Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Ulricehamns OK

88 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Maja Falk3-days Difficult (277)40:45+4:208:23
7Hanna Falk3-days Difficult (277)44:24+7:599:08
8Kjell-Åke NilssonH65 (687)46:27+3:5410:24
9Birgit EkmanD70 Kort (205)44:25+8:4217:46
9Magnus AnderssonH60 (688)44:39+4:098:57
12Agnes BerglundD18 Elit 2 (180)1:08:08+11:5112:28
13Eva SvenssonD65 Motion (139)1:05:53+22:1422:20
16Klara SvenssonChallenge D 5 (211)52:15+17:1610:50
16Kerstin ErnvidD70 (226)41:37+5:2214:24
17Lars NeumanH65 Motion (167)1:00:56+14:3616:17
18Karl-Anton KarlssonOpen 5 (2110)38:20+6:1610:37
19Johan PerssonH35 Kort (413)1:03:28+13:109:51
19Lena NilssonD65 Motion (139)1:11:22+27:4324:11
20Ellen ArneborgD12 Kort (142)39:00+19:5516:10
22Roland BomanH70 (594)41:38+6:0010:29
22Ulf PalmérH55 (674)46:05+8:108:21
23Ingrid ÖhlundD65 (270)49:18+11:4114:12
24Maria LennartsonD35 (137)1:35:35+40:0816:10
28Åsa LarssonOpen 2 (292)57:06+22:1615:33
29Marcus KvarndalH35 (257)1:15:37+18:539:48
30Marianne KlassonD55 (418)55:18+12:4814:06
30Hugo StrömH14 (754)30:54+5:487:43
31Anna Nilsson SimkovicsD21 Elit (362)1:37:39+17:0510:02
34Linnea LarssonD18 (289)1:09:40+18:1914:18
37Per HolmbergH40 (638)1:11:35+17:449:54
39Lars TuvessonH70 (594)46:30+10:5211:42
39Monika AnderssonOpen 2 (292)1:04:16+29:2617:30
40Erik Nilsson SimkovicsH21 Elit (387)1:46:27+15:367:59
45Lars ArneborgH45 Motion (298)1:23:45+44:5817:01
45Ivan ErnvidH75 (521)52:56+17:5314:32
46Radka SklenarovaD21 Elit (362)1:48:16+27:4211:07
47Jesper NilssonH21 (889)1:30:26+16:379:31
47Johan Falk3-days Difficult (277)1:06:22+29:5713:39
50Ann-Chatrin Holmberg3-days Middle (290)1:01:24+33:0015:02
51Claes-Göran PerssonH60 Kort (465)43:41+12:1212:22
55Iris HallqvistU2 (1094)24:29+8:1110:07
57Björn PetterssonH60 (688)55:03+14:3311:03
58Edvin LennartsonU2 (1094)24:36+8:1810:09
60Christer MannfolkH55 (674)56:51+18:5610:19
61William BoehmOpen 2 (292)1:22:32+47:4222:29
62Nils SpetzH21 Elit (387)1:54:03+23:128:34
64Amanda JohanssonU2 (1094)24:52+8:3410:16
65Markus SandinU2 (1094)25:01+8:4310:20
65Alfred HallqvistH11 (688)29:40+11:2711:04
66Matilda GöranssonOpen 10 (473)1:05:46+29:1516:19
67Håkan SvedhemH55 (674)58:37+20:4210:38
69Olle NordinU2 (1094)25:09+8:5110:23
69Björn ArnessonH21 (889)1:34:26+20:379:56
70Joel HolmbergH11 (688)30:08+11:5511:14
73Nils LennartsonU1 (1370)17:58+5:459:10
79Axel BerglundH14 (754)36:57+11:519:14
81Lovisa MannfolkD21 (742)1:20:44+17:1512:00
84Stefan SpetzH50 Kort (970)48:57+12:5010:19
86Lennart NilssonOpen 8 (1444)48:28+17:1910:43
89Ann-Kristin SpetzD50 Kort (561)49:50+20:5616:33
94Emanuel ZitkaH11 (688)34:38+16:2512:55
94Bengt KlassonH55 (674)1:04:38+26:4311:43
100Frida AnderssonD21 Kort (619)1:12:00+29:4015:00
102Erika AnderssonD21 Kort (619)1:14:24+32:0415:30
105Frida MannfolkD50 Kort (561)1:08:43+39:4922:49
111Susanne ArneborgOpen 3 (710)43:40+20:1814:57
111Patrik SöderlundOpen 9 (748)1:47:56+54:5514:20
114Johanna HallqvistD40 Kort (909)56:10+22:5213:35
116Emma AnderssonOpen 7 (1596)36:38+16:5212:40
117Annica BerglundD40 Kort (909)56:48+23:3013:45
118Sofie PetterssonD21 (742)1:33:45+30:1613:57
122Jacob HolmbergU1 (1370)21:14+9:0110:50
127Fredrik SvedhemH21 (889)1:52:11+38:2211:48
134Christian EricksonH21 Kort (1049)1:14:13+31:3710:26
135Jörgen LarssonH45 (1091)1:19:36+28:4511:34
138Niklas ÖsterlundH21 (889)1:58:10+44:2112:26
141Ingrid SvedhemOpen 5 (2110)51:41+19:3714:19
146Per AnderssonH50 Kort (970)58:18+22:1112:17
158Johanna KarlssonOpen 5 (2110)53:17+21:1314:45
174Magnus StrömOpen 3 (710)50:36+27:1417:19
175Oskar ZitkaU1 (1370)24:23+12:1012:26
205Alva JohanssonU1 (1370)28:27+16:1414:30
223Erik ArneborgU1 (1370)30:37+18:2415:37
224Marie FranssonOpen 3 (710)57:19+33:5719:37
232Mio KlassonU1 (1370)31:54+19:4116:16
233Johannes HolmbergU1 (1370)31:55+19:4216:17
234Leia KlassonU1 (1370)32:02+19:4916:20
274Kajsa NordinOpen 7 (1596)57:08+37:2219:46
361Anna SandinOpen 5 (2110)1:23:50+51:4623:13
Anton KarlssonInskolning (1036)fullföljt
Gustav KarlssonInskolning (1036)fullföljt
Elin SandinOpen 3 (710)ej godkänd
Lisa AnderssonOpen 10 (473)ej godkänd
Eva ÖhlundD21 (742)ej start
Svante BerglundH45 (1091)ej start
Clara MannfolkD20 Elit (466)ej start
Lisa Andersson3-days Difficult (277)ej start
Sebastian MannfolkH21 Motion (233)ej start
Magnus HallqvistOpen 4 (718)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser