Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Vivill

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Andreas JohanssonH35 Motion (69)1:24:02+20:2214:14
7Tore MårtenssonChallenge H 10 (182)1:08:03+7:407:38
8Anna RunessonD21 Kort (619)44:52+2:329:20
9Hans SamuelssonOpen 11 (267)50:16+12:369:19
9Kjell RosénH60 Motion (156)54:11+10:4613:38
21Tomas MårtenssonH60 Motion (156)1:07:51+24:2617:05
22Mikael WardH45 Motion (298)1:03:13+24:2612:50
24Lukas RosénH21 Motion (233)1:27:46+35:2813:11
26Lars ErlandssonH55 Motion (146)1:49:43+1:11:4326:37
26Arne BogrenH60 Kort (465)37:59+6:3010:45
28Erik ErlandssonH20 (272)1:19:57+21:2411:27
33Elias ThunbergH10 (896)19:04+4:447:28
37Albin SamuelssonH11 (688)25:13+7:009:24
39Ola SamuelssonOpen 10 (473)51:32+15:0112:47
47Vendela LönkvistD14 (641)38:09+8:559:38
48Anna RosénOpen 5 (2110)42:18+10:1411:43
56Ida ThunbergD40 Motion (523)1:03:29+24:4611:00
60Lena RunessonD55 (418)1:10:23+27:5317:57
61Lars RunessonH55 (674)56:57+19:0210:20
61Sara ErlandssonD15 (646)46:00+14:0310:20
62Linda AndrénOpen 1 (561)30:54+15:2413:02
65Edvard SamuelssonOpen 2 (292)1:27:36+52:4623:52
81Annelie WardD45 Motion (502)1:16:48+35:4821:34
83Clara SamuelssonD13 (696)46:43+17:0912:39
90Stefan JohanssonOpen 8 (1444)48:52+17:4310:48
91Albin ThunbergU1 (1370)19:09+6:569:46
93Olivia LönkvistD16 (684)53:21+18:4112:05
96Per ThunbergH40 (638)1:37:41+43:5013:30
102Oskar SkoglundU2 (1094)27:02+10:4411:10
110Alvin LönkvistU2 (1094)27:31+11:1311:22
115Kajsa WardD14 (641)1:12:25+43:1118:17
121Elias SamuelssonU2 (1094)28:14+11:5611:40
126Bodil HedenbergOpen 1 (561)52:19+36:4922:04
142Torbjörn LönkvistOpen 8 (1444)55:20+24:1112:14
143Jan SkoglundOpen 5 (2110)52:01+19:5714:24
195Oskar WardU2 (1094)36:58+20:4015:16
200Emma IsidorssonOpen 3 (710)54:03+30:4118:30
218Kajsa IsidorssonOpen 7 (1596)47:06+27:2016:17
222Isabell IsidorssonOpen 3 (710)57:11+33:4919:35
223Annika IsidorssonOpen 5 (2110)59:52+27:4816:35
235Bengt KarlssonOpen 8 (1444)1:08:50+37:4115:13
274Ann-Sofie LönkvistOpen 5 (2110)1:05:47+33:4318:13
Filip BogrenInskolning (1036)fullföljt
Marita RosénD60 Motion (183)ej godkänd
Helen AhlstrandD45 Motion (502)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser