Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Malmö OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lena PerssonD70 Kort (205)38:56+3:1315:34
13Arne GustafssonH75 (521)42:10+7:0711:35
15Gösta SvenssonH65 Motion (167)59:52+13:3216:00
17Håkan GrubbOpen 11 (267)56:55+19:1510:33
19Jan-Erik GlansH70 Motion (220)1:02:29+16:5517:36
22Malin MalmbergD45 Kort (805)41:36+9:4511:10
31Hannah LarsenD14 Kort (220)41:55+18:4014:39
34Håkan BrostH75 (521)49:55+14:5213:42
38Malin Karlsson3-days Middle (290)55:49+27:2513:40
39Emma HolgerssonOpen 6 (532)1:15:28+27:1012:47
41Fredrik NygrenOpen 6 (532)1:16:32+28:1412:58
43Andreas JentschOpen 6 (532)1:18:30+30:1213:18
45Ivan PerssonPre-Elit (320)0:24+0:240:01
48Linus MalmstenH35 Kort (413)1:15:03+24:4511:39
52Ulf MalmbergOpen 5 (2110)42:29+10:2511:46
54Anders NilssonOpen 6 (532)1:25:26+37:0814:28
55Carolina LandinOpen 10 (473)57:09+20:3814:10
68Emelie MalmbergOpen 7 (1596)32:13+12:2711:08
75Åsa JentschOpen 6 (532)1:38:40+50:2216:43
82Carina ThomsenOpen 3 (710)41:09+17:4714:05
85Hanna KryhD21 Kort (619)1:05:39+23:1913:40
86Fredrik ÖbergH21 Kort (1049)1:05:47+23:119:15
92Ingemar TuressonH75 (521)1:22:01+46:5822:31
94Stein ØstbyH55 Kort (500)1:51:16+1:16:0724:43
96Lars JohanssonH60 (688)1:04:05+23:3512:52
104Wiviann OttossonD21 Kort (619)1:16:35+34:1515:57
105Benjamin ViebkeH55 (674)1:07:40+29:4512:16
106Benny JohanssonOpen 5 (2110)48:58+16:5413:33
121Berit SchannongOpen 5 (2110)49:56+17:5213:49
123Karl UtterbackH21 Kort (1049)1:11:39+29:0310:04
124Håkan NilssonH65 (687)1:57:18+1:14:4526:18
218Filip NilssonU1 (1370)29:57+17:4415:16
229Hanna NilssonU1 (1370)31:20+19:0715:59
232Marie SvenssonOpen 7 (1596)49:11+29:2517:01
266Gert OlssonOpen 7 (1596)55:47+36:0119:18
270Paul SchannongOpen 5 (2110)1:04:36+32:3217:53
282Marie LarsenOpen 5 (2110)1:06:57+34:5318:32
291Ronny SchalinOpen 8 (1444)1:29:01+57:5219:41
332Emma ØstbyOpen 5 (2110)1:15:28+43:2420:54
Margit GlansD70 Motion (144)ej godkänd
Roland DahlmanH60 (688)ej godkänd
Evelina EkelundD21 Kort (619)ej start
Bengt NygrenH70 Motion (220)ej start
Annika ØstbyOpen 5 (2110)ej start
Kristina LandgrenOpen 8 (1444)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser