Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Hakarpspojkarna

104 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ebba EnvallD18 Elit 2 (180)56:1710:18
1Isak EskilssonH10 (896)14:205:37
1Emil BjörnlingerH16 (850)33:346:13
2Lennart SöderbergH45 Kort (1390)37:03+1:057:15
3Viktor GunnarssonH12 (772)18:52+1:026:37
3Klas KarlssonH45 (1091)51:32+0:417:29
3Anette GranstedtD45 (744)37:53+0:288:15
4Hanna PalmD40 (349)41:02+4:018:39
4Sofia OlssonU2 (1094)17:28+1:107:13
4Isa EnvallD15 (646)35:44+3:478:01
5Emmy GranstedtD11 (567)24:14+2:259:00
5Daniel BjärsvikH40 Motion (326)57:55+5:26
5Peter JacobssonOpen 9 (748)1:00:31+7:308:02
6Sophia BjörnlingerD18 Elit (557)57:25+1:589:59
7Tova RangertD10 (800)18:44+1:097:19
7Anna EnvallD40 (349)41:44+4:438:48
8Andreas PruthOpen 6 (532)1:01:23+13:0510:24
9Ingrid KarlssonD45 Motion (502)46:05+5:0512:56
10Helena GunnarssonD45 (744)40:53+3:288:54
11Stella RangertD11 (567)25:52+4:039:36
11Emma OlinD10 (800)20:19+2:447:56
11Evelina FinndahlD12 (696)24:12+3:168:31
12Magnus GrahnOpen 4 (718)57:24+7:3311:45
13Åsa EskilssonD40 Kort (909)38:17+4:599:16
14Lukas GranstedtH15 (748)39:28+5:057:31
15Andreas JanssonH21 Elit (387)1:39:41+8:507:29
16Elin SvenssonD21 (742)1:08:57+5:2810:15
16Anna OlinD40 Kort (909)39:22+6:049:31
17Sara GranstedtD15 (646)37:47+5:508:29
18Markus OlinH40 (638)1:04:29+10:388:55
18Lena BarkestamD65 (270)45:38+8:0113:09
19Alice AxelssonD18 Elit (557)1:00:12+4:4510:28
19Tilda PalmD12 (696)25:41+4:459:02
20Jennie BjurgrenD35 Motion (190)53:09+16:1013:03
20Ida EskilssonD12 (696)25:49+4:539:05
20Andreas GustafssonH16 (850)38:34+5:007:09
21Ella PalmD15 (646)39:14+7:178:48
22Alma Holmqvist JohanssonD14 (641)34:12+4:588:38
22Elna ForsbergD21 Elit (362)1:32:35+12:019:30
23Lars SvenssonOpen 9 (748)1:10:50+17:499:24
25Lennart BarkestamH65 Kort (570)39:10+6:3511:39
25Kristian PalmH45 (1091)57:30+6:398:21
25Ebba LindmanD14 (641)34:31+5:178:42
26Maria OssianssonD45 (744)43:44+6:199:31
26Elin GranstedtD18 Elit (557)1:01:12+5:4510:38
26Filip OssianssonH20 Elit (540)1:19:51+7:488:01
26Elias RangertOpen 3 (710)34:18+10:5611:44
27Joakim HederskogH21 Elit (387)1:42:21+11:307:41
28Sofie Mihailova3-days Women (179)1:02:59+22:4412:49
28Olle KarlssonH11 (688)23:58+5:458:56
29Anders RyvalliusH40 (638)1:08:51+15:009:31
29Lars SvenssonH45 Motion (298)1:10:38+31:5114:21
30Markus HederskogH21 Elit 2 (473)1:47:44+10:178:50
30Andreas RangertH45 (1091)58:36+7:458:31
30Fridolf EskilssonH45 Kort (1390)43:42+7:448:34
30Maja ÅkessonD14 (641)35:12+5:588:53
31Moa GranstedtD18 (289)1:08:17+16:5614:01
33Jonas EggerH21 Elit (387)1:43:51+13:007:48
35Engla PruthD10 (800)22:43+5:088:52
35Noa PruthH18 (520)1:07:35+14:3110:57
36Johan SjödinOpen 7 (1596)28:03+8:179:42
37Klas LoreforsOpen 6 (532)1:14:22+26:0412:36
37Alva LoreforsD14 Kort (220)45:53+22:3816:02
39Sven-Åke KarlssonH65 Kort (570)42:02+9:2712:30
39Julia RangertD14 (641)37:07+7:539:22
40Anders YngveOpen 8 (1444)42:13+11:049:20
42Minna PalmD10 (800)23:08+5:339:02
42Joel FinndahlH10 (896)19:50+5:307:46
43Martin DjerfH20 Elit (540)1:24:43+12:408:30
44Helena RangertD40 Kort (909)43:09+9:5110:26
44Ludwig LjungqvistH21 Elit (387)1:47:37+16:468:05
46Gabriella GustafssonD18 Elit (557)1:04:54+9:2711:17
46Lotta RangertD45 Motion (502)58:32+17:3216:26
46Joakim KarlssonH21 Elit (387)1:47:59+17:088:06
47Arvid NordH18 Elit (582)1:10:03+13:109:13
48Signe EskilssonD10 (800)23:54+6:199:20
52Matti EnvallH45 (1091)1:03:05+12:149:10
52Moa SvenssonD20 Elit (466)1:18:24+20:3911:12
53Alice FinndahlD16 (684)46:23+11:4310:31
54Albin AxelssonH20 Elit (540)1:26:40+14:378:42
54Leo PruthOpen 5 (2110)42:47+10:4311:51
55Håkan JohanssonH45 (1091)1:03:44+12:539:15
58Meja EnvallD10 (800)24:53+7:189:43
59Adam ThormanOpen 6 (532)1:27:45+39:2714:52
60Stefan ErikssonH45 Kort (1390)47:10+11:129:14
60Nike PruthD13 (696)42:31+12:5711:31
69Tova OlssonD18 Elit (557)1:08:51+13:2411:58
71Oscar OlinH12 (772)25:57+8:079:06
78Adrian SjödinH11 (688)31:51+13:3811:53
91Mats GranstedtH45 (1091)1:09:47+18:5610:08
95Annie ÖnstenD18 Elit (557)1:17:35+22:0813:29
96Anton ThorstenssonH21 (889)1:42:43+28:5410:48
98Bernt KlassonOpen 7 (1596)34:49+15:0312:02
100Gert JonssonH50 (1174)1:02:46+19:3210:23
108Helena SandbergOpen 8 (1444)51:46+20:3711:27
108Viktor OssianssonH16 (850)51:29+17:559:33
113Frida KarlssonD10 (800)31:50+14:1512:26
114Malin JonssonOpen 5 (2110)49:39+17:3513:45
120Hanna GunnarssonOpen 7 (1596)36:58+17:1212:47
124Adam GranstedtH21 (889)1:51:33+37:4411:44
125Hampus LindmanH16 (850)54:08+20:3410:02
130Ola OlssonH50 Kort (970)54:34+18:2711:30
139Ellen LoreforsD10 (800)42:02+24:2716:25
237Marie ErikssonOpen 5 (2110)1:02:12+30:0817:13
Amanda RangertD18 Elit (557)ej start
Hilda Holmqvist JohanssonD13 (696)ej start
Klas BjörkH65 Kort (570)ej start
Anton HanssonH20 Elit (540)ej start
Davis DislersH21 Elit (387)ej start
Daniel ÖrnH21 (889)ej start
Ingvar ÅkessonH45 (1091)ej start
Evelina ErikssonD16 (684)ej start
David GunnarssonH18 (520)ej start
Weine CarlssonH75 (521)ej start
Bo GranstedtH50 Kort (970)ej start
Åsa CarlströmD40 Motion (523)ej start
Anders FrönellH70 Motion (220)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser