Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OLG Pfaeffikon

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Mattia GründlerH15 (748)36:19+1:566:55
6Claudia SchaererD40 Motion (523)44:48+6:057:45
6Jessica SchärerD14 Kort (220)27:06+3:519:28
13Lea WidmerD15 (646)37:18+5:218:22
18Demian GanderH20 (272)1:14:19+15:4610:38
23Oswald GanderH60 Motion (156)1:11:50+28:2518:05
24Riccardo RancanH20 Elit (540)1:19:44+7:418:00
26Lukas MeierOpen 4 (718)1:04:24+14:3313:11
34Aurel GloorH10 (896)19:06+4:467:29
37Flurin RutzOpen 7 (1596)28:10+8:249:44
39Pascal SchärerH12 (772)23:07+5:178:06
39Flurina BieriD15 (646)42:50+10:539:37
40Mirjam GründlerD45 (744)46:40+9:1510:10
41Marianne BosshardD55 Motion (243)1:17:05+41:0124:32
42Hansjoerg RutzH55 Kort (500)51:17+16:0811:23
44Nadja RutzD20 (410)1:20:13+20:4614:28
46Susi RutzD50 (573)48:51+16:0912:39
50Lars WidmerH18 (520)1:11:04+18:0011:31
52Kaspar MeierH12 (772)23:58+6:088:24
63Lea-Gioia GloorD12 (696)32:48+11:5211:32
66Siri DoblerD20 (410)1:42:44+43:1718:32
70Markus BieriH45 (1091)1:06:41+15:509:41
73Sven KleinH21 Elit 2 (473)2:16:28+39:0111:11
75Annina RancanD18 Elit (557)1:12:08+16:4112:32
76Andrin BieriH18 Elit (582)1:15:41+18:489:57
77Jonas WepferH14 (754)36:43+11:379:10
84Frederika TagwerkerD45 (744)55:04+17:3911:59
84Moritz MeierH14 (754)37:54+12:489:28
96Sibylle BieriD45 (744)57:14+19:4912:28
99Anik DoblerD14 (641)50:37+21:2312:46
101Christoph MeierH40 (638)1:42:20+48:2914:09
104Yvonne KleinD50 (573)1:27:48+55:0622:44
106Barbara RancanD50 Kort (561)1:10:20+41:2623:21
117Juerg BosshardH55 (674)1:20:19+42:2414:34
119Sarina RutzD15 (646)1:09:28+37:3115:36
125Remo ThomaH21 (889)1:51:36+37:4711:44
126Florian WepferH16 (850)54:50+21:1610:10
137Monika SennD45 Kort (805)1:17:47+45:5620:54
145Sebastian SennH15 (748)1:38:43+1:04:2018:48
157Marco RancanH50 (1174)1:12:20+29:0611:58
157Yuri DoblerH16 (850)1:19:32+45:5814:45
159Fabian KleinH21 (889)2:29:20+1:15:3115:43
173Erich DoblerH45 (1091)1:34:48+43:5713:46
176Markus GründlerH50 (1174)1:15:23+32:0912:28
209Bernard GloorH50 (1174)1:37:52+54:3816:12
222Peter KleinH50 (1174)1:58:42+1:15:2819:39
249Florian SchärerOpen 5 (2110)1:02:49+30:4517:24
260Beatrice BombeliOpen 5 (2110)1:03:19+31:1517:32
262Franziska MeierOpen 3 (710)1:02:12+38:5021:18
285Damian RutzOpen 7 (1596)59:16+39:3020:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser