Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Södertälje-Nykvarn OF

66 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1David BorgH13 (749)27:046:50
1Mats HellstadiusH55 (674)37:556:52
2Katarina BorgD50 (573)35:08+2:269:06
3Amanda KleijnD15 (646)34:49+2:527:49
4Roland KusgårdH70 (594)36:55+1:179:17
5Erik LiljequistH21 (889)1:19:08+5:198:19
5Leif BergmanH55 Motion (146)47:25+9:2511:30
5Göran LarssonH80 (204)37:02+2:4711:52
6Stig ThorssonH70 Kort (532)36:05+2:3212:26
7Michael WehlinH50 (1174)45:45+2:317:34
9Erik WigleH15 (748)37:07+2:447:04
10Jan BrunnerH20 Elit (540)1:16:14+4:117:39
11Barbro HolmbergD65 Motion (139)1:03:52+20:1321:38
11Moa Leijon LindD21 Elit (362)1:28:57+8:239:08
14Jesper SjöblomH18 Elit (582)1:02:54+6:018:16
15Axel RystedtH10 (896)17:38+3:186:54
16Kari EklundChallenge H 10 (182)1:18:22+17:598:47
18Margareta LundD55 Kort (290)45:53+9:5814:48
20Kent OhlssonH21 Elit (387)1:40:28+9:377:32
21Staffan HolmbergH65 Kort (570)38:48+6:1311:32
22Monica Lindquist MöllerD70 Kort (205)52:12+16:2920:52
22Ludvig ErikssonH21 Elit 2 (473)1:46:06+8:398:42
22Jonathan AhlsénH17-20 Kort (146)1:20:09+34:1614:50
23Johan RydingH18 Elit 2 (490)1:10:06+8:569:56
23Jeanette Jönsson HellstadiusD20 Elit (466)1:11:20+13:3510:11
23Frida Jönsson HellstadiusD21 Elit (362)1:33:11+12:379:34
24Klara BorgD11 (567)27:46+5:5710:19
26Anna EkD50 (573)44:47+12:0511:36
29Jonas BorgH21 Kort (1049)56:15+13:397:54
30Eric BörjeskogH21 Elit (387)1:43:24+12:337:46
34Jakob EnmarkH21 Elit (387)1:43:56+13:057:48
39Sanna SkoogD20 Elit (466)1:15:03+17:1810:43
39Tore EklundH55 (674)51:32+13:379:21
44Mattias PetterssonH45 Kort (1390)45:42+9:448:57
47Edvin PetterssonU2 (1094)24:03+7:459:56
53Anna KindlundhD20 Elit (466)1:19:05+21:2011:17
54Sofie OhlssonD15 (646)44:40+12:4310:02
55Anne-Marie WigleD45 (744)49:27+12:0210:46
55Joakim AndénH20 Elit (540)1:26:43+14:408:42
56Lovisa BorgD10 (800)24:49+7:149:41
63Pål SkogtjärnH21 Elit (387)1:55:16+24:258:39
66Siri JeppssonD21 (742)1:17:42+14:1311:33
69Sofia WigleD13 (696)44:35+15:0112:04
69Christer AndénH60 Kort (465)50:57+19:2814:26
76Boel RystedtD40 Kort (909)46:48+13:3011:19
78Joakim ErikssonH50 (1174)58:14+15:009:38
82Lars-Gunnar AndénH60 Kort (465)1:02:31+31:0217:42
87Daniel BringbyH45 Kort (1390)49:50+13:529:46
92Urban LarssonH45 Kort (1390)50:25+14:279:53
92Annamari SjöblomD50 (573)1:05:52+33:1017:03
97Alexander AhlsénH11 (688)34:44+16:3112:57
101Christoffer AhlsénH15 (748)52:48+18:2510:03
113Hanna JohanssonD16 (684)1:00:32+25:5213:43
120Martin MoldinH40 Kort (1099)1:06:25+24:1111:09
121Marcus HanssonH21 (889)1:50:13+36:2411:36
123Sven-Anders MelinH21 (889)1:51:09+37:2011:42
140Daniel TjernbergOpen 7 (1596)38:31+18:4513:19
141Vidar MoldinH10 (896)26:58+12:3810:34
175Johan Ek-LarssonOpen 7 (1596)41:51+22:0514:28
179Bert KoskinenH50 Kort (970)1:30:55+54:4819:10
185Josefine KoskinenU2 (1094)34:34+18:1614:17
229Barbro AhlsénOpen 3 (710)57:46+34:2419:46
376Camilla PetterssonOpen 5 (2110)1:30:36+58:3225:05
378Josefin PetterssonOpen 5 (2110)1:31:04+59:0025:13
Hanna MoldinInskolning (1036)fullföljt
Bengt MattiassonH70 (594)ej godkänd
Alva BergquistD17-20 Kort (186)ej start
Hugo BergquistH10 (896)ej start
Tomas NorlénH65 Kort (570)ej start
Ivar LundanesH21 Elit (387)ej start
Lennart BorgH45 Kort (1390)ej start
Daniel BergquistH45 Kort (1390)ej start
Ellen BergquistD15 (646)ej start
Anna EkhagenD55 Motion (243)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser