Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Hagaby GOIF

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Sofia HolmgrenD50 Kort (561)29:45+0:519:53
6Fredrik RegbornH20 (272)1:05:28+6:559:22
7Samuel AnderssonH21 Kort (1049)48:34+5:586:49
12Maria BergOpen 2 (292)47:37+12:4712:58
12Olof OlofssonH60 (688)45:11+4:419:04
12David Kutti3-days Easy (88)50:56+19:4915:09
13Karin DahlgrenD55 Kort (290)42:49+6:5413:48
16Anna LindeusD21 Motion (232)1:03:44+22:0014:43
17Torbjörn ErikssonH75 (521)44:00+8:5712:05
18Vilgot WennblomH12 (772)21:18+3:287:28
19Maria GustafssonD18 (289)1:03:19+11:5813:00
19Johannes Äng3-days Difficult (277)50:14+13:4910:20
36Gunilla Hvatz-LarssonD70 Kort (205)1:23:43+48:0033:29
36Hannes Wegelius3-days Difficult (277)57:56+21:3111:55
37Judit WennblomU1 (1370)16:06+3:538:12
38Torbjörn KarlssonH50 Kort (970)41:46+5:398:48
39Birgitta GustafssonD55 (418)58:23+15:5314:53
46Stefan BlomgrenH60 Kort (465)42:17+10:4811:58
47Love SintringH21 Elit (387)1:48:05+17:148:07
48Elin VinbladD21 Elit (362)1:49:09+28:3511:13
48Yngve Wegelius3-days Difficult (277)1:06:49+30:2413:44
57Arne YngströmPre-Elit (320)0:39+0:390:02
57Vesa Kutti3-days Difficult (277)1:10:04+33:3914:25
58Tobias KarlssonOpen 8 (1444)44:44+13:359:53
58Jenny VinbladD21 Kort (619)59:08+16:4812:19
61Kajsa HolmqvistD50 (573)50:51+18:0913:10
62Josef WennblomH15 (748)45:48+11:258:43
64Karin E GustafssonD21 (742)1:17:38+14:0911:33
65Marit Äng3-days Middle (290)1:11:57+43:3317:38
67Adam Kutti3-days Difficult (277)1:21:42+45:1716:48
74Stig LarssonH70 Kort (532)51:09+17:3617:38
75Josefine HöögD20 Elit (466)1:30:55+33:1012:59
82Ellen AnderssonD12 (696)35:59+15:0312:40
83Jan GustafssonH55 (674)1:01:58+24:0311:14
88Gabriella WennblomD45 Kort (805)54:30+22:3914:39
90Lovisa FalkD21 (742)1:23:03+19:3412:21
103Eva GustafssonD21 (742)1:28:42+25:1313:11
103Anders Gunnar DahlgrenH60 (688)1:07:54+27:2413:38
104Mikael AnderssonH40 Kort (1099)1:03:06+20:5210:36
117Fia AnderssonU1 (1370)20:48+8:3510:36
119Eric ValjusH15 (748)57:14+22:5110:54
124Michael WennblomH40 Kort (1099)1:07:03+24:4911:16
128Victor ValjusH11 (688)52:41+34:2819:39
203Sara KuttiU1 (1370)27:57+15:4414:15
Johan PerssonH21 (889)ej godkänd
Linnéa HolmqvistD21 Elit (362)ej godkänd
Simon SanderiH21 Kort (1049)ej start
Arvid ErikssonH15 (748)ej start
Jonathan AnderssonH21 Kort (1049)ej start
Stefan HöögH45 Kort (1390)ej start
Madeleine HasselwanderOpen 4 (718)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser