Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Mora OK

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Gabriel HöjlindOpen 6 (532)52:51+4:338:57
4Arne GustafssonH80 Motion (43)1:18:45+25:4525:49
5Erik WadmanH55 Kort (500)39:28+4:198:46
7Mattias JohanssonOpen 12 (185)1:25:38+9:069:18
9Mia AnderssonD40 Motion (523)46:10+7:278:00
11Samuel HöjlindOpen 6 (532)1:03:59+15:4110:50
12Linus RappH21 Elit 2 (473)1:43:02+5:358:27
13Sofie Karlsson HolmerD10 (800)20:30+2:558:00
13Johan VillénH21 Motion (233)1:13:16+20:5811:01
14Lena HolmerD40 (349)46:55+9:549:53
16Johan LindbergH21 Kort (1049)49:55+7:197:01
18Annlouise AlmqvistD50 Kort (561)32:54+4:0010:55
18Krång Dan ErikssonOpen 4 (718)1:02:07+12:1612:43
20Erik ErikssonH55 Kort (500)44:22+9:139:51
22Simon HolmerH12 (772)21:39+3:497:35
22Nils JohanssonH70 Motion (220)1:05:03+19:2918:19
28Lars-Gunnar BjörklundH45 Motion (298)1:09:47+31:0014:11
30Anders HenrikssonH21 Kort (1049)56:43+14:077:58
34Annika BjörklundD45 Motion (502)55:12+14:1215:30
35Isabel SalénD20 Elit (466)1:14:25+16:4010:37
36Andrey LamovH21 Elit 2 (473)1:49:24+11:578:58
37Magdalena OlssonD21 Elit (362)1:40:42+20:0810:20
38Anders NorlinH45 Motion (298)1:15:52+37:0515:25
45Johan GunnarsH21 Kort (1049)59:29+16:538:21
52Elsa HermanssonD12 (696)30:53+9:5710:52
56Lena HöjlindOpen 6 (532)1:26:25+38:0714:38
60Fredrik NorlinH18 (520)1:14:11+21:0712:01
61Karl-Johan WestbergH21 Elit 2 (473)2:01:56+24:2910:00
62Annelie HermanssonD40 Kort (909)45:23+12:0510:59
62Karl-Erik AnderssonH60 Kort (465)46:37+15:0813:12
65Tore SöderstenH75 (521)58:42+23:3916:07
67Axel JutterströmH18 Elit 2 (490)1:20:16+19:0611:23
70Emelie BrudinD15 (646)46:55+14:5810:32
72Thea AnderssonD14 (641)41:49+12:3510:33
74Sara ErikssonD16 (684)49:47+15:0711:17
75Lukas DeiningerH18 Elit (582)1:15:28+18:359:55
75Lars SöderstenH75 (521)1:02:06+27:0317:03
79Anders ClaessonH65 (687)1:06:16+23:4314:51
80Moa AnderssonD15 (646)48:52+16:5510:58
86Erika DuhlboD18 Elit (557)1:15:08+19:4113:04
97Gustav BjörklundH14 (754)41:20+16:1410:20
102Elin NorlinD15 (646)54:26+22:2912:13
103Per JutterströmH14 (754)42:30+17:2410:37
108Berit GummusD45 (744)1:00:54+23:2913:16
119Bengt AnderssonH45 Kort (1390)53:23+17:2510:28
134Peter HermanssonH40 Kort (1099)1:08:14+26:0011:28
146Josefin NilssonOpen 3 (710)47:13+23:5116:10
153Linnea HermanssonD10 (800)53:00+35:2520:42
178Isac WadmanH10 (896)53:33+39:1321:00
208Nina JutterströmU2 (1094)40:37+24:1916:47
230Stefan AnderssonOpen 8 (1444)1:06:49+35:4014:46
260Jakob BrudinU1 (1370)41:01+28:4820:55
302Håkan DuhlboOpen 8 (1444)1:52:08+1:20:5924:48
Frida BrudinInskolning (1036)fullföljt
Annika JohanssonD65 Motion (139)ej godkänd
Niklas OlssonH21 Kort (1049)ej godkänd
John HermanssonH14 Kort (157)ej start
Daniel DuhlboH20 Elit (540)ej start
Sara WadmanD20 Elit (466)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser