Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sävedalens AIK

93 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Albert Mollén3-days Men (170)50:027:15
2Camilla EngstrandD21 Kort (619)43:03+0:438:58
3Vitaliy Gichko3-days Men (170)50:19+0:177:18
3Arvid SkeppH11 (688)19:59+1:467:27
3Nichlas WallströmH45 Kort (1390)37:36+1:387:22
4Ola SkeppH40 (638)55:12+1:217:38
5Odd WallumH50 (1174)45:43+2:297:34
7John GabrielssonH20 (272)1:05:53+7:209:26
8Anna WindevallD35 (137)1:00:47+5:2010:17
8Erik JosefssonOpen 5 (2110)36:17+4:1310:03
8Lena LarssonD60 Motion (183)56:12+14:1418:11
8Isak ÖhgrenU2 (1094)18:39+2:217:42
10Albin ClaessonH18 Elit 2 (490)1:06:29+5:199:25
11Joel LarssonOpen Challenge 10 (221)1:18:03+16:3719:22
11Per NordholmOpen 5 (2110)37:14+5:1010:18
12Agnes Pettersson3-days Women (179)51:16+11:0110:26
13Emma RenbergD17-20 Kort (186)57:55+12:4613:22
13Emil SkeppU1 (1370)14:30+2:177:23
14Magnus JosefssonH55 (674)44:35+6:408:05
15Sara BengtssonD21 (742)1:08:27+4:5810:11
15Oscar RenbergH20 Elit 2 (89)1:52:27+30:4212:39
16Peter GrimbeckH40 Motion (326)1:07:38+15:09
17Lotta BörjessonD65 Kort (313)57:58+14:2018:41
17Herman PetterssonU1 (1370)14:54+2:417:36
18Carl JosefssonH14 (754)29:23+4:177:20
18Heino OllinH20 Elit (540)1:18:47+6:447:55
19Maare OllinD50 Motion (217)1:00:15+16:1617:09
20Mikael ÖhgrenH45 (1091)56:52+6:018:15
21Erika LindqvistD21 (742)1:09:41+6:1210:22
22Camilla ÖhgrenD45 (744)43:03+5:389:22
25Karin ElghOpen 7 (1596)26:44+6:589:15
25Carl AgrellH17-20 Kort (146)1:33:09+47:1617:15
27Ingalill SvenssonD65 Kort (313)1:02:04+18:2620:01
27Rebecca LekbergOpen 5 (2110)39:57+7:5311:03
27Oskar VigrenH20 (272)1:19:05+20:3211:19
28Charlotte GustafssonD21 Kort (619)51:18+8:5810:41
29Casper SkeppH12 (772)22:26+4:367:52
29Elin HamreforsD21 (742)1:11:15+7:4610:36
29Emma AnderssonOpen 9 (748)1:13:15+20:149:43
31Jonatan Larsson3-days Difficult (277)55:09+18:4411:20
35Mattias BååthH45 Kort (1390)44:16+8:188:40
35Mats LindqvistH55 (674)51:07+13:129:16
36Jonas PalmH21 (889)1:28:26+14:379:18
37Miranda WallströmD10 (800)22:56+5:218:57
38Berth KarlssonH40 Kort (1099)52:06+9:528:45
38Timothy NilssonOpen 3 (710)36:33+13:1112:31
39Pär ClaessonH50 (1174)53:27+10:138:50
41Gunnar FovaeusH11 (688)25:37+7:249:33
42Anders Larsson3-days Middle (290)56:54+28:3013:56
45Gabriel ÖhgrenH13 (749)36:36+9:329:14
45Charlotte NilssonOpen 3 (710)37:08+13:4612:43
48Simon BååthH11 (688)26:18+8:059:48
50Frida BrogrenD21 Elit (362)1:49:17+28:4311:13
51Lars-Göran AxmalmH65 Kort (570)44:09+11:3413:08
53Marcus KempeH21 Kort (1049)1:01:23+18:478:38
56Lisa PalmD21 (742)1:16:08+12:3911:19
56Klara PålssonD20 Elit (466)1:19:51+22:0611:24
65Kajsa NormanOpen 5 (2110)44:13+12:0912:14
66Nils GrimbeckH13 (749)40:01+12:5710:06
66Ann GrimbeckOpen 3 (710)39:26+16:0413:30
68Patrik NordgrenH21 Kort (1049)1:03:19+20:438:54
72Matilda WallströmD11 (567)37:02+15:1313:46
72Tuva ÖhgrenD11 (567)37:02+15:1313:46
74Axel GrimbeckH11 (688)30:32+12:1911:23
79Amanda ClaessonD21 (742)1:20:34+17:0511:59
80Stefan NormanOpen 6 (532)1:45:57+57:3917:57
81Filippa SpånérD21 (742)1:20:44+17:1512:00
81Ellen NormanOpen 1 (561)33:37+18:0714:11
82Jan LarssonH70 Kort (532)57:27+23:5419:48
82Sara Larsson3-days Middle (290)1:34:12+1:05:4823:05
86Rasmus KarlssonH13 (749)42:18+15:1410:40
86Lena TornéusOpen 5 (2110)46:44+14:4012:56
89Lars ÖsterbergH65 Kort (570)58:37+26:0217:26
102Petter JonssonOpen 5 (2110)48:24+16:2013:24
103Emil RavakkoH13 (749)45:59+18:5511:36
106Madeleine AttforsD21 (742)1:29:17+25:4813:17
107Joanna MalmkvistOpen 7 (1596)35:44+15:5812:21
108Linus BååthH10 (896)23:58+9:389:23
109Hanna HolmgrenOpen 5 (2110)49:08+17:0413:36
110David GabrielssonH45 Kort (1390)52:52+16:5410:21
110Thomas HarjuOpen 5 (2110)49:10+17:0613:37
112Bruno FovaeusU2 (1094)27:40+11:2211:25
116Ella PetterssonD10 (800)32:23+14:4812:38
121Anna NordholmD16 (684)1:08:03+33:2315:25
133Tuva Carlsson WallumOpen 8 (1444)54:30+23:2112:03
139Henrik BrusH21 Kort (1049)1:14:49+32:1310:31
153Henrik NordholmOpen 8 (1444)56:00+24:5112:23
217Lena CarlssonOpen 8 (1444)1:05:27+34:1814:28
288Marianne GrahnOpen 7 (1596)1:00:42+40:5621:00
Tobias MullinsH40 Motion (326)ej godkänd
Ilya BeliankaH21 (889)ej godkänd
Amilia BjörklundD21 Elit (362)ej godkänd
Daniel HolmgrenOpen 5 (2110)ej godkänd
Leif CliffordsonH70 Kort (532)ej start
Katrin SkeppD40 Kort (909)ej start
Oskar LindqvistH20 Elit (540)ej start
Jim AxmalmH45 Kort (1390)ej start
Björn BältsjöH55 Kort (500)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser