1:04:36+23:33
26Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:06:01+24:58
27Harriet KarlssonOK Grip1:07:21+26:18
28Olga SreseliRUS-Veteran1:07:23+26:20
29Gunni EkbergÄtrans IF1:08:00+26:57
30Inga PerssonOK Landehof1:11:15+30:12
31Vera TofteredIF Rigor1:11:25+30:22
32Liudmila OnofreichukRUS-Veteran1:12:53+31:50
33Kimiko KuboNerima OLC1:15:09+34:06
34Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:23:12+42:09
35Monica ForsbergIBM-Klubben1:30:51+49:48
Eva von HeijneSigtuna OKej godkänd
Lillemor ForsbergGävle OKej godkänd
Gunvor GranathNynäshamns OKej godkänd
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OKej start
Birgitta ErikssonLänna IFej start
Tirill Liby SeipOK Skeidiej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser