Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Uven

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Stanley MattssonH65 Kort (570)33:41+1:0610:01
3Niklas LarssonH40 Motion (326)54:44+2:15
3Ingela HåkanssonD55 Motion (243)42:05+6:0113:24
3Robert HallbergH50 Kort (970)37:46+1:397:58
9Anna Ekbom OlsonD50 Motion (217)50:32+6:3314:23
10Victor Beischer3-days Easy (88)49:15+18:0814:39
14Gunnel BörjessonD75 (194)57:10+16:0719:50
17Lennart GustavssonH70 Kort (532)37:59+4:2613:05
18Karin AxelssonD60 (252)50:09+16:1313:53
18Emilia Kraft3-days Easy (88)1:02:29+31:2218:35
23Miriam NorénD60 Motion (183)1:11:24+29:2623:06
25Axel NicklassonOpen Challenge 10 (221)1:47:36+46:1026:41
28Ingemar AlfredssonH75 (521)48:28+13:2513:18
29Gunnar HåkanssonH55 Kort (500)47:20+12:1110:31
31Jonas HemlinOpen 8 (1444)40:56+9:479:03
32Mari Kraft3-days Women (179)1:06:35+26:2013:33
34Stefan JönssonOpen 7 (1596)27:48+8:029:37
39Bengt-Rune WallströmH70 Kort (532)44:04+10:3115:11
45Johan GrahnH15 (748)44:05+9:428:23
47Elisabet HemlinD55 Kort (290)1:10:28+34:3322:43
49Henrik ÅslundOpen 6 (532)1:21:32+33:1413:49
49Emelie HendbergOpen 2 (292)1:09:11+34:2118:51
50Johan OlsonH18 Elit (582)1:10:30+13:379:16
51Henrik CarlssonH55 Kort (500)53:02+17:5311:47
52Mattis HallbergH18 Elit (582)1:10:39+13:469:17
54Inga GustavssonD65 Kort (313)1:35:05+51:2730:40
54William RönnborgH11 (688)27:37+9:2410:18
56Anna Beischer3-days Women (179)2:24:44+1:44:2929:28
61Erik PayerlOpen 8 (1444)44:57+13:489:56
63Anton HemlinH21 Kort (1049)1:02:53+20:178:50
80Rasmus MattssonH21 Kort (1049)1:05:01+22:259:08
85Anna GrahnD45 Kort (805)54:06+22:1514:32
89Linda AxelssonOpen 7 (1596)34:08+14:2211:48
97Emelie RönnborgD14 (641)49:38+20:2412:32
101Mats DahlrotH50 Kort (970)50:39+14:3210:41
102Simon GrahnH10 (896)23:37+9:179:15
103Henrik DahlrotOpen 8 (1444)51:03+19:5411:17
111Agneta LarssonD40 Kort (909)55:21+22:0313:24
128Carl HendbergOpen 1 (561)54:32+39:0223:00
141Jacob GrahnH12 (772)43:34+25:4415:17
146Anna RönnborgD40 Kort (909)1:11:07+37:4917:13
152Leif HagmanH50 Kort (970)59:36+23:2912:34
154Torbjörn GrahnH45 Kort (1390)57:57+21:5911:21
165William KraftU2 (1094)32:18+16:0013:20
203Tomas CahierH40 Kort (1099)1:36:40+54:2616:14
214Erland BergOpen 7 (1596)46:40+26:5416:08
217Mats RönnborgH45 Kort (1390)1:07:47+31:4913:17
248Agnes CahierU1 (1370)35:51+23:3818:17
284Jan AxelssonOpen 7 (1596)59:06+39:2020:26
287Ulf ElmqvistOpen 7 (1596)1:00:39+40:5320:59
304Sara CahierOpen 3 (710)1:13:17+49:5525:05
359Tomas HendbergOpen 5 (2110)1:22:56+50:5222:58
Marie BergOpen 7 (1596)ej godkänd
Björn JägerströmH65 (687)ej start
Anneli ZetterbergD45 (744)ej start
Jan GrahnH45 (1091)ej start
Ville GrahnH16 (850)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser