Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Skogsluffarnas OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Elias TidevallH14 (754)27:05+1:596:46
19Melker CarlingerOpen 3 (710)33:05+9:4311:19
19Karin SkogD21 Motion (232)1:04:52+23:0814:58
19Harald CarlingerChallenge H 5 (174)51:48+15:0710:26
22Britt-Marie SkogD65 Motion (139)1:15:54+32:1525:43
34Åsa NorellD60 Motion (183)1:59:01+1:17:0338:31
41Sixten LindqvistH10 (896)19:40+5:207:42
42Henning FalkenströmU1 (1370)16:27+4:148:23
44Fredrik WallstedtOpen 11 (267)1:27:18+49:3816:11
50Simon StridhH10 (896)20:27+6:078:01
55Anna RosnäsD35 Kort (370)58:27+20:4513:18
56Olle SynnermarkH10 (896)20:49+6:298:09
65Elisabeth TollemarkD50 (573)52:08+19:2613:30
67Victoria FalkenströmD35 Kort (370)1:17:40+39:5817:41
72Trevor BransomeH14 (754)35:57+10:518:59
79Magnus FalkenströmH21 Kort (1049)1:04:45+22:099:06
80Theodor HolmströmH10 (896)22:05+7:458:39
88Åke FalkenströmH10 (896)22:36+8:168:51
89Tommy LjuseniusH70 Kort (532)1:02:30+28:5721:33
95Joel MongårdOpen 9 (748)1:38:20+45:1913:03
97Douglas LundinH40 Kort (1099)1:02:00+19:4610:25
99Olle ÖbergH70 Kort (532)1:52:07+1:18:3438:39
101Lars MongårdH60 (688)1:05:28+24:5813:08
103Nathan RubainOpen 4 (718)1:53:14+1:03:2323:12
110Karin LindqvistD40 Kort (909)55:09+21:5113:21
112Karin TidevallD45 (744)1:01:42+24:1713:26
118Jan StridhH21 Kort (1049)1:11:21+28:4510:02
122Erika CarlingerD45 Kort (805)1:02:17+30:2616:44
130Per WesterlundOpen 9 (748)2:32:00+1:38:5920:11
132Nora LundinD12 (696)1:01:46+40:5021:44
146Blenda LenasU1 (1370)22:32+10:1911:29
151Kalle LindqvistH40 Kort (1099)1:11:08+28:5411:57
152Adina CarlingerOpen 3 (710)47:59+24:3716:25
168Johan TirénH40 Kort (1099)1:16:39+34:2512:52
178Folke SvanängenU2 (1094)33:56+17:3814:01
204Magnus HolmströmH40 Kort (1099)1:43:34+1:01:2017:24
231Tilde CarlingerOpen 5 (2110)1:01:12+29:0816:57
231Katarina HolmgrenOpen 7 (1596)49:01+29:1516:57
245Hjalmar HolmströmU1 (1370)35:06+22:5317:54
256Jenny HolmströmOpen 7 (1596)53:20+33:3418:27
259Linnéa SkogOpen 7 (1596)54:21+34:3518:48
355Alexander ThulinOpen 5 (2110)1:21:05+49:0122:27
357Michael ThulinOpen 5 (2110)1:21:23+49:1922:32
Majken LindqvistU1 (1370)ej godkänd
Susanna BoderChallenge D 5 (211)ej godkänd
Petter LindH21 (889)ej start
Ylva TidevallD16 (684)ej start
Ulf MalmborgH60 (688)ej start
Hans LindskogH80 Motion (43)ej start
Bengt ÅhlanderH80 Motion (43)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser