Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Hammaren

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Joakim IngelssonH50 (1174)43:147:09
1Elias DanielssonH11 (688)18:136:47
7Mathias PeterH20 Elit (540)1:15:32+3:297:35
7Louise LindströmChallenge D 5 (211)44:36+9:379:15
8Elias NäslundH14 Kort (157)33:38+9:2312:05
9Mikael PalmbergH45 Kort (1390)39:20+3:227:42
10Matthias ReinerH21 Elit 2 (473)1:42:47+5:208:25
11Åsa SundD40 (349)46:14+9:139:45
12Frida OlofssonD16 Kort (129)50:01+11:2713:09
13Camilla NäslundD45 Motion (502)47:19+6:1913:17
13Albin BjörkH12 Kort (99)24:21+8:5410:08
15Katarina HanssonD45 Motion (502)47:46+6:4613:25
16Anders AhnlénH80 (204)46:09+11:5414:47
18Malin PalmbergD40 Kort (909)39:41+6:239:36
18Cornelia IvarssonD13 (696)34:50+5:169:26
19Linus TäckH13 (749)33:00+5:568:20
22Rasmus TäckH15 (748)40:14+5:517:39
24Emma JohanssonD17-20 Kort (186)1:19:09+34:0018:16
24Erika LindströmChallenge D 5 (211)58:31+23:3212:08
26Julia NäslundD12 (696)27:39+6:439:44
26Emil DanielssonChallenge H 5 (174)58:03+21:2211:42
30Kalle JohanssonH20 (272)1:20:33+22:0011:32
30Vanja JohanssonD14 Kort (220)40:16+17:0114:04
33Malte JohanssonH12 (772)22:52+5:028:01
39Emma BlixtD16 (684)44:15+9:3510:02
39Carina HolmbergD55 Kort (290)56:12+20:1718:07
41Daniel JohanssonH40 Kort (1099)53:14+11:008:56
42Matthias GroellH20 Elit (540)1:23:40+11:378:24
49Samuel JohanssonH20 (272)2:03:02+1:04:2917:37
52Kevin StåhlH20 Elit (540)1:25:55+13:528:38
54Henrik BjörkH40 Kort (1099)55:53+13:399:23
65Melker SundH10 (896)21:21+7:018:22
66Fabian SundH11 (688)29:48+11:3511:07
67Josefin LindströmD13 (696)44:02+14:2811:55
67Loke HolmgrenH11 (688)29:54+11:4111:09
70Anton PerssonH13 (749)40:12+13:0810:09
77Elsa PalmbergD10 (800)27:24+9:4910:42
78Thomas IvarssonH45 Kort (1390)49:06+13:089:37
80Åsa SkoogD40 Kort (909)48:30+15:1211:44
81Ellen SkoogD16 (684)51:14+16:3411:37
82Filip IvarssonH20 Elit (540)1:42:11+30:0810:16
83Selma IvarssonD11 (567)41:29+19:4015:25
85Mathias DanielssonH40 Kort (1099)1:00:52+18:3810:13
88Karin JohanssonD40 Kort (909)50:16+16:5812:10
89Anders PerssonH75 (521)1:11:19+36:1619:35
91Per OlofssonOpen 10 (473)1:29:50+53:1922:17
95Tove FlodmanD16 (684)53:33+18:5312:08
96Joline IngelssonOpen 8 (1444)50:34+19:2511:11
103Jonas HolmgrenH45 Kort (1390)52:08+16:1010:13
109Ida PalmbergD16 (684)59:33+24:5313:30
109Måns HolmgrenH15 (748)53:40+19:1710:13
110Ulrika PerssonOpen 3 (710)43:36+20:1414:55
113Stellan TäckH40 Kort (1099)1:04:37+22:2310:51
120Erik FlodmanH14 (754)48:21+23:1512:05
126Magnus FlodmanH45 Kort (1390)54:00+18:0210:35
133Ebba FlodmanD10 (800)38:21+20:4614:58
139Daniel SundH40 Kort (1099)1:09:26+27:1211:40
139Anders JohanssonH45 Kort (1390)55:20+19:2210:50
148Laila IngelssonOpen 7 (1596)39:04+19:1813:31
149Ann-Sofie TäckD40 Kort (909)1:12:41+39:2317:35
153Isak BjörkH10 (896)29:48+15:2811:41
179Janne LindströmH45 Kort (1390)1:00:25+24:2711:50
255Jonas NäslundH45 Kort (1390)1:31:51+55:5318:00
259Camilla FlodmanOpen 3 (710)1:02:08+38:4621:16
313Christina IvarssonOpen 5 (2110)1:12:16+40:1220:01
Alicia IvarssonInskolning (1036)fullföljt
Andreas PerssonH18 Elit 2 (490)ej godkänd
Monica LundbergChallenge D 5 (211)ej godkänd
Petronella IvarssonD40 Kort (909)ej start
Sofia HägglundD21 (742)ej start
Jakob PauserH21 Elit 2 (473)ej start
Jonas IvarssonH40 Kort (1099)ej start
Elvira AnderssonChallenge D 5 (211)ej start
Viktor IvarssonH18 (520)ej start
Jan AnderssonH45 Kort (1390)ej start
Fredrik AhnlénH21 Kort (1049)ej start
Per-Olov JemtH55 Kort (500)ej start
Samuel JohanssonU1 (1370)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser