Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tullinge SK

85 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olle BerggrenH16 Kort (133)37:219:24
2Maria EhnD65 (270)38:54+1:1711:12
2Andreas Hultqvist3-days Difficult (277)37:05+0:407:37
3Jörgen OhlinH35 (257)58:46+2:027:37
3Oskar Forsberg3-days Difficult (277)40:40+4:158:22
5Victor ImarkH18 Elit (582)59:40+2:477:51
5Albin AnderssonH16 (850)35:35+2:016:36
6Simon ImarkH18 Elit (582)59:48+2:557:52
7Ruben BryngelssonH15 (748)37:06+2:437:04
8Magnus GlänneforsH21 Kort (1049)48:43+6:076:51
8Lennart AgénH55 Kort (500)40:44+5:359:03
11Johnny JunegardH55 (674)44:13+6:188:01
13Rikard ImarkH50 (1174)48:22+5:088:00
14Kerstin ImarkD45 (744)41:47+4:229:06
14Lena PerssonD12 Kort (142)27:01+7:5611:12
15Daniel BengtssonH20 (272)1:11:10+12:3710:11
16Tintin Karlberg3-days Men (170)1:01:50+11:488:58
20Olle SkogH18 Elit 2 (490)1:09:26+8:169:50
20Katarina BerggrenD45 Motion (502)50:59+9:5914:19
20Malin DahlströmD21 Kort (619)49:51+7:3110:23
23Joel PetterssonH20 (272)1:16:08+17:3510:54
24Martina SeiterleD21 Elit (362)1:34:11+13:379:40
25Karin LundbergD21 Kort (619)50:48+8:2810:35
26Lennart HävrénOpen 11 (267)1:08:01+30:2112:37
26Patrik LeicktH45 Kort (1390)43:11+7:138:28
28Ebba LeicktD18 Elit 2 (180)1:28:17+32:0016:10
29Lars SjöbergH45 (1091)58:24+7:338:29
32Wilma LeicktD11 (567)29:50+8:0111:05
32Lina MatthewsD35 Kort (370)48:37+10:5511:04
32Jörgen AxelssonH50 (1174)52:01+8:478:36
33Tina JunegardD45 (744)45:25+8:009:53
33Lovisa LängheimD15 (646)41:43+9:469:22
34Channa LönneD21 Kort (619)52:49+10:2911:00
34Rebecka HeinrupD21 Elit (362)1:38:17+17:4310:06
36Alfred LängheimH13 (749)35:08+8:048:52
37Amanda BerggrenD18 Elit (557)1:03:09+7:4210:58
38Ella SjöbergD15 (646)42:37+10:409:34
39Frida JunegardD18 Elit (557)1:03:20+7:5311:00
40Hans SundqvistH50 (1174)53:38+10:248:52
41Sofia LönnkvistD21 (742)1:13:27+9:5810:55
43Magdalena Vande VoordeD20 Elit (466)1:15:51+18:0610:50
43Maria KleistOpen 5 (2110)41:43+9:3911:33
45Tove SjöbergD12 (696)30:14+9:1810:38
45Göran LängheimH50 (1174)54:13+10:598:58
50Olle AnderssonH18 Elit (582)1:10:30+13:379:16
50Anders SkogH50 Kort (970)43:50+7:439:14
54Lina BerggrenD45 (744)49:03+11:3810:41
56Anders BryngelssonH45 Motion (298)1:35:25+56:3819:23
58Jessica SjöbergD40 Kort (909)45:08+11:5010:55
59Emil AnderssonH20 Elit (540)1:27:20+15:178:46
66Tilda AnderssonD14 (641)41:03+11:4910:21
67Laban BryngelssonH13 (749)40:05+13:0110:07
67Märta SkogD18 Elit (557)1:08:32+13:0511:55
68Yvonne AnderssonD45 (744)51:54+14:2911:18
68Linton BryngelssonU1 (1370)17:44+5:319:02
72Verinka AnderssonOpen 4 (718)1:23:14+33:2317:03
73Kent BerggrenH50 Kort (970)47:19+11:129:58
74Malin SundqvistD21 Kort (619)1:02:36+20:1613:02
75Gunnar EhnH65 (687)1:05:24+22:5114:39
82Christoffer EskilssonH21 Kort (1049)1:05:23+22:479:11
83Björn AxelssonH45 Kort (1390)49:31+13:339:42
84Klara BolinD14 (641)45:27+16:1311:28
86Ingemar LarssonH65 (687)1:07:52+25:1915:13
88Johan KärrströmH21 Kort (1049)1:06:34+23:589:21
88Ola EnvallH45 Kort (1390)49:51+13:539:46
90Felix ArkängH11 (688)33:44+15:3112:35
94Erik BerggrenH45 (1091)1:10:19+19:2810:13
96Ingemar ÅkermanH21 Kort (1049)1:07:46+25:109:31
107Tomas HultqvistH50 (1174)1:03:50+20:3610:34
109Katja LeicktD13 (696)51:46+22:1214:01
113Sofia PerssonD40 Kort (909)55:55+22:3713:32
125Jesper LundH21 Kort (1049)1:12:05+29:2910:08
127Klara JunegardD10 (800)34:23+16:4813:25
128Werner KöhlerH55 (674)1:41:57+1:04:0218:30
129Asgeir RisethH21 Kort (1049)1:12:40+30:0410:13
135Lukas ArkängH16 (850)59:19+25:4511:00
136Joakim LönnkvistH21 Kort (1049)1:14:17+31:4110:26
141Lisa LeicktD40 Kort (909)1:08:11+34:5316:30
145Nova MatthewsD10 (800)47:42+30:0718:37
147Pär DahlströmH50 Kort (970)58:20+22:1312:18
227Magdalena Hoffsten-ArkängOpen 5 (2110)1:00:14+28:1016:41
257Carina StenssonOpen 5 (2110)1:03:16+31:1217:31
Nellie BolinInskolning (1036)fullföljt
Ella MatthewsInskolning (1036)fullföljt
Åsa SandD40 Motion (523)ej godkänd
Niklas SundqvistH20 Elit (540)ej start
Hanna TynongD18 Elit 2 (180)ej start
Jenny LönnkvistD21 (742)ej start
Jacob BolinH40 Kort (1099)ej start
Anton BlomdahlH20 Elit 2 (89)ej start
Sara TynongD20 Elit (466)ej start
Johanna LönnkvistD21 Elit (362)ej start
Markus FredlundH21 Kort (1049)ej start
Erika BerggrenD21 Kort (619)ej start
Trine KarlbergD15 (646)ej start
Kjell BengtssonH55 Kort (500)ej start
Lena SundqvistD50 Kort (561)ej start
Jennifer SandD12 Kort (142)ej start
Linnea SandInskolning (1036)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser