Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Järfälla OK

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jefta LangerakH20 (272)59:39+1:068:32
3Gunilla SchönningPre-B (116)0:06+0:06
5Johan LundbäckH13 (749)28:29+1:257:11
6Johan LangerakH14 (754)27:25+2:196:51
9Emmy AlbinssonPre-A (231)0:29+0:29
9Christoffer SchönningH21 (889)1:21:05+7:168:32
11Erik BovalliusH12 (772)20:08+2:187:03
11Magdalena GrunderChallenge D 10 (65)1:45:22+29:5711:49
12Rene BallnusH35 Motion (69)1:42:38+38:5817:23
15Ton LangerakH55 Motion (146)58:32+20:3214:12
17Cornelia StenbackOpen 2 (292)49:36+14:4613:30
17Jessica KarlsenD14 Kort (220)31:50+8:3511:07
18Juliet WaldenfjordD11 (567)27:06+5:1710:04
18Leif MörkforsH50 Motion (233)1:02:22+18:1013:16
20Isak LangerakH20 Elit (540)1:19:25+7:227:58
20Marie-Chantal BallnusD13 (696)35:18+5:449:33
23Rasmus Palmqvist AslaksenH21 Elit 2 (473)1:46:07+8:408:42
23Sven-Inge NylundH65 (687)51:52+9:1911:37
23Anton SilierH14 (754)30:18+5:127:34
24Oskar EdvardssonH16 (850)38:57+5:237:13
30Viveka LundqvistD55 Motion (243)1:04:34+28:3020:33
37William GrunderH12 (772)23:01+5:118:04
40Nils EdvardssonH40 (638)1:12:07+18:169:58
40Birgitta NylundD70 (226)1:37:59+1:01:4433:54
46Noel WaldenfjordH15 (748)44:06+9:438:24
51Karina LangerakD50 (573)49:18+16:3612:46
51Benjamin LangerakH16 (850)41:39+8:057:43
58Susanne AhlstrandD40 Motion (523)1:05:17+26:3411:18
58Johnny KarlsenOpen 6 (532)1:26:40+38:2214:41
63Ludwig BergfalkH18 (520)1:14:45+21:4112:06
73Ann RollerD45 (744)53:26+16:0111:38
76Sofia EdvardssonD13 (696)45:46+16:1212:24
79Cecilia KarlsenOpen 6 (532)1:44:36+56:1817:43
82Rebecca WaldenfjordD18 Elit (557)1:13:30+18:0312:46
83Camilla ThorellD40 Motion (523)1:17:41+38:5813:27
87Amanda MörkforsU1 (1370)18:54+6:419:38
91Arlett BallnusOpen 6 (532)1:56:07+1:07:4919:40
95Ola BovalliusH45 (1091)1:10:27+19:3610:14
98Bo WinanderH65 (687)1:11:19+28:4615:59
101Mats LundbäckH45 (1091)1:11:18+20:2710:21
118Niklas SvenssonH14 (754)47:37+22:3111:54
119Susanne BovalliusD45 Kort (805)1:01:35+29:4416:33
123Anton MörkforsH11 (688)44:47+26:3416:42
131Alex KarlsenH12 (772)36:29+18:3912:48
135Göran LundqvistH50 (1174)1:08:25+25:1111:19
136Maria EdvardssonD40 Kort (909)1:05:19+32:0115:48
136Aleksandr ManoilovH21 (889)1:57:14+43:2512:20
164Ulf NilssonH50 (1174)1:13:40+30:2612:11
169Marcus GrunderH10 (896)33:24+19:0413:05
170Martin StenbackH40 Kort (1099)1:17:32+35:1813:01
178Andreas GrunderH45 (1091)1:35:06+44:1513:49
192Tilda StenbackU2 (1094)36:33+20:1515:06
228Marie SvenssonOpen 5 (2110)1:00:31+28:2716:45
229Per SvenssonOpen 5 (2110)1:00:32+28:2816:46
247Johan SköldOpen 8 (1444)1:11:09+40:0015:44
Miia RollerD11 (567)ej godkänd
Andreas SchönningH21 (889)ej godkänd
Isak SöderstenH13 (749)ej start
Agnes LundqvistD18 Elit (557)ej start
Malin AlbinssonD40 Kort (909)ej start
Linus AlbinssonH14 (754)ej start
Mårten WaldenfjordH40 Kort (1099)ej start
Johan SöderstenH45 (1091)ej start
Isa LundqvistD15 (646)ej start
Jonna LundbäckD15 (646)ej start
Elin LiljegrenOpen 2 (292)ej start
Per SvenssonOpen 6 (532)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser