Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Kungälvs OK

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Albin PålssonOpen Challenge 10 (221)1:04:43+3:1716:03
2Ulf PetterssonH60 Kort (465)31:59+0:309:03
5Lina PålssonD18 Elit 2 (180)1:03:52+7:3511:41
5Karl Aderstedt AlthoffH10 (896)16:30+2:106:28
6Kristin EkdalaD40 Kort (909)36:31+3:138:50
9Roger BorgPre-A (231)0:29+0:29
9Aron Laurell HåkanssonH20 (272)1:06:38+8:059:32
9Anna AsplundD50 Kort (561)31:29+2:3510:27
11Gull-Britt GrönbergD75 (194)54:21+13:1818:52
14Mia Nilsson3-days Easy (88)52:51+21:4415:43
20Susanne GranängD35 Kort (370)45:47+8:0510:25
22Hanna RangertD40 (349)50:06+13:0510:34
24Håkan HåkanssonH60 Motion (156)1:11:52+28:2718:06
25Robin NyqvistChallenge H 5 (174)56:44+20:0311:26
26Johanna NilssonD15 (646)41:06+9:099:14
27Sören DarellPre-A (231)2:15+2:15
27Anton RaskU2 (1094)21:49+5:319:00
28Eva NilssonD45 Motion (502)52:54+11:5414:51
29Sofia RaskD12 (696)28:18+7:229:57
35Rasmus GranängU2 (1094)22:33+6:159:19
35Hanna GabrielssonD13 (696)37:31+7:5710:10
41Minda LangmoenD20 (410)1:19:20+19:5314:19
43Axel EkdalaU2 (1094)23:41+7:239:47
46Erik AderstedtH40 (638)1:14:08+20:1710:15
50Ann-Sofi HermanssonD40 Kort (909)44:15+10:5710:42
50Eva JohanssonD65 (270)1:05:37+28:0018:54
53Ingemar GidenstamPre-Elit (320)0:29+0:290:02
58Elsa Aderstedt AlthoffD14 (641)39:39+10:2510:00
64Thomas Nilsson3-days Middle (290)1:10:28+42:0417:16
65Molly GranängD11 (567)35:31+13:4213:12
70Rudolf BrogrenH55 Kort (500)57:08+21:5912:41
75Edvin NilssonH13 (749)41:02+13:5810:21
76Staffan AsplundH50 Kort (970)47:48+11:4110:05
82Jan GranängH40 Kort (1099)1:00:29+18:1510:09
85Sven-Olof PålssonH55 Kort (500)1:08:46+33:3715:16
88Katrin AsplundD12 (696)36:39+15:4312:54
94Disa RangertD12 (696)38:44+17:4813:38
96Fritjof Aderstedt AlthoffH12 (772)29:01+11:1110:10
96Lisa BörnstedtD15 (646)52:26+20:2911:46
97Linda OxelD45 Kort (805)56:28+24:3715:10
99Dante RangertH10 (896)23:12+8:529:05
113Vidar EkdalaU1 (1370)20:34+8:2110:29
120Karin AlthoffD40 Kort (909)57:38+24:2013:57
121Mats HermanssonH40 Kort (1099)1:06:27+24:1311:10
124Erika RaskD40 Kort (909)58:29+25:1114:09
124Joel GabrielssonU2 (1094)28:20+12:0211:42
130Anneli GabrielssonD40 Kort (909)1:01:37+28:1914:55
137Martin EkdalaH45 Kort (1390)55:14+19:1610:49
159Ulla-Britt OrdasiOpen 7 (1596)40:13+20:2713:54
160Benjamin GabrielssonH16 (850)1:24:08+50:3415:36
166Edvin LanneU2 (1094)32:34+16:1613:27
168Arvid LanneU2 (1094)32:53+16:3513:35
237Hans NilssonH45 Kort (1390)1:13:25+37:2714:23
239Ulf GabrielssonH45 Kort (1390)1:15:37+39:3914:49
250Eva K JohanssonOpen 3 (710)1:00:42+37:2020:47
262Stefan JohanssonOpen 8 (1444)1:15:06+43:5716:36
Roger JohanssonPre-A (231)fullföljt
Anton NilssonU2 (1094)ej godkänd
Ulf RaskH45 Kort (1390)ej godkänd
Axel HermanssonH14 (754)ej start
Kjell SjunnessonH65 Kort (570)ej start
Marie AsplundD13 (696)ej start
Elin HermanssonD16 (684)ej start
Kajsa RaskD15 (646)ej start
MARTIN LANGMOENOpen 4 (718)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser