Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tyr

106 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lena GranefeltD65 (270)40:34+2:5711:41
4Anders LindbergChallenge H 10 (182)1:03:29+3:067:07
4Johan KensbyChallenge H 5 (174)38:39+1:587:47
4Bengt JohanssonH50 Kort (970)38:08+2:018:02
5Jan-Olof StohmH65 Motion (167)49:40+3:2013:16
5Erik HögkvistChallenge H 10 (182)1:06:39+6:167:28
6Lars GranefeltH65 (687)45:48+3:1510:16
7Henric BrohedeH45 (1091)53:00+2:097:42
7Johan HenricssonOpen 10 (473)40:43+4:1210:06
9Elisabeth ÖströmD55 (418)47:26+4:5612:06
9Eva AlbinssonD40 (349)43:36+6:359:11
10Malin JonssonD35 (137)1:02:45+7:1810:37
10Niclas MobergChallenge H 5 (174)45:42+9:019:12
11Karin MoodhD55 Kort (290)42:21+6:2613:39
11Nial SimesChallenge H 5 (174)46:05+9:249:17
13Ingrid KensbyD55 (418)48:05+5:3512:15
13Linda TakeD40 (349)46:43+9:429:51
14Malin NymanD18 Elit 2 (180)1:09:10+12:5312:40
14Karin Creutzer BlomgrenD70 Kort (205)48:31+12:4819:24
14Andreas MobergOpen 11 (267)53:51+16:119:59
17Ebba Ekman3-days Women (179)54:37+14:2211:07
17Arvid ErikssonH10 (896)17:48+3:286:58
18Sixten WestlundH55 (674)45:06+7:118:11
18Sten LeanderssonH50 (1174)50:09+6:558:18
19Malin LeanderssonD21 (742)1:09:35+6:0610:21
20Johanna HoltetChallenge D 5 (211)57:48+22:4911:59
22Rickard HellströmOpen 8 (1444)39:44+8:358:47
22Leif MartinssonH55 Kort (500)45:32+10:2310:07
24Lydia MartinssonD21 (742)1:10:00+6:3110:25
24Emma BergmanD18 Elit 2 (180)1:18:03+21:4614:17
26Mikael TakeChallenge H 10 (182)1:26:28+26:059:42
26Emma LundqvistChallenge D 5 (211)1:01:07+26:0812:40
27Catarina HögkvistD50 Kort (561)34:50+5:5611:34
28Magnus AlbinssonH45 (1091)58:21+7:308:28
28Mats KensbyH55 Kort (500)47:18+12:0910:30
28Per HögkvistH50 Kort (970)40:46+4:398:36
29Eva BjörkmanPre-Elit (320)0:16+0:160:01
29My WestlundD21 (742)1:11:15+7:4610:36
29Mathias SwartzH40 Motion (326)1:18:50+26:21
30Leif SandahlH55 Kort (500)48:17+13:0810:43
34Annika LeanderssonD55 (418)56:06+13:3614:18
34Johan WikströmH21 Elit 2 (473)1:48:32+11:058:54
34Danilo MobergU1 (1370)16:00+3:478:09
35Marie ZetterlingD21 Motion (232)1:29:15+47:3120:36
36Barbro ZetterlingD55 Motion (243)1:10:37+34:3322:29
38Sofie GustavssonD21 (742)1:13:01+9:3210:51
40Emil WikströmH21 Kort (1049)58:22+15:468:12
40Maria HenricssonOpen 3 (710)36:47+13:2512:35
41Rebecca TakeD12 (696)29:17+8:2110:18
41Erik RåbergH35 (257)1:35:58+39:1412:26
43Linn AnderssonD11 (567)32:00+10:1111:53
44Eva TrangiusD65 Kort (313)1:14:24+30:4624:00
44Maria ErikssonOpen 3 (710)36:58+13:3612:39
46Rudi OlvenmyrPre-Elit (320)0:25+0:250:01
48Marcus HällmanH10 (896)20:15+5:557:56
48Erika AhlqvistD18 (289)1:29:26+38:0518:21
51Ann-Sofie HultsvedD50 Kort (561)40:42+11:4813:31
54Karin NymanD45 Kort (805)46:28+14:3712:29
56Pär NymanH50 (1174)55:39+12:259:12
56Nicolina MobergD13 (696)41:52+12:1811:20
59Elin Ransjö ZanderD18 Elit (557)1:07:18+11:5111:42
59Oskar NymanH15 (748)45:42+11:198:42
65Marcus BeckiusH18 Elit 2 (490)1:19:48+18:3811:19
66Elsa AlbinssonD13 (696)43:58+14:2411:54
68Emma AlfredssonD10 (800)26:00+8:2510:09
68Gustav NilssonU1 (1370)17:44+5:319:02
71Mikael AlfredssonOpen 6 (532)1:37:19+49:0116:29
71Jan GustafssonOpen 7 (1596)32:57+13:1111:24
72Johannes AronssonOpen 6 (532)1:37:21+49:0316:30
73Jesper AlfredssonH20 Elit (540)1:34:05+22:029:27
77Johanna AlfredssonOpen 6 (532)1:40:32+52:1417:02
80Lovisa MartinssonD18 Elit (557)1:13:01+17:3412:41
80David WästlundOpen 8 (1444)47:20+16:1110:28
81Anton UddH21 Kort (1049)1:05:13+22:379:10
83Pontus KullinOpen 9 (748)1:32:54+39:5312:20
85Johan GustafssonH18 Elit 2 (490)2:20:13+1:19:0319:53
91Erik SimesH50 (1174)1:01:03+17:4910:06
101Jens ÖströmH21 Kort (1049)1:08:28+25:529:37
105Monica DjurbergOpen 7 (1596)35:40+15:5412:20
106Sandra HaneOpen 7 (1596)35:42+15:5612:21
106Amanda AlfredssonD12 (696)42:49+21:5315:04
107Simon AlbinssonH11 (688)38:04+19:5114:12
114Mikael KullinH50 Kort (970)51:45+15:3810:55
118Lars AnderssonH50 Kort (970)52:06+15:5910:59
131Mattias PerssonH40 Kort (1099)1:08:01+25:4711:25
131Viktor AlfredssonH15 (748)1:04:36+30:1312:18
135Tobias HällmanH12 (772)38:52+21:0213:38
162Anton HenricssonU1 (1370)23:19+11:0611:53
166Oscar AnderssonH10 (896)31:20+17:0012:17
168Bernt NilssonH50 Kort (970)1:07:29+31:2214:14
175Anton JonssonH10 (896)52:17+37:5720:30
178William HollowellOpen 8 (1444)59:03+27:5413:03
179Kristin KensbyOpen 8 (1444)59:16+28:0713:06
197Irma ErikssonU1 (1370)27:13+15:0013:53
198Håkan AhlqvistH45 Kort (1390)1:04:01+28:0312:33
213Ida HyvönenOpen 7 (1596)46:39+26:5316:08
227Carola CarlsonOpen 7 (1596)48:21+28:3516:43
238Fabian WästlundU1 (1370)33:27+21:1417:03
250Helene HällmanOpen 5 (2110)1:02:52+30:4817:24
264Anette WästlundOpen 7 (1596)55:22+35:3619:09
282Matilda BrunzellOpen 3 (710)1:06:07+42:4522:38
TUVA HENRICSSONInskolning (1036)fullföljt
Wilma JonssonInskolning (1036)fullföljt
Richard TakeOpen Challenge 10 (221)ej godkänd
Hanna GustavssonD20 Elit (466)ej godkänd
Lotta RansjöD50 (573)ej godkänd
Märta Ransjö ZanderD18 Elit (557)ej start
Börje RåbergH70 (594)ej start
Mia GyllenbergD45 (744)ej start
Sara FogelbergD16 Kort (129)ej start
Jerker AnderssonH40 Kort (1099)ej start
Carola KarlssonD55 Kort (290)ej start
Linda GustafssonD16 (684)ej start
Jessica NilssonD20 Elit (466)ej start
Christian HedqwistH21 Kort (1049)ej start
Anna Weckner WestlundD50 (573)ej start
Olov ÖströmH60 (688)ej start
Björn FogelbergH55 Kort (500)ej start
Ola IsakssonH50 Kort (970)ej start
Christer HällmanOpen 5 (2110)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser