Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IF Rigor

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Adam BrobergOpen Challenge 10 (221)1:01:2615:14
3Linus GustafssonU2 (1094)17:24+1:067:11
3Niklas GustafssonOpen 2 (292)39:32+4:4210:46
5Anton BobergH17-20 Kort (146)51:55+6:029:36
5Ulrika TofteredD20 (410)1:03:22+3:5511:26
12Egon JohanssonOpen 1 (561)24:21+8:5110:16
14Martin BobergH45 (1091)55:26+4:358:03
19Emil SeldénH10 (896)17:51+3:317:00
22Alice SickeldalD12 Kort (142)40:47+21:4216:55
24Lena FritzellD65 (270)49:27+11:5014:15
25Thilda SeldénD12 (696)27:09+6:139:33
29Lena MelvinsdotterD35 Kort (370)47:44+10:0210:52
31Vera TofteredD75 (194)1:11:25+30:2224:47
34Unni GranforsD12 (696)28:41+7:4510:05
34Felizia ZienkiewiczD16 (684)42:59+8:199:44
35Ylva HäggströmD65 (270)52:43+15:0615:11
41Max GustafssonU2 (1094)23:33+7:159:43
47Steffen HäggströmH70 (594)49:35+13:5712:29
49Andy GranforsU1 (1370)16:39+4:268:29
58Stefan GraadH40 Kort (1099)56:46+14:329:32
61Maja GraadD11 (567)34:58+13:0912:59
63Martin SvenssonH45 Kort (1390)47:29+11:319:18
65Kirsten TofteredD50 Kort (561)43:22+14:2814:24
67Anna SvenssonD11 (567)36:03+14:1413:24
73Fredrik AnderssonH21 (889)1:35:14+21:2510:01
76Jonas TofteredH18 Elit 2 (490)1:24:43+23:3312:00
78Kjell JeppsonH65 (687)1:06:07+23:3414:49
84Johanna BjurekOpen 4 (718)1:33:22+43:3119:07
85Christer BjurekOpen 4 (718)1:33:25+43:3419:08
90Eric TofteredH50 Kort (970)49:35+13:2810:27
93Melvin KristiansenH75 (521)1:24:40+49:3723:15
94Ulrika GranforsD40 Kort (909)51:33+18:1512:28
95Elsa BobergD11 (567)49:04+27:1518:14
95Nils-Eric TofteredH75 (521)1:34:20+59:1725:54
100Karin ClarinD45 (744)58:06+20:4112:39
102Emelie SvenssonD16 (684)54:37+19:5712:23
105Annette JohanssonOpen 3 (710)42:59+19:3714:43
107Lina ErdeliusD15 (646)55:55+23:5812:33
123Bernt AnderssonH60 (688)1:21:41+41:1116:24
128Camilla GraadD40 Kort (909)1:00:51+27:3314:44
141Henryk ZienkiewiczH50 Kort (970)57:38+21:3112:09
185Johan GranforsH40 Kort (1099)1:21:52+39:3813:45
189Thomas BäckströmH50 (1174)1:20:29+37:1513:19
217Victoria BenanderOpen 5 (2110)59:10+27:0616:23
218Cecilia TofteredOpen 8 (1444)1:05:29+34:2014:29
262Håkan FärnlöfOpen 7 (1596)54:59+35:1319:01
328Karin SickeRDALOpen 3 (710)1:28:32+1:05:1030:19
Molly GraadInskolning (1036)fullföljt
Bertil FritzellH65 (687)ej start
Moa BäckströmD15 (646)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser