Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Kåre

94 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jenny ErikssonD21 (742)1:03:299:26
1Alma BirklinD12 Kort (142)19:057:55
2Olle RingiH10 (896)14:59+0:395:52
2Sture Roland JosefssonH85 (54)52:56+5:1118:22
3Hanna SahlinD17-20 Kort (186)50:05+4:5611:33
3Tord HalvarsonH70 Kort (532)34:52+1:1912:01
3Hanne StenbackD21 Motion (232)48:43+6:5911:15
3Emma BjörklundOpen 4 (718)50:38+0:4710:22
4Patrik SöderqvistOpen 8 (1444)35:31+4:227:51
4Per EdénH60 Motion (156)47:23+3:5811:56
6Vilmer HylénU1 (1370)12:57+0:446:36
6Sture BjörkH70 (594)38:29+2:519:41
7Kajsa RisbyD21 Elit (362)1:26:53+6:198:55
9Marie-Louise KaipeD35 Kort (370)42:09+4:279:36
10Eva HalvarsonD65 (270)43:58+6:2112:40
11Anna T PerssonD35 Kort (370)43:14+5:329:50
12Jannike WålbergD55 (418)48:03+5:3312:15
12Olle DalinH10 (896)17:23+3:036:49
13Julia AdolfssonD20 (410)1:08:01+8:3412:16
15Niclas ArkåsenH35 Kort (413)1:00:20+10:029:22
15Helena EkströmD50 Motion (217)54:29+10:3015:31
16Elsa KaipeD10 (800)20:41+3:068:04
17Karin JohnssonD40 Kort (909)39:38+6:209:35
18Isac von KrusenstiernaH18 Elit (582)1:03:58+7:058:25
18Victor FlingmarkH21 (889)1:23:40+9:518:48
18Wille SöderqvistH10 (896)17:49+3:296:59
19Eric DanielssonH18 Elit 2 (490)1:08:39+7:299:44
21Vendela SöderqvistD12 (696)25:52+4:569:06
21Helena DiedrichsD55 Motion (243)56:55+20:5118:07
22Birgitta BerglundD45 Motion (502)51:50+10:5014:33
22Göran EkebjärH80 (204)49:47+15:3215:57
24Marit SöderqvistD40 Kort (909)40:33+7:159:49
24Niclas SjöblomH40 Motion (326)1:13:17+20:48
24Hilma DalinU1 (1370)15:11+2:587:44
24Alva RingiD15 (646)40:16+8:199:02
25Lars MattssonH55 (674)46:33+8:388:26
27Patrik JohnssonH40 Kort (1099)49:33+7:198:19
27Vilma Von KrusenstiernaD16 (684)41:41+7:019:27
28Matilda AnderssonOpen 9 (748)1:12:30+19:299:37
29Johanna Nordström3-days Women (179)1:04:04+23:4913:02
29Martin PerssonH45 Kort (1390)43:37+7:398:33
32Martin MörsellH18 Elit 2 (490)1:12:29+11:1910:16
32Lisa RisbyD21 Elit (362)1:37:45+17:1110:02
34Ida JohnssonD14 (641)35:54+6:409:03
35Birgitta MattssonD50 Motion (217)1:19:42+35:4322:42
36Johanna DalinOpen 4 (718)1:09:22+19:3114:12
38Hanna BerglundD20 (410)1:18:21+18:5414:08
39Rasmus NordgrenOpen 11 (267)1:20:52+43:1215:00
39Remo RuchH20 Elit (540)1:22:56+10:538:20
39Leo AlvolinH11 (688)25:20+7:079:27
41Anna Von KrusenstiernaD50 (573)48:14+15:3212:29
42Martina RuchD21 Elit (362)1:44:00+23:2610:41
47Amelie EkströmD20 Elit (466)1:16:59+19:1410:59
49Christoffer LindgrenH12 (772)23:28+5:388:14
50Kersti RingiD45 Kort (805)45:44+13:5312:17
52Fredrik MattssonH21 Elit (387)1:49:35+18:448:13
53Kajsa MattssonD18 Elit (557)1:06:05+10:3811:29
54Anders KarlssonH45 Kort (1390)46:46+10:489:10
59Emilia johnssonD12 (696)32:35+11:3911:28
60Mia GustafssonD50 Kort (561)42:09+13:1514:00
62Tove RingiD13 (696)43:07+13:3311:41
72Anna DanielssonD45 Kort (805)51:22+19:3113:48
73Martin DanielssonH15 (748)47:09+12:468:58
74Stefan JohanssonOpen 8 (1444)46:21+15:1210:15
76Oskar KaipeU1 (1370)18:14+6:019:18
82Ylva LorentssonD40 Kort (909)48:59+15:4111:51
82Albin SjöblomH11 (688)32:25+14:1212:05
88Martin BergmanOpen 7 (1596)34:05+14:1911:47
94Erik BerglundH18 (520)1:41:28+48:2416:26
95Cecilia LindgrenD14 (641)48:21+19:0712:12
106Jan BergmanOpen 9 (748)1:45:43+52:4214:02
108Eric JohanssonH11 (688)38:06+19:5314:12
111Ted NilssonU2 (1094)27:32+11:1411:22
112Hilda PermanD10 (800)31:49+14:1412:25
113Niclas JohanssonOpen 3 (710)43:56+20:3415:02
114Marcus RamströmH21 (889)1:47:10+33:2111:16
123Mikael RingiH45 Kort (1390)53:54+17:5610:34
130Melker NordgrenH13 (749)55:57+28:5314:07
136Nora NordlundU1 (1370)21:53+9:4011:09
137Mikael DanielssonH45 Kort (1390)55:14+19:1610:49
144Lars GustafssonH50 Kort (970)57:50+21:4312:12
157Walter SöderqvistH10 (896)30:06+15:4611:48
161Viggo LindgrenU1 (1370)23:15+11:0211:51
172Åse KringstadOpen 3 (710)50:15+26:5317:12
174Tobias LindgrenH40 Kort (1099)1:18:58+36:4413:16
181Moa GrällsOpen 5 (2110)55:55+23:5115:29
217Tilda HylénU2 (1094)51:01+34:4321:04
269Åsa SjöblomOpen 3 (710)1:03:26+40:0421:43
288Mikael BerglundOpen 3 (710)1:08:41+45:1923:31
Linnea PerssonInskolning (1036)fullföljt
Frida SjöblomInskolning (1036)fullföljt
Jonas GustafssonH18 Elit (582)ej godkänd
Izabell BirklinD45 Kort (805)ej godkänd
Hanna GustafssonD20 (410)ej godkänd
Liselott NordgrenD40 Kort (909)ej start
Albin BergkvistH20 Elit 2 (89)ej start
Per Erik FogelH60 Kort (465)ej start
Anna-Karin AdolfssonD50 Kort (561)ej start
Sara StenbackD21 Motion (232)ej start
Jan LundH65 Motion (167)ej start
Olle LångU1 (1370)ej start
Kerstin SundbergOpen 4 (718)ej start
Marit LångInskolning (1036)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser