Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Göteborg

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Andreas SølbergH20 Elit (540)1:12:037:14
2Anna GustafssonD21 Elit 2 (45)1:32:35+0:3011:14
2Filippa FagerströmD11 (567)22:47+0:588:28
2Thor NørskovH21 Kort (1049)43:15+0:396:04
2Sebastian WesterOpen 11 (267)45:16+7:368:23
2Fredrik LöwegrenOpen 9 (748)54:38+1:377:15
3Frida GustafssonD21 Elit 2 (45)1:36:43+4:3811:44
3Johan HördegårdhOpen 9 (748)57:48+4:477:40
4Martin LarssonH40 Kort (1099)43:15+1:017:16
4Elin PetterssonD18 Elit (557)56:49+1:229:52
5Erik EngstrandH21 Kort (1049)47:13+4:376:38
5Gunnar ElveljungH45 Kort (1390)38:20+2:227:30
9Per FlakbergH50 Kort (970)39:23+3:168:18
10Joel Flakberg3-days Middle (290)37:06+8:429:05
11Henrik AnderssonH35 Motion (69)1:42:35+38:5517:23
12Vetle Ruud BråtenPre-Elit (320)0:10+0:100:00
12Helen KarlbomD50 Kort (561)31:59+3:0510:37
13Markus JohanssonH21 (889)1:21:45+7:568:36
14Eskil KinnebergH21 Elit (387)1:38:13+7:227:22
15Peter AspOpen 9 (748)1:05:52+12:518:44
17Robert EneljungChallenge H 10 (182)1:18:56+18:338:51
18Erica PetterssonD20 Elit (466)1:10:01+12:1610:00
22Elin FlakbergD12 (696)26:29+5:339:19
22Magnus ErixonChallenge H 10 (182)1:23:09+22:469:19
23Henrik LaasH21 Kort (1049)52:46+10:107:25
26Daniel NetzH21 Elit 2 (473)1:47:02+9:358:46
26Gustav AspU1 (1370)15:12+2:597:45
27Dan AbrahamssonH55 Motion (146)2:29:24+1:51:2436:15
31Fredrik EdénH21 Elit (387)1:43:25+12:347:46
31Tove EneljungOpen 5 (2110)40:29+8:2511:12
37Anna WallermanD21 Kort (619)53:28+11:0811:08
39Thea FagerströmD13 (696)38:18+8:4410:22
43Ingela RoosD35 Kort (370)52:52+15:1012:02
44Malin AlbrektssonD40 Motion (523)1:00:39+21:5610:30
45Arvid VågH20 Elit (540)1:25:02+12:598:32
46Marie-Louise StjernlöfOpen 7 (1596)29:31+9:4510:12
50Rikard PentonenH21 Elit 2 (473)1:54:53+17:269:25
50Matilda AspOpen 3 (710)37:35+14:1312:52
57John PerssonH21 Elit 2 (473)1:59:53+22:269:50
60Ida HördegårdhOpen 8 (1444)44:52+13:439:55
61Caroline LövhammerD21 Kort (619)59:51+17:3112:28
62Malin SöderberghD45 Motion (502)1:03:35+22:3517:51
68Fredrik NobornH21 (889)1:34:23+20:349:56
70Ella SöderberghD13 (696)44:49+15:1512:08
71Stefan KinellH40 Kort (1099)59:02+16:489:55
73Tage KinellH12 (772)26:16+8:269:12
81Meja Eneljung3-days Middle (290)1:31:08+1:02:4422:20
82Carl ErixonH12 (772)27:11+9:219:32
83Cecilia FlakbergD40 Kort (909)49:02+15:4411:52
88Anton SöderberghH11 (688)33:23+15:1012:27
95Alice FagerströmU1 (1370)19:18+7:059:50
101Olivia AspD13 (696)49:47+20:1313:29
103Artur StjernlöfU1 (1370)19:52+7:3910:08
133Elsie HördegårdhU1 (1370)21:47+9:3411:06
144Lukas ErdalenH10 (896)27:20+13:0010:43
162Albin BoellH10 (896)30:43+16:2312:02
219Henrik ErdalenH45 Kort (1390)1:09:06+33:0813:32
253Jakob AspOpen 3 (710)1:00:48+37:2620:49
Noel KllbergerInskolning (1036)fullföljt
Simon SmedbergH21 Elit (387)ej godkänd
Joel NilssonH21 Elit 2 (473)ej start
Stefan RoosH21 Kort (1049)ej start
Tilda ErixonD14 (641)ej start
Roine PetterssonH50 (1174)ej start
Jonas WaidringerH45 Kort (1390)ej start
Hedda  RoosU1 (1370)ej start
Cecilia ErdalenOpen 3 (710)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser