Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sundsvalls OK

84 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Thomas JohanssonH50 Kort (970)36:077:37
2Olov VikströmH45 (1091)51:17+0:267:27
2Louise RohdénD21 Motion (232)46:58+5:1410:50
3Oskar VikströmH12 (772)18:52+1:026:37
6Jerry LarssonH40 Motion (326)59:07+6:38
7Stina NordinD18 Elit (557)57:26+1:599:59
7Jan NordinH55 (674)42:11+4:167:39
8Astrid RexD12 (696)23:50+2:548:23
13Malin HeimerOpen 3 (710)32:01+8:3910:57
14Charlotte VikströmD45 Kort (805)39:02+7:1110:29
14Tommy NilssonOpen 3 (710)32:15+8:5311:02
15Johan NordinH17-20 Kort (146)1:02:03+16:1011:29
16Tore PalmgrenH12 (772)21:15+3:257:27
18Hanna HugossonD18 Elit (557)1:00:10+4:4310:27
20Gustav NystedtOpen 9 (748)1:08:56+15:559:09
22Ingrid Wiklander NylanderD65 Kort (313)1:00:02+16:2419:21
23Sara TimnerD40 (349)50:56+13:5510:44
24Alex AnderssonU1 (1370)15:11+2:587:44
24AnnaKarin HaglundD50 Kort (561)33:34+4:4011:09
24Peter HanssonH55 Kort (500)46:16+11:0710:16
25Marie GustafssonD55 Kort (290)47:51+11:5615:26
25Frida VikströmD15 (646)41:04+9:079:13
25Johanna BergmanD21 Elit (362)1:34:27+13:539:42
29Roger PalmgrenH40 Kort (1099)50:06+7:528:25
30Hedwig HaasD20 Elit (466)1:12:56+15:1110:25
31Lars LundbergH40 Motion (326)1:19:13+26:44
31Olof FraenellH55 (674)50:02+12:079:04
33Inge FröjdH70 Motion (220)1:18:29+32:5522:06
35Clary RexD45 Motion (502)55:16+14:1615:31
35Tobias EliassonH21 (889)1:28:09+14:209:16
36Roger HugossonH50 (1174)53:08+9:548:47
36AnnCatrin ValfridssonD50 Motion (217)1:20:45+36:4623:00
42Torbjörn AnderssonH45 Kort (1390)44:56+8:588:48
44Ove JanssonH60 Kort (465)41:54+10:2511:52
45Johanna SjölundD20 Elit (466)1:16:37+18:5210:56
45Annika CarlbergD21 Elit (362)1:47:59+27:2511:05
47Ellen KårénD11 (567)33:06+11:1712:18
48Linda KarlssonOpen 3 (710)37:13+13:5112:44
54Anders SjögrenH50 Kort (970)44:43+8:369:26
56Pia LindholmD45 (744)49:32+12:0710:47
56Lars HenrikssonH40 (638)1:17:33+23:4210:43
59Sofie FröjdD14 (641)39:48+10:3410:03
60Alice LarssonD11 (567)34:57+13:0812:59
62Gunnar BengtssonH70 Kort (532)48:06+14:3316:35
62Johan AgåsH45 Kort (1390)47:24+11:269:17
63Håkan StoltH45 (1091)1:05:33+14:429:31
63Anders VedinH21 (889)1:33:55+20:069:53
64Tommy FröjdH45 Kort (1390)47:32+11:349:19
72Anna WidmanOpen 2 (292)1:34:57+1:00:0725:52
73Lovisa DufvaD10 (800)26:34+8:5910:22
74Anna KårénD40 Kort (909)46:16+12:5811:12
77Hannes LindahlH13 (749)41:32+14:2810:29
77Ebba AnderssonD11 (567)39:53+18:0414:49
77Charlotta PalmgrenD40 Kort (909)46:53+13:3511:21
77Irmelie EnströmD12 (696)35:14+14:1812:24
79Lena AnderssonD40 Kort (909)48:10+14:5211:39
83Magnus JonssonH40 Kort (1099)1:00:35+18:2110:10
87Alice PalmgrenD14 (641)46:44+17:3011:48
91Alva EliassonD10 (800)28:46+11:1111:14
93Gustav FrænellH16 (850)47:58+14:248:53
94Albin KårénH14 (754)40:10+15:0410:02
95Anna NystedtD21 (742)1:25:30+22:0112:43
98Ebba LindholmD11 (567)53:21+31:3219:49
103Truls LindholmH16 (850)50:17+16:439:19
104Stina LindholmD11 (567)1:03:21+41:3223:33
106Björn AbelssonH65 (687)1:16:58+34:2517:15
107Anders LindholmH45 Kort (1390)52:47+16:4910:20
112Sara LundstenD21 (742)1:30:55+27:2613:31
116Tove FrænellD13 (696)54:48+25:1414:51
119Kerstin FrænellD40 Kort (909)57:00+23:4213:48
124Alva LarssonD13 (696)59:33+29:5916:08
138Oskar MårtenssonH13 (749)1:04:01+36:5716:09
142Wilmer RexH10 (896)27:03+12:4310:36
147Erik ToomingasH21 (889)2:07:01+53:1213:22
149Tomas JohnssonH21 Kort (1049)1:18:21+35:4511:01
153Josefin BarckD40 Kort (909)1:19:10+45:5219:10
181Maria TolbladOpen 3 (710)51:07+27:4517:30
212Sofia MårtenssonU2 (1094)44:57+28:3918:34
312Petronella EnströmOpen 7 (1596)1:28:34+1:08:4830:38
Alexander DufvaInskolning (1036)fullföljt
Herman EliassonInskolning (1036)fullföljt
Karin LarssonD40 Kort (909)ej godkänd
Oscar SundlöfH18 Elit 2 (490)ej godkänd
Anna NordinD45 (744)ej start
Thomas RexH40 (638)ej start
Hans JohanssonH45 (1091)ej start
Frida SvedbergD15 (646)ej start
Anna-Britt JohanssonD70 Motion (144)ej start
Åke JohanssonH70 Motion (220)ej start
Agnes VågbergInskolning (1036)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser