Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | D20E2 | H20E2 | D18E2 | H18E2 | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D15 | H15 | D16K | H16K | D14 | H14 | D13 | H13 | D14K | H14K | D12 | H12 | D11 | H11 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D35K | H35K | D40 | H40 | D40K | H40K | D45 | H45 | D45K | H45K | D50 | H50 | D50K | H50K | D55 | H55 | D55K | H55K | D60 | H60 | D60K | H60K | D65 | H65 | D65K | H65K | D70 | H70 | D70K | H70K | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D35M | H35M | H40M | H40M | D45M | H45M | D50M | H50M | D55M | H55M | H60M | D60M | D65M | H65M | D70M | H70M | H80M | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö2 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | Ö10 | Ö11 | Ö12 | Open CH10 | Challenge D 10 | Challenge H 10 | Challenge D 5 | Challenge H 5 | 3-days Easy | 3-days Middle | 3-days Difficult | 3-days Women | 3-days Men | Pre-E | Pre-A | Pre-B | Pre-C | MTBD21 | MTBH21 | MTBD20 | MTBH20 | MTBD16 | MTBH16 | MTBD14 | MTBH14 | MTBD12 | MTBH12 | MTBD40 | MTBH40 | MTBD50 | MTBH50 | MTBD60 | MTBH60 | MTBÖK | MTBÖM | MTBÖL | MTBH70

OK Hällen

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maria BacklundChallenge D 5 (211)34:597:15
2Mikael KindbornH50 Kort (970)36:31+0:247:42
4Karin LinderD45 Motion (502)43:57+2:5712:20
5Hans ÖbergH65 Kort (570)35:03+2:2810:25
8Andreas ZeijlonH20 Elit 2 (89)1:33:21+11:3610:30
13Peter ÖbergH21 Elit (387)1:37:43+6:527:20
14Mikael LarssonChallenge H 10 (182)1:14:58+14:358:24
14Johanna ÖbergOpen 7 (1596)23:35+3:498:09
17Gustaf SundbüeH18 Elit (582)1:03:56+7:038:24
18Hampus MöllerOpen 12 (185)1:39:54+23:2210:51
19Therese KarlssonOpen Challenge 10 (221)1:36:35+35:0923:57
23Robert Karlsson3-days Difficult (277)51:25+15:0010:34
25Quentin RauturierH20 Elit (540)1:19:48+7:458:01
26Hugo KindbornH12 (772)22:09+4:197:46
26Tomas ÖbergH35 Kort (413)1:06:26+16:0810:18
28Chantelle HesselbergD18 (289)1:06:38+15:1713:40
30Nils LinderOpen 11 (267)1:10:35+32:5513:05
31Stefan GustafssonH55 Kort (500)48:46+13:3710:50
34Göran Karlsson3-days Difficult (277)55:41+19:1611:27
47Björn CarlssonH50 (1174)54:24+11:109:00
55Maxime RauturierH21 Elit 2 (473)1:57:47+20:209:39
57Simon LarssonH18 Elit (582)1:11:56+15:039:27
57Frida ZeijlonD15 (646)45:11+13:1410:09
58Linnéa GustafssonD15 (646)45:14+13:1710:09
60Arvid LinderH18 Elit 2 (490)1:18:06+16:5611:04
60Harald LinderOpen 4 (718)1:17:07+27:1615:48
62Fredrik KarlssonH21 Kort (1049)1:02:44+20:088:49
64Linnéa CarlssonD16 (684)47:31+12:5110:46
65Loic CapbernH21 Elit (387)1:57:26+26:358:49
70Emma ÖbergOpen 7 (1596)32:55+13:0911:23
76Vera CarlssonD12 (696)35:10+14:1412:22
78Terese WängdahlOpen 9 (748)1:31:21+38:2012:07
96Åsa CarlssonD40 Motion (523)1:37:57+59:1416:58
100Ellen StålbergD14 (641)50:47+21:3312:49
114Elsa LinderD12 (696)46:32+25:3616:23
115Nora StålbergD16 (684)1:03:36+28:5614:25
116Oskar KällmanH14 (754)46:02+20:5611:30
158Mattias ZeijlonH45 Kort (1390)58:15+22:1711:25
219Natalie JosefssonOpen 8 (1444)1:05:33+34:2414:30
Jan SundbüeH55 Kort (500)ej godkänd
Camilla LarssonD45 Kort (805)ej start
Maria ZeijlonD45 Kort (805)ej start
Matilda LarssonD14 (641)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Hallands 3 dagars
World Maze Race
Orienteringsmagasinet 1 kr