Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Lidingö SOK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Birgitta ThunellD75 (194)41:0314:15
1Julia RajanD15 (646)31:577:10
4Johanna SanderiD21 (742)1:04:50+1:219:38
4Filip DahlgrenH21 Elit (387)1:32:48+1:576:58
5Anna BachmanD21 Elit (362)1:25:58+5:248:50
8Mattias GanslandtOpen Challenge 10 (221)1:12:17+10:5117:56
9Mattias PernebyH18 Elit 2 (490)1:06:28+5:189:25
9Emma BjessmoD20 Elit (466)1:06:49+9:049:32
9Ebba Ganslandt3-days Middle (290)35:51+7:278:47
9Solveig SpångbergD80 (45)1:37:52+57:3339:18
10Helena KarlssonD21 Elit (362)1:28:25+7:519:05
11Lukas WernerH13 (749)31:39+4:357:59
21Magnus RajanH50 (1174)50:48+7:348:24
26Hans TarandiH55 (674)46:41+8:468:28
32Madeleine CasselD50 Motion (217)1:15:44+31:4521:34
38Tapani MattusH55 (674)51:24+13:299:19
46Lisa ThunellD12 (696)30:25+9:2910:42
48Elin JarlemarkD16 (684)45:44+11:0410:22
54Helene SwartzOpen 4 (718)1:16:13+26:2215:37
60Joel SanderiH21 Kort (1049)1:02:07+19:318:44
64Teija LeppinenD45 (744)51:04+13:3911:07
67Måns TistadOpen 9 (748)1:27:02+34:0111:33
68Christina PernebyD50 (573)53:26+20:4413:50
73Jeanette JarlemarkOpen 4 (718)1:24:53+35:0217:23
94Petter BodingH16 (850)48:06+14:328:55
105Agnes DambergD12 (696)42:03+21:0714:48
108Ludvig JarlemarkH13 (749)46:29+19:2511:44
110Amelie RajanD13 (696)51:55+22:2114:04
110Henrik BodingH55 (674)1:15:10+37:1513:38
119Karolina BjärnlidD16 (684)1:06:43+32:0315:07
129Jonathan BlomlöfH12 (772)35:54+18:0412:35
143Per DambergH45 (1091)1:21:42+30:5111:52
161Nina KarlssonOpen 5 (2110)53:37+21:3314:51
178Magnus BjärnlidOpen 5 (2110)55:22+23:1815:20
185Jari PöyhönenH50 (1174)1:18:45+35:3113:02
192Torbjörn JarlemarkH45 Kort (1390)1:02:49+26:5112:19
224Astrid SkantzeU1 (1370)30:48+18:3515:42
228Vera SkantzeU1 (1370)31:10+18:5715:54
Mira VejedalInskolning (1036)fullföljt
Alice HugossonD21 Elit (362)ej godkänd
Sixten HillerhagH18 Elit 2 (490)ej start
Johan SällforsH40 Kort (1099)ej start
Petter Skantze3-days Difficult (277)ej start
Irma JarlemarkInskolning (1036)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser