Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Kolmården

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kerstin LjungemyrD12 (696)20:567:22
1Emma Bränneby3-days Easy (88)31:079:15
2Oskar LeinonenH20 Elit (540)1:12:53+0:507:19
2Linnea LundD12 (696)23:04+2:088:07
4Veronica LundD35 (137)58:16+2:499:51
4Torbjörn AlmgrenH40 Motion (326)55:50+3:21
5Annie LundD10 (800)18:02+0:277:02
5Linn Bränneby3-days Women (179)47:29+7:149:40
7Tora WesterbergD18 (289)57:13+5:5211:44
8Arvid WesterbergH14 (754)27:50+2:446:57
10Catharina JohanssonD65 Motion (139)1:02:16+18:3721:06
11Sofia WesterbergD45 Kort (805)38:22+6:3110:18
13Annica BerggrenD45 (744)41:43+4:189:05
15Carl HedegårdH12 (772)21:06+3:167:24
15Leo JohanssonH14 (754)28:40+3:347:10
15Peter LundH45 (1091)55:32+4:418:04
19Lisa BerggrenD16 (684)40:18+5:389:08
19Aleksandra HornikD20 Elit (466)1:11:01+13:1610:08
19Linda AlmgrenD40 Motion (523)50:38+11:558:46
21Klas JohanssonOpen 9 (748)1:09:29+16:289:13
25Ville JohanssonH18 Elit (582)1:05:10+8:178:34
26Emil LjungemyrH18 Elit (582)1:05:51+8:588:39
27Agneta ErikssonD45 (744)43:49+6:249:32
29Emilia ÖstlundD18 Elit 2 (180)1:31:10+34:5316:41
35Esko LeinonenH50 Motion (233)1:27:11+42:5918:32
37Jenny ÖstlundD40 Kort (909)42:31+9:1310:17
39Mikael WesterbergH45 (1091)1:00:21+9:308:46
42Kerstin BlomD65 (270)58:50+21:1316:57
43Ebba WesterbergD20 (410)1:19:32+20:0514:21
47Andreas Carlsson3-days Men (170)1:58:19+1:08:1717:10
47Christer ErikssonH45 Kort (1390)46:25+10:279:06
53Elin NetzD13 (696)41:26+11:5211:13
54Charlotta Pers3-days Women (179)1:50:22+1:10:0722:28
56Emma ErikssonD15 (646)45:08+13:1110:08
60Märta BerggrenD20 Elit (466)1:21:47+24:0211:41
65Henrik HåkanssonH20 Elit (540)1:30:27+18:249:05
65Gustaf HedegårdH16 (850)42:47+9:137:56
68Peter BerggrenH50 (1174)57:20+14:069:29
71Julia ErikssonD18 Elit (557)1:09:16+13:4912:02
73Moa HedegårdD18 Elit (557)1:10:52+15:2512:19
73Fanny ÖstlundD12 (696)34:27+13:3112:07
80Ebba HedegårdD50 (573)59:44+27:0215:28
81Ove JohanssonH65 (687)1:06:57+24:2415:00
98Joel SjödinH16 (850)48:41+15:079:01
144Kjell JosefssonH45 Kort (1390)56:42+20:4411:07
185Magnus HedegårdH45 Kort (1390)1:01:24+25:2612:02
203Robert HåkanssonOpen 8 (1444)1:03:03+31:5413:56
206Kennet LindqvistH45 Kort (1390)1:05:07+29:0912:46
231Magnus JohanssonH45 Kort (1390)1:12:35+36:3714:13
276Marie HåkanssonOpen 7 (1596)57:26+37:4019:52
Sanna JosefssonInskolning (1036)fullföljt
Måns BrännebyH21 (889)ej godkänd
Daniel ÖstlundH40 Motion (326)ej godkänd
Henrik LjungemyrH45 (1091)ej start
Anette JohanssonD45 Kort (805)ej start
Christina LeinonenOpen 2 (292)ej start
Anna LjungemyrOpen 5 (2110)ej start
Moa LjungemyrOpen 5 (2110)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser