Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Lunds OK

107 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Hanna ElfD21 Motion (232)54:04+12:2012:29
5Britt Forsell PirozziD70 (226)38:36+2:2113:21
6Anton HenningssonH14 Kort (157)33:24+9:0912:00
10Loke HedbergH12 (772)20:05+2:157:02
11Jenny BredfeltD18 (289)59:19+7:5812:10
12Rasmus GrönlundH35 Kort (413)58:25+8:079:04
12Carl RämmalH20 Elit 2 (89)1:36:18+14:3310:50
16Märta HenningssonD12 Kort (142)27:14+8:0911:18
17Karin HagwallD18 Elit 2 (180)1:11:54+15:3713:10
18Sara Snogerup LinseD50 (573)42:47+10:0511:05
20Olof OhlssonH21 Motion (233)1:20:42+28:2412:08
20Kristin LindbergD65 Motion (139)1:11:52+28:1324:21
20Axel SvenningssonChallenge H 5 (174)52:03+15:2210:29
21Johan SvärdOpen 6 (532)1:10:42+22:2411:58
23Ida SvenningssonD17-20 Kort (186)1:17:14+32:0517:50
23Barbro HugossonD75 (194)1:01:29+20:2621:20
24Tova HermodssonD16 (684)41:21+6:419:22
25Sara LjungqvistD10 (800)21:20+3:458:20
25Staffan FredlundH21 Motion (233)1:28:50+36:3213:21
26Anna ÅsD40 Motion (523)53:05+14:229:11
29Anna LjungqvistD40 (349)54:39+17:3811:31
30Felix GustafssonH12 (772)22:44+4:547:58
30Kajsa HeydenD12 (696)28:21+7:259:58
33Torill SvendsenD70 (226)53:09+16:5418:23
33Mats BredfeltH50 Kort (970)41:06+4:598:40
33Sofia RämmalD14 Kort (220)44:17+21:0215:29
33Albert Johansson3-days Difficult (277)55:39+19:1411:27
34Cecilia RämmalD18 Elit 2 (180)1:41:30+45:1318:35
34Örjan LarssonH45 Motion (298)1:14:01+35:1415:02
34Ann-Kristin SjöströmD50 Kort (561)37:30+8:3612:27
36Cecilia SpångbergD18 (289)1:12:14+20:5314:49
37Allan HedbergH14 (754)32:01+6:558:00
38Marie GrönlundD35 Kort (370)50:57+13:1511:36
38Björn LinseOpen 11 (267)1:19:42+42:0214:47
39Maureen Olsson LoD35 Kort (370)51:59+14:1711:50
40Carl ÅsH13 (749)35:40+8:369:00
41Niklas KarklinsH21 Motion (233)1:53:17+1:00:5917:02
43Jonas RoslundH21 Motion (233)2:26:17+1:33:5921:59
45Tobias BladhH20 (272)1:41:19+42:4614:30
45Anna SjöströmD21 Kort (619)56:48+14:2811:50
45Michael AnderssonH50 Kort (970)43:04+6:579:05
47Felicia SpångbergD20 (410)1:22:22+22:5514:52
47Ing-Britt SwedenborgD50 Kort (561)39:55+11:0113:15
48Lina ÅsD10 (800)23:54+6:199:20
49Benkt AnderssonH70 (594)49:45+14:0712:31
55Jenny GustafssonD40 Motion (523)1:03:15+24:3210:57
55Inga LjungqvistD65 Kort (313)1:45:41+1:02:0334:05
59Åsa EnerothD45 Kort (805)47:43+15:5212:49
61Linn LarssonOpen 1 (561)30:39+15:0912:55
62Åsa CarlssonOpen 1 (561)30:54+15:2413:02
62Roland AkselssonH75 (521)57:49+22:4615:53
62Erik VinbladH16 (850)42:40+9:067:54
62Ingela AnderssonD50 (573)51:12+18:3013:15
62Anders Johansson3-days Difficult (277)1:13:51+37:2615:11
63Tea EnerothOpen 5 (2110)44:04+12:0012:12
63Albin HugossonH11 (688)29:07+10:5410:51
68Isak AnderssonH11 (688)29:55+11:4211:09
72Leo EnerothH13 (749)40:35+13:3110:14
72Jan HanssonH70 (594)55:05+19:2713:52
76Åsa EricssonD45 Kort (805)52:35+20:4414:08
77Jonas EnarssonH21 Kort (1049)1:04:26+21:509:03
78Rickard IngessonH21 (889)1:35:39+21:5010:04
79Fabian LjungqvistH45 (1091)1:08:28+17:379:57
80Elin HugossonD13 (696)46:16+16:4212:32
80Jeanette HenningssonD40 Motion (523)1:16:17+37:3413:13
82Love EnerothU2 (1094)25:51+9:3310:40
84Christer EngmanH65 Kort (570)54:25+21:5016:11
84Per EnerothH55 Kort (500)1:07:03+31:5414:54
85Tom LindbergH70 (594)58:39+23:0114:46
86Tina LjungqvistD14 (641)46:43+17:2911:47
91Kyrre ThalbergH55 (674)1:03:58+26:0311:36
97Jenny VinbladD40 Kort (909)51:42+18:2412:31
99Klas LjungqvistH12 (772)29:26+11:3610:19
99Sedney HugossonH75 (521)1:50:08+1:15:0530:15
101Anna HellnerOpen 9 (748)1:41:58+48:5713:32
101Kristina SpångbergD50 (573)1:14:47+42:0519:22
102Daniel HellbergH15 (748)53:02+18:3910:06
104Sven ThelanderssonH70 (594)1:10:57+35:1917:52
105Johan VinbladH13 (749)46:08+19:0411:38
105Marcus HenningssonH40 Kort (1099)1:03:11+20:5710:37
105Anders EricssonH45 Kort (1390)52:23+16:2510:16
108Fredrik HugossonH45 (1091)1:12:57+22:0610:36
109Hanna ModinD21 (742)1:29:33+26:0413:19
110Christer LjungqvistH70 (594)1:30:13+54:3522:43
110Axel ToressonH15 (748)54:03+19:4010:17
120Elsa EricssonD12 (696)51:40+30:4418:11
124Eva RämmalD45 Kort (805)1:03:34+31:4317:05
127Richard BengtssonH60 (688)1:43:05+1:02:3520:41
128Stefan NilssonH21 Kort (1049)1:12:39+30:0310:13
129Selma LarssonD12 (696)56:33+35:3719:54
138Astrid HjelmU2 (1094)29:40+13:2212:15
143Anders HeydenH50 (1174)1:09:30+26:1611:30
155Robert BertilssonH45 Kort (1390)58:08+22:1011:23
158Anton HåkanssonH16 (850)1:20:53+47:1915:00
171Emil AnderssonH10 (896)34:39+20:1913:35
175Rikard SwedenborgH50 Kort (970)1:24:19+48:1217:47
192Gert PetterssonH50 (1174)1:21:33+38:1913:30
252Per SvenningssonOpen 8 (1444)1:12:30+41:2116:02
261Thomas VinbladOpen 7 (1596)54:32+34:4618:52
262Tor  HellbergOpen 7 (1596)54:59+35:1319:01
266Anna AnderssonOpen 7 (1596)55:47+36:0119:18
284Erik JönssonOpen 8 (1444)1:24:55+53:4618:47
307Richard AnderssonOpen 7 (1596)1:18:19+58:3327:05
Linnea Grahn EskilssonInskolning (1036)fullföljt
Ludvig ZaarH14 Kort (157)ej godkänd
Malin Heyden3-days Women (179)ej godkänd
Povel HedbergH14 (754)ej godkänd
Victor WahlströmH15 (748)ej start
Astrid EricssonD15 (646)ej start
Niglas RämmalH50 Kort (970)ej start
Ina DoddD21 Motion (232)ej start
Alfred OlssonU1 (1370)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser