Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Älvsjö-Örby

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Solveig DillmanD75 (194)50:05+9:0217:23
15Jesper Larsson3-days Middle (290)42:35+14:1110:26
15Stefan Nordström3-days Difficult (277)48:03+11:389:53
16Björn FredmanH45 Motion (298)1:00:44+21:5712:20
17Lennart StenbergH80 (204)47:31+13:1615:13
21Margareta WadinD55 Kort (290)46:21+10:2614:57
27Eva NordströmD55 Motion (243)1:02:47+26:4319:59
29Claes RundströmH60 Motion (156)1:34:36+51:1123:49
29Conny Ekstrand3-days Difficult (277)54:32+18:0711:13
31Malin ZackrissonD21 Motion (232)1:23:34+41:5019:17
32Ingrid MattssonD50 Kort (561)36:23+7:2912:05
33Hjalmar SandbergH12 (772)22:52+5:028:01
33Linda NordströmD21 Motion (232)1:27:04+45:2020:06
33Thomas KarlssonH45 Motion (298)1:13:50+35:0315:00
46Mats ZackrissonH55 Kort (500)51:47+16:3811:30
47Vilmer LarssonU1 (1370)16:34+4:218:27
54Anna Karin Åberg3-days Middle (290)1:05:17+36:5316:00
56Victor FredmanH11 (688)28:29+10:1610:37
57Margareta GranbergD60 Kort (324)1:07:21+37:5822:13
59Helena NilssonD45 Motion (502)1:03:03+22:0317:42
61Anders MattssonH50 (1174)56:22+13:089:19
61Christer NordströmH60 (688)56:11+15:4111:16
66Malin SandbergOpen 4 (718)1:19:49+29:5816:21
67Magnus NordströmH21 Elit 2 (473)2:05:41+28:1410:18
67Anneli FredmanD45 Motion (502)1:06:16+25:1618:36
73Olle SandbergH10 (896)21:43+7:238:30
80Jessica Röös3-days Middle (290)1:29:02+1:00:3821:49
86Ellinor FredmanD11 (567)42:20+20:3115:44
89Camilla KarlssonD45 Motion (502)1:21:08+40:0822:47
91Anna KeyserOpen 3 (710)42:12+18:5014:27
110Fredrik SandbergH45 (1091)1:13:08+22:1710:37
114Johan KarlssonH14 (754)45:28+20:2211:22
122Lisa KarlssonD12 (696)52:05+31:0918:20
126Kennet NilssonH50 (1174)1:07:21+24:0711:09
128Lars G BerggrenH45 (1091)1:17:51+27:0011:18
130Linus BerggrenH14 (754)54:18+29:1213:34
134Sigurd SwahnH11 (688)2:20:55+2:02:4252:34
137Malte BerggrenH12 (772)39:41+21:5113:55
170Hilda NordströmU1 (1370)24:00+11:4712:14
171Henrik AlmkvistH21 Kort (1049)1:30:32+47:5612:43
328Christina SwahnOpen 5 (2110)1:14:54+42:5020:44
Elvira LarssonInskolning (1036)fullföljt
Alvin NordinInskolning (1036)fullföljt
Tove NordströmInskolning (1036)fullföljt
Lucas FredmanH14 (754)ej godkänd
Sven NilssonH75 (521)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser