Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västerås SOK

94 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Eva-Maj ErnebyChallenge D 10 (65)1:15:258:27
6Robert PalmH45 Kort (1390)38:38+2:407:34
8Eva PalmD40 Kort (909)36:42+3:248:53
8Kristina HolmgrenD45 Motion (502)45:27+4:2712:46
10Per-Olov SjöströmH55 Kort (500)40:59+5:509:06
12Gertrud AsplundD75 (194)55:39+14:3619:19
13Fredrik HamreforsH15 (748)38:03+3:407:14
14Maja AhlströmD11 (567)26:48+4:599:57
14Maria IvermarkD35 Kort (370)44:13+6:3110:04
17Kalle SjöströmH13 (749)32:38+5:348:14
22Lars-Olof LundströmH65 Kort (570)38:50+6:1511:33
26Eva Ode3-days Women (179)1:02:10+21:5512:39
27Ingrid LundströmD60 Kort (324)46:50+17:2715:27
28Annika SundströmD45 (744)43:54+6:299:33
32Joakim AhlströmH45 Kort (1390)44:02+8:048:38
33Ida LarssonD13 (696)37:29+7:5510:09
33Margareta LöfqvistD65 (270)52:08+14:3115:01
34Eva WadmanD50 (573)46:41+13:5912:05
34Simon ÖsterlundH18 (520)1:07:10+14:0610:53
35Mats Thulin3-days Difficult (277)57:23+20:5811:48
38Andreas NäslundH14 (754)32:06+7:008:01
38Klara SjöströmD12 (696)29:07+8:1110:15
39Malena AhlströmD40 Kort (909)42:42+9:2410:20
41Filip IvermarkH35 Kort (413)1:11:39+21:2111:07
43Kajsa HallD10 (800)23:18+5:439:06
46Anna HallD40 Kort (909)43:20+10:0210:29
47Inger GunnarssonD45 (744)47:49+10:2410:25
53Lena TörnqvistD45 Motion (502)1:01:53+20:5317:22
56Annika DavidssonD55 (418)1:07:05+24:3517:06
57Carl NäslundH20 Elit (540)1:27:00+14:578:44
60Elvira BjörnbergD10 (800)25:04+7:299:47
61Erik NallgårdH18 Elit 2 (490)1:18:22+17:1211:06
61Stella ÄlvegranD10 (800)25:05+7:309:47
62Anders ÖsterlundH21 Elit 2 (473)2:02:25+24:5810:02
64Jonas TornehedH40 (638)1:19:58+26:0711:03
66Sandra NäslundD18 Elit (557)1:08:31+13:0411:54
67Pernilla SahlénD40 Kort (909)45:40+12:2211:03
68Lill NallgårdD45 Motion (502)1:06:31+25:3118:41
71Magnus LarssonH45 Kort (1390)48:10+12:129:26
71Amanda HallD12 (696)33:53+12:5711:55
74Markus ÖsterlundH14 (754)36:04+10:589:01
74Sixten TörnqvistH15 (748)47:33+13:109:03
78Daniel BjörnbergH40 Kort (1099)59:32+17:1810:00
80Ulf BolinderH75 (521)1:05:25+30:2217:58
81Erik PalmH10 (896)22:09+7:498:41
81Frida DanielssonD21 (742)1:20:44+17:1512:00
81Elsa LimbäckD15 (646)49:08+17:1111:02
83Elin PalmU2 (1094)25:53+9:3510:41
83Elin NallgårdD16 (684)51:27+16:4711:40
85Lotta BrangefältOpen 6 (532)1:51:28+1:03:1018:53
85Dan ÖsterlundH18 (520)1:25:22+32:1813:50
86Camilla ÄlvegranD40 Kort (909)49:40+16:2212:01
86August MikaelssonH20 Elit (540)1:43:45+31:4210:25
86Emilia BrangefältOpen 6 (532)1:51:30+1:03:1218:53
87Per NybonsH65 Kort (570)57:47+25:1217:11
87Adam BrangefältOpen 6 (532)1:52:22+1:04:0419:02
87Stefan TörnqvistH50 Kort (970)49:20+13:1310:24
90Vilma ThulinD10 (800)28:33+10:5811:09
92Emma HelmerssonD18 Elit (557)1:16:43+21:1613:20
92Ulf HamreforsH50 Kort (970)49:38+13:3110:28
93Kennet LöfqvistH70 (594)1:01:26+25:4815:28
93Felicia SahlénD12 (696)38:42+17:4613:37
97Anders ÄlvegranH45 (1091)1:10:54+20:0310:18
99Alva LimbäckD16 (684)54:03+19:2312:15
104Maja HolmgrenD14 (641)52:37+23:2313:17
105Hanna ThulinD11 (567)1:12:01+50:1226:46
106Emil AhlströmH13 (749)46:17+19:1311:41
106Sara MouazzenD14 (641)54:14+25:0013:41
107Angelina ÄlvegranD11 (567)1:20:41+58:5229:59
109Per SundströmH50 (1174)1:04:18+21:0410:38
114Johanna BreivoldD15 (646)1:01:26+29:2913:48
120Anna KnappD45 Kort (805)1:01:38+29:4716:34
122Teodor ÄlvegranH13 (749)51:22+24:1812:58
126Nova SahlénD10 (800)34:15+16:4013:22
130Karin ÅkermanD45 Kort (805)1:05:04+33:1317:29
131Magnus LimbäckH50 (1174)1:08:07+24:5311:16
135Catarina LarssonD45 Kort (805)1:07:44+35:5318:12
143Niclas AhlströmH50 Kort (970)57:46+21:3912:11
154Lovisa BjörnbergD10 (800)53:57+36:2221:04
156Robin ErnebyH21 Kort (1049)1:20:16+37:4011:17
158Mikael DavidssonH50 (1174)1:12:25+29:1111:59
184Stina BjörnbergOpen 5 (2110)56:07+24:0315:32
184Tore NallgårdH45 Kort (1390)1:01:21+25:2312:01
192Jon BreivoldOpen 5 (2110)56:47+24:4315:43
196Anders SahlénH40 Kort (1099)1:26:22+44:0814:30
204Per WadmanH50 (1174)1:30:22+47:0814:57
213Thomas AnderssonOpen 8 (1444)1:04:16+33:0714:13
218Lars HallH45 Kort (1390)1:08:00+32:0213:20
232Hanna SundströmOpen 8 (1444)1:07:13+36:0414:52
256Alexander ThulinU1 (1370)37:47+25:3419:16
Freja IvermarkInskolning (1036)fullföljt
Elin BreivoldD11 (567)ej godkänd
Henrik HamreforsH18 Elit 2 (490)ej godkänd
Teresa StafströmD20 (410)ej godkänd
Sara HamreforsD20 (410)ej start
Cecilia VälijeesiöD21 Motion (232)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser