Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Renen

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Melker PetterssonH35 Kort (413)53:00+2:428:13
4Ella TuressonD11 (567)23:45+1:568:49
4Hanna LundbergD13 (696)30:44+1:108:19
6Monica OlssonChallenge D 10 (65)1:34:54+19:2910:39
9Fredrik EngströmH35 Kort (413)56:43+6:258:48
10Claes TuressonH40 (638)59:06+5:158:10
10Catrin IngvarssonD35 Kort (370)42:23+4:419:39
11Emmie LindbäckOpen 1 (561)24:13+8:4310:13
13Linda LundbergChallenge D 10 (65)3:24:57+2:09:3223:00
17Tova LindbäckD10 (800)20:45+3:108:06
18Fredrik LundströmOpen Challenge 10 (221)1:33:26+32:0023:11
20Jörgen IngvarssonH35 Kort (413)1:03:36+13:189:52
22Josefine AnderssonD18 Elit 2 (180)1:16:08+19:5113:56
25Lena TuressonD40 Kort (909)40:36+7:189:49
25Fanny AnderssonChallenge D 5 (211)1:00:04+25:0512:27
26Signe RosendahlD18 Elit 2 (180)1:21:03+24:4614:50
26Johan Bergman3-days Difficult (277)53:09+16:4410:56
27Kalle TuuriOpen 5 (2110)39:57+7:5311:03
27Sara RensgardD21 Kort (619)50:58+8:3810:37
27Simon AnderssonChallenge H 5 (174)1:01:57+25:1612:29
30Minna TuressonU2 (1094)22:13+5:559:10
34Thomas JohanssonH40 (638)1:11:01+17:109:49
45Susanne AnderssonD40 Motion (523)1:01:21+22:3810:37
45Daina Julia DagisD60 (252)1:19:25+45:2921:59
49Tim LundbergH10 (896)20:24+6:048:00
54Magnus LundbergH40 Motion (326)1:36:51+44:22
55Sigrid HolmgrenD20 Elit (466)1:19:44+21:5911:23
65Simon MarkströmH12 (772)25:30+7:408:56
67Elsa ChristofferssonD15 (646)46:43+14:4610:29
76Tobias SnellH13 (749)41:20+14:1610:26
82Sven ÖrnerlingH50 Kort (970)48:28+12:2110:13
85Gunnar LindströmH75 (521)1:07:26+32:2318:31
86Jennie PetterssonD40 Motion (523)1:18:22+39:3913:34
89Fredrik PajalaOpen 9 (748)1:35:29+42:2812:40
89Mats AnderssonH45 (1091)1:09:33+18:4210:06
92Jakob FredbyH13 (749)43:28+16:2410:58
95Jan ChristofferssonH50 (1174)1:01:45+18:3110:13
100Max PetterssonH11 (688)35:33+17:2013:15
102Oskar IngvarssonH11 (688)37:07+18:5413:50
104Markus LundholmH21 (889)1:43:59+30:1010:56
107Evelina ChristofferssonD21 (742)1:29:30+26:0113:19
117Elvira ForslundD15 (646)1:04:47+32:5014:33
120Arvid IngvarssonH10 (896)24:36+10:169:38
130Filip LundbergH11 (688)56:58+38:4521:15
137Emil EngströmU1 (1370)22:02+9:4911:14
142Sofia MarkströmU1 (1370)22:22+10:0911:24
148Maria MarkströmOpen 3 (710)47:41+24:1916:19
151Peter LundbergH45 Kort (1390)57:26+21:2811:15
158My PetterssonU2 (1094)31:23+15:0512:58
199Maya LundbergU1 (1370)27:24+15:1113:58
289Agneta LindbäckOpen 5 (2110)1:08:14+36:1018:54
295Anton Andersson-StrandOpen 5 (2110)1:08:53+36:4919:04
313Åsa FredbyOpen 3 (710)1:18:40+55:1826:56
360Linda JonssonOpen 5 (2110)1:23:23+51:1923:05
392Elise ForslundOpen 5 (2110)1:52:05+1:20:0131:02
Ida SundströmD20 Elit (466)ej godkänd
Moa EngströmD13 (696)ej start
Simon ÖhmanChallenge H 5 (174)ej start
Lennart GrefH80 (204)ej start
Linnea SundströmD21 Elit (362)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser