Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Hällen

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maria BacklundChallenge D 5 (211)34:597:15
2Mikael KindbornH50 Kort (970)36:31+0:247:42
4Karin LinderD45 Motion (502)43:57+2:5712:20
5Hans ÖbergH65 Kort (570)35:03+2:2810:25
8Andreas ZeijlonH20 Elit 2 (89)1:33:21+11:3610:30
13Peter ÖbergH21 Elit (387)1:37:43+6:527:20
14Mikael LarssonChallenge H 10 (182)1:14:58+14:358:24
14Johanna ÖbergOpen 7 (1596)23:35+3:498:09
17Gustaf SundbüeH18 Elit (582)1:03:56+7:038:24
18Hampus MöllerOpen 12 (185)1:39:54+23:2210:51
19Therese KarlssonOpen Challenge 10 (221)1:36:35+35:0923:57
23Robert Karlsson3-days Difficult (277)51:25+15:0010:34
25Quentin RauturierH20 Elit (540)1:19:48+7:458:01
26Hugo KindbornH12 (772)22:09+4:197:46
26Tomas ÖbergH35 Kort (413)1:06:26+16:0810:18
28Chantelle HesselbergD18 (289)1:06:38+15:1713:40
30Nils LinderOpen 11 (267)1:10:35+32:5513:05
31Stefan GustafssonH55 Kort (500)48:46+13:3710:50
34Göran Karlsson3-days Difficult (277)55:41+19:1611:27
47Björn CarlssonH50 (1174)54:24+11:109:00
55Maxime RauturierH21 Elit 2 (473)1:57:47+20:209:39
57Simon LarssonH18 Elit (582)1:11:56+15:039:27
57Frida ZeijlonD15 (646)45:11+13:1410:09
58Linnéa GustafssonD15 (646)45:14+13:1710:09
60Arvid LinderH18 Elit 2 (490)1:18:06+16:5611:04
60Harald LinderOpen 4 (718)1:17:07+27:1615:48
62Fredrik KarlssonH21 Kort (1049)1:02:44+20:088:49
64Linnéa CarlssonD16 (684)47:31+12:5110:46
65Loic CapbernH21 Elit (387)1:57:26+26:358:49
70Emma ÖbergOpen 7 (1596)32:55+13:0911:23
76Vera CarlssonD12 (696)35:10+14:1412:22
78Terese WängdahlOpen 9 (748)1:31:21+38:2012:07
96Åsa CarlssonD40 Motion (523)1:37:57+59:1416:58
100Ellen StålbergD14 (641)50:47+21:3312:49
114Elsa LinderD12 (696)46:32+25:3616:23
115Nora StålbergD16 (684)1:03:36+28:5614:25
116Oskar KällmanH14 (754)46:02+20:5611:30
158Mattias ZeijlonH45 Kort (1390)58:15+22:1711:25
219Natalie JosefssonOpen 8 (1444)1:05:33+34:2414:30
Jan SundbüeH55 Kort (500)ej godkänd
Camilla LarssonD45 Kort (805)ej start
Maria ZeijlonD45 Kort (805)ej start
Matilda LarssonD14 (641)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser