Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tolered-Utby Ol-klubb

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Kalle LundgrenH16 Kort (133)40:29+3:0810:11
8Åsa CliffordsonD35 Kort (370)42:05+4:239:35
11Eva-Britt MartnerD65 Kort (313)53:51+10:1317:22
12Evelina GårdsbyD11 (567)26:09+4:209:43
13Roland PeterssonH40 Motion (326)1:06:14+13:45
15Amanda CliffordsonU2 (1094)20:23+4:058:25
15Annika GårdsbyD35 Motion (190)49:49+12:5012:14
27Maria PeterssonD35 Motion (190)1:00:04+23:0514:45
27Gustav Merlander3-days Middle (290)47:49+19:2511:43
30Per LiljerosH40 Motion (326)1:18:58+26:29
35Albin LiljenvallH11 (688)25:08+6:559:22
35Joachim LindqvistOpen 7 (1596)27:50+8:049:37
39Maria LindkvistD40 Motion (523)57:44+19:0110:00
39Alva LiljenvallU2 (1094)23:09+6:519:33
47Hugo SöderbergOpen 7 (1596)29:32+9:4610:13
48Hedda SandgrenU2 (1094)24:04+7:469:56
50Thomas ÅbergH70 (594)49:48+14:1012:32
53Pernilla SandgrenD40 Kort (909)44:22+11:0410:44
53Elina HansonD15 (646)44:39+12:4210:02
54Frida AnderssonD16 (684)46:29+11:4910:32
56Per-Åke BastestadH35 Kort (413)1:22:27+32:0912:48
59Linn MauritzsonD13 (696)42:27+12:5311:30
71Elias LjungqvistH15 (748)47:01+12:388:57
74Mattias LjungqvistH45 Kort (1390)48:27+12:299:30
80Arvid PeterssonH11 (688)31:58+13:4511:55
84Siri LarsenD12 (696)36:12+15:1612:44
87Simon GårdsbyH13 (749)42:24+15:2010:42
88David RothamelH10 (896)22:36+8:168:51
89Rakel HansonD12 (696)38:26+17:3013:31
90Jan HindérH50 (1174)1:01:02+17:4810:06
92Albert SandgrenU1 (1370)19:12+6:599:47
97Carina LiljenvallD40 Motion (523)1:40:15+1:01:3217:22
99Örjan EmanuelssonH40 Kort (1099)1:02:26+20:1210:29
99Jan MartnerH65 Kort (570)1:09:34+36:5920:42
114Håkan ErikssonOpen 8 (1444)52:40+21:3111:39
114Helena RothamelOpen 3 (710)43:59+20:3715:03
115Jari WilliamssonH40 Kort (1099)1:05:11+22:5710:57
123Wilma LindkvistU2 (1094)28:18+12:0011:41
124Linnea WilliamssonD12 (696)54:19+33:2319:07
132Eva LiljerosD40 Kort (909)1:02:04+28:4615:01
133Helen LjungqvistD45 Kort (805)1:07:19+35:2818:05
143Elsa LiljerosU2 (1094)29:51+13:3312:20
158Kajsa TerningD40 Kort (909)1:25:00+51:4220:34
169Axel HansonH45 Kort (1390)59:31+23:3311:40
172Erik RothamelU2 (1094)33:11+16:5313:42
176Frida LindkvistU2 (1094)33:33+17:1513:51
186Elvira SöderbergOpen 5 (2110)56:18+24:1415:35
188Jonas RothénH40 Kort (1099)1:22:43+40:2913:54
188Lars MauritzsonOpen 5 (2110)56:37+24:3315:40
210Erik WilliamssonU2 (1094)41:59+25:4117:20
269Gustav LiljerosU1 (1370)56:15+44:0228:41
278Lisbeth BergagårdOpen 8 (1444)1:22:15+51:0618:11
283Fredrik RothamelOpen 5 (2110)1:07:03+34:5918:34
335Johanna PerssonOpen 5 (2110)1:16:47+44:4321:16
Rolf OsbeckPre-A (231)fullföljt
Ulla-Britt OsbeckPre-B (116)fullföljt
Stina PeterssonInskolning (1036)fullföljt
Fredrik SandgrenH40 Motion (326)ej godkänd
Carl BörnstedtH18 (520)ej godkänd
Erik PeterssonU1 (1370)ej godkänd
Jan VulcanH65 (687)ej start
Samuel LjungqvistH12 (772)ej start
Fredrika UlfvensköldD13 (696)ej start
Maths CarlssonH50 Kort (970)ej start
Sofia HansonD40 Motion (523)ej start
Pontus CliffordsonInskolning (1036)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser