Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Pan-Kristianstad

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Melker AnderssonH13 (749)27:29+0:256:56
3Jörgen OlssonH40 Kort (1099)42:54+0:407:12
4Björn CederbergH20 Elit (540)1:14:09+2:067:27
4Peo BengtssonH80 (204)36:06+1:5111:34
4Simon SvenssonOpen 12 (185)1:21:33+5:018:51
8Olivia NilssonD18 (289)57:31+6:1011:48
10Denys ShcherbakovH21 Elit (387)1:36:11+5:207:13
10Rasmus SvantessonOpen 7 (1596)22:14+2:287:41
17Susanne AnderssonD45 (744)42:17+4:529:12
18Elin CarlssonOpen 8 (1444)39:07+7:588:39
18Håkan JönssonH45 Motion (298)1:01:12+22:2512:26
19Gustav AnderssonH11 (688)22:36+4:238:25
20Johanna KarlssonD35 (137)1:19:24+23:5713:26
21Raimo SalminenH70 Kort (532)39:34+6:0113:38
28Klara AnderssonD16 (684)41:53+7:139:29
35Marianne NilssonD40 Kort (909)42:08+8:5010:12
38Anna-Lisa HanssonD65 Kort (313)1:11:22+27:4423:01
39Inga GunnarssonPre-Elit (320)0:20+0:200:01
39Algot NajvikH15 (748)43:18+8:558:14
44Jannie HagårdD21 Elit (362)1:47:11+26:3711:00
50Mats KehlmeierH45 Motion (298)1:29:57+51:1018:16
51Kenneth LindborgH75 (521)54:44+19:4115:02
55Rolf OhrlanderH60 Kort (465)44:41+13:1212:39
56Victor ModigH12 (772)24:27+6:378:34
57Anton OddmoH21 (889)1:32:25+18:369:43
58Oscar ModigH15 (748)45:41+11:188:42
62Erik NilssonH11 (688)29:03+10:5010:50
66Xander BergerH21 Elit (387)1:58:49+27:588:55
69Maria ModigD40 Kort (909)45:48+12:3011:05
72Göran FastOpen 5 (2110)44:49+12:4512:24
78Nelly CarlssonD20 Elit (466)1:32:13+34:2813:10
82Elinor DelinD16 (684)51:17+16:3711:37
83Kajsa JönssonD15 (646)49:26+17:2911:06
93Mattias JohanssonH21 Kort (1049)1:06:54+24:189:24
112Maria DelinOpen 3 (710)43:42+20:2014:57
122Ellen AnderssonU2 (1094)28:15+11:5711:40
123Thomas NajvikH45 (1091)1:15:42+24:5111:00
138Henrik ModigH40 Kort (1099)1:09:04+26:5011:36
300Katarina FastOpen 5 (2110)1:09:26+37:2219:14
321Eivor MagnussonOpen 3 (710)1:20:39+57:1727:37
Emilia SvenssonD16 Kort (129)ej godkänd
Tilda JohanssonD14 (641)ej godkänd
Niklas OlofssonH21 Elit 2 (473)ej start
Ulla EngelbyChallenge D 5 (211)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser