Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Jönköpings OK

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emma LingD13 (696)30:30+0:568:15
2Oskar NykvistOpen 8 (1444)32:04+0:557:05
3Edvin ClaessonChallenge H 10 (182)1:02:14+1:516:59
4Benjamin ClaessonH13 (749)28:19+1:157:09
4Carin RosjöChallenge D 10 (65)1:25:38+10:139:36
5Arvid ClaessonH18 Elit 2 (490)1:04:38+3:289:10
5Elin DolkD21 Motion (232)54:06+12:2212:29
7Elin PoschD18 Elit 2 (180)1:04:57+8:4011:53
8Erland LingH75 (521)39:10+4:0710:45
9Oscar ClaessonChallenge H 10 (182)1:09:11+8:487:45
10Sandra LingD10 (800)19:43+2:087:42
11Filip RosjöH15 (748)37:38+3:157:10
14Johan HanssonH45 Kort (1390)40:31+4:337:56
19Victor HanssonH15 (748)39:58+5:357:36
20Rune AhlanderH75 (521)45:22+10:1912:27
22Alfred ClaessonU1 (1370)15:07+2:547:42
23Ulla LingD70 (226)44:38+8:2315:26
24Mikael TrofastH35 Kort (413)1:05:24+15:0610:09
24Anna JohanssonD50 (573)44:08+11:2611:26
25Per LarssonH75 (521)46:41+11:3812:49
30Ida RosjöD11 (567)29:19+7:3010:53
30Lennart LarssonH60 (688)50:25+9:5510:07
33Stina ErikssonD18 Elit 2 (180)1:36:24+40:0717:39
36Erik LingH12 (772)23:00+5:108:04
36Filippa JohanssonD20 Elit (466)1:14:27+16:4210:38
41Per GranevikH70 (594)47:12+11:3411:53
42Eva CarlssonD50 (573)48:21+15:3912:31
45Peter WaldenströmH35 Kort (413)1:12:34+22:1611:16
47Lennart GustafssonH60 (688)53:38+13:0810:46
49Johanna FranssonD13 (696)40:08+10:3410:52
52Gabriel ClaessonH11 (688)27:22+9:0910:12
57Birger WennblomOpen 10 (473)57:33+21:0214:16
60Kajsa JohanssonD18 Elit (557)1:07:39+12:1211:45
68Fredrik LeanderOpen 8 (1444)46:02+14:5310:11
71Lennart FermOpen 2 (292)1:34:22+59:3225:42
75Emil LingH10 (896)21:57+7:378:36
75Elin LeanderOpen 3 (710)40:38+17:1613:54
81Oliver MalmkvistH18 (520)1:20:44+27:4013:05
84Eric RosjöH18 Elit (582)1:19:45+22:5210:29
85Olivia GrönkvistD12 (696)36:21+15:2512:47
87Klas GrönkvistH45 (1091)1:09:02+18:1110:02
97Peter WestlundH40 (638)1:37:48+43:5713:31
105Per FermOpen 9 (748)1:44:53+51:5213:55
109Gideon ClaessonH14 (754)42:53+17:4710:43
110Agneta Hallberg HanssonD45 (744)1:01:14+23:4913:20
128Lina FranssonOpen 3 (710)45:41+22:1915:38
132Hedda WestlundD10 (800)38:20+20:4514:58
149Alva GrönkvistD10 (800)49:57+32:2219:30
170Ayan LingOpen 3 (710)49:54+26:3217:05
170Anette FranssonOpen 7 (1596)41:19+21:3314:17
203Monica GrönkvistOpen 7 (1596)45:18+25:3215:40
226Peter FranssonH45 Kort (1390)1:11:39+35:4114:02
266Carina WennblomOpen 5 (2110)1:03:48+31:4417:40
363Jan SvenssonOpen 5 (2110)1:24:21+52:1723:21
Saga GrönkvistInskolning (1036)fullföljt
Therese BarjeOpen 8 (1444)ej godkänd
Hilma TrofastU1 (1370)ej godkänd
Krister RosjöH50 (1174)ej godkänd
Anna-Cajsa ErikssonD75 (194)ej start
Anders LingH45 Kort (1390)ej start
Maritha HenrikssonD50 (573)ej start
John-Erik ErikssonH70 Motion (220)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser