Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Korsnäs IF OK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter EdmanH45 Motion (298)38:477:52
3Therese BergqvistD35 Kort (370)38:29+0:478:45
3Moa BergqvistD10 (800)17:47+0:126:56
3Ulf HenrikssonH60 Kort (465)32:01+0:329:04
7Daniel DruggeH40 Motion (326)59:43+7:14
9Karl FredrikssonH16 Kort (133)45:39+8:1811:29
14Irma FredrikssonD65 Motion (139)1:06:41+23:0222:36
14Maja BergqvistD12 (696)24:56+4:008:46
15Frida FredrikssonChallenge D 5 (211)51:49+16:5010:45
19Lotta JungåkerD50 Kort (561)32:59+4:0510:57
21Ronja JungåkerD16 (684)40:39+5:599:13
25Sara WallinD12 Kort (142)45:35+26:3018:54
27Frida EdmanChallenge D 5 (211)1:03:18+28:1913:07
28Carl-Åke FredrikssonH65 Motion (167)1:21:25+35:0521:46
28Lina FredrikssonD20 (410)1:13:23+13:5613:14
30Kerstin ÅbergOpen Challenge 10 (221)1:57:55+56:2929:15
32Mats JönssonH50 Kort (970)41:00+4:538:38
33Joel GolsäterH11 (688)24:59+6:469:19
36Thea NordinD12 (696)29:05+8:0910:14
41Magnus FredrikssonH45 Kort (1390)44:34+8:368:44
43Jonna JungåkerD18 Elit (557)1:04:10+8:4311:09
48Brittmari HolmbergD50 Kort (561)40:04+11:1013:18
60Eva FredrikssonD45 Motion (502)1:03:06+22:0617:43
67Lova KlasérD16 (684)47:57+13:1710:52
71Håkan HolmbergH50 Kort (970)46:58+10:519:54
72Jenny DruggeD40 Motion (523)1:10:00+31:1712:07
73Jesper NordinH40 Kort (1099)59:19+17:059:58
75Emil ÅbergH20 Elit (540)1:38:22+26:199:53
78Elsa GolsäterU2 (1094)25:46+9:2810:38
84Tilda GolsäterD13 (696)46:48+17:1412:40
86Johannes ÖgrenH15 (748)48:38+14:159:15
89Pia NordinD40 Motion (523)1:22:08+43:2514:14
95Krister GolsäterH40 Kort (1099)1:01:38+19:2410:21
96Agnes WallinD11 (567)49:25+27:3618:22
98Alva NordinU2 (1094)26:40+10:2211:01
99Mira NordinU2 (1094)26:41+10:2311:01
144Ewa EdmanOpen 7 (1596)38:45+18:5913:24
187Erik ÅbergH45 (1091)1:44:52+54:0115:14
209Bo WallinOpen 7 (1596)46:27+26:4116:04
Gustav ÖgrenH18 Elit 2 (490)ej godkänd
Jenny PerersD16 (684)ej godkänd
Viktor WallinH15 (748)ej godkänd
Sven OlssonH40 Kort (1099)ej start
Johan JungellH60 Kort (465)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser