Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Leksands OK

70 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anders DalinH35 Kort (413)50:187:48
1Kalle DalinH40 Kort (1099)42:147:05
2Linda LindkvistD21 (742)1:03:45+0:169:29
3Inge SvartlingH60 Motion (156)46:17+2:5211:39
3Janne SkarnerH45 Motion (298)46:23+7:369:25
5Anna HaglundD40 Kort (909)36:28+3:108:49
6Marie SpångmyrD21 Kort (619)44:48+2:289:20
7Pontus FunkeH40 Kort (1099)45:34+3:207:39
8Daniel KaipeH40 Kort (1099)46:18+4:047:46
10Erica EdmanD18 Elit (557)58:41+3:1410:12
12Patrick ZbindenH20 Elit (540)1:16:29+4:267:41
12Fredrik NormanH35 (257)1:09:22+12:388:59
14Anna FunkeD40 Motion (523)48:02+9:198:19
21Petra LorentssonD40 Motion (523)51:13+12:308:52
22Peo BergH45 Kort (1390)42:29+6:318:19
23Anna-Karin SchmutzD45 (744)43:10+5:459:24
23Tomas NormanH45 Kort (1390)42:37+6:398:21
23Maja MörthD15 (646)40:05+8:089:00
25Andreas RüedlingerH21 Elit (387)1:41:17+10:267:36
28Magnus GörasH40 Kort (1099)49:44+7:308:21
32Magnus BrodénChallenge H 10 (182)1:42:27+42:0411:29
33Peter JunevikH45 Kort (1390)44:10+8:128:39
34Sven-Olof AspH70 Kort (532)42:05+8:3214:30
34Johan EngesH45 (1091)59:24+8:338:38
35Amanda HalvarssonD18 (289)1:10:25+19:0414:27
36Maria JunevikD45 (744)46:14+8:4910:04
36Bodil WilénD40 Kort (909)42:19+9:0110:14
36Clara SpikD14 (641)36:08+6:549:07
37Sara GörasD40 Motion (523)56:34+17:519:48
38Ellen FunkeD11 (567)30:38+8:4911:23
38Mirjam JoonsD14 Kort (220)47:59+24:4416:46
40Hanna MüllerD20 Elit (466)1:15:38+17:5310:48
44Markus HalvarssonH12 (772)23:15+5:258:09
48Jonathan BjörkH18 (520)1:10:49+17:4511:28
49Erica BergD40 Motion (523)1:02:48+24:0510:53
50Johan SöderlundH20 Elit (540)1:25:49+13:468:37
52Tuva-Cajsa SpikD12 (696)30:53+9:5710:52
53Isak DalinH11 (688)27:23+9:1010:13
58Maria BjörklundD21 Elit (362)2:01:34+41:0012:29
63Maja EngesD20 Elit (466)1:22:47+25:0211:49
66Elsa GörasD12 (696)33:09+12:1311:40
69Tilda BergD12 (696)33:27+12:3111:46
82Urs SchmutzH65 Kort (570)53:27+20:5215:54
85Maria BoisD21 (742)1:21:08+17:3912:04
86Uno PetterssonH75 (521)1:07:35+32:3218:34
87Magdalena EngesOpen 3 (710)41:52+18:3014:20
87Sara JunevikD15 (646)49:55+17:5811:13
90Fredrik JunevikH13 (749)42:52+15:4810:49
93Lova WilénU1 (1370)19:17+7:049:50
97Isabella JoonsD13 (696)49:12+19:3813:20
100Viktor BergH15 (748)52:42+18:1910:02
104Adelina FunkeD15 (646)55:42+23:4512:31
106Petra Hurtig HalvarssonD40 Kort (909)53:54+20:3613:03
111Casper NormanH11 (688)39:09+20:5614:36
116Mikael WilénOpen 5 (2110)49:47+17:4313:47
118Wilmer BrodénH16 (850)53:12+19:389:52
120Josefine SöderlundD21 (742)1:39:33+36:0414:48
121Simon SchmutzH12 (772)34:49+16:5912:12
123Kristin RamsellD40 Kort (909)58:26+25:0814:08
123Torbjörn SöderlundH50 (1174)1:07:12+23:5811:07
129August GörasH10 (896)25:40+11:2010:03
131Linnea JunevikD10 (800)35:38+18:0313:55
138Filip BrodénH14 (754)1:07:05+41:5916:46
157Vidar BrodénU2 (1094)31:13+14:5512:53
223Lars HalvarssonH45 Kort (1390)1:11:05+35:0713:56
251Alice FunkeU1 (1370)37:14+25:0118:59
Moa JäderbergInskolning (1036)fullföljt
Kajsa WilénInskolning (1036)fullföljt
Kalle JoonsU1 (1370)ej godkänd
Julia FunkeD13 (696)ej godkänd
Johanna DalinD40 Kort (909)ej start
Åsa SpikD45 (744)ej start
Oskar DalinH14 Kort (157)ej start
Ellen SarenmarkD20 Elit (466)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser