Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Göteborg-Majorna OK

106 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Louise GötforsD40 Kort (909)33:188:03
1Mikael EliassonH21 Elit 2 (473)1:37:277:59
1Ture GunnarssonH85 (54)47:4516:34
2Runa Fremstad3-days Women (179)42:05+1:508:34
2Ing-Marie Brander StrandD60 (252)35:07+1:119:43
3Ola MartnerH21 Kort (1049)43:48+1:126:09
3Anna ForsbergD21 Elit (362)1:24:52+4:188:43
5Anders AxenborgH35 (257)1:00:09+3:257:48
6Hanna PerssonD35 (137)58:56+3:299:58
6Gudrun BromanD75 (194)47:43+6:4016:34
6Linda VennerlundD35 Kort (370)41:39+3:579:29
6Anders HöijeOpen 12 (185)1:23:59+7:279:07
8Helena SellgrenD50 (573)39:01+6:1910:06
9Annika KuhlinD45 Kort (805)36:26+4:359:47
10Fredrik KarlssonOpen 9 (748)1:03:01+10:008:22
11Lovisa LagoD14 Kort (220)29:40+6:2510:22
11Per-Åke BligårdH21 Kort (1049)49:27+6:516:57
12Ola JodalH40 Kort (1099)46:55+4:417:53
13Jennifer DavidsonD13 (696)34:09+4:359:15
13Anders YngströmH45 Kort (1390)40:08+4:107:52
13Alva SellgrenD15 (646)37:18+5:218:22
14Anna WallinD21 Elit (362)1:29:34+9:009:12
15Lisa FalkD13 (696)34:17+4:439:17
16Kristoffer SidebyH40 (638)1:04:16+10:258:53
17Ola KarlssonOpen 6 (532)1:08:07+19:4911:32
18Rolf EckermarkOpen 7 (1596)25:44+5:588:54
18Joakim EliassonH21 Elit 2 (473)1:45:00+7:338:36
19Torbjörn AronssonH55 (674)45:09+7:148:11
20Elisabeth RosénD65 Kort (313)59:58+16:2019:20
20Agnes LeoOpen 12 (185)1:40:47+24:1510:57
20Thomas SellgrenH55 (674)45:15+7:208:12
25Bodil HalvarssonD21 (742)1:10:04+6:3510:25
26Viktor Jellvert BörjesonH13 (749)34:11+7:078:37
27Ola WallinderH45 Kort (1390)43:17+7:198:29
28Linn Sander3-days Middle (290)50:08+21:4412:17
29Per SanderH50 (1174)51:36+8:228:32
32Stina AhlnérD40 Kort (909)41:51+8:3310:07
33Max BöniH16 (850)39:45+6:117:22
33Åsa HagnestålOpen 7 (1596)27:41+7:559:34
34Johan BöniH20 Elit (540)1:21:33+9:308:11
34Bengt JonassonH60 (688)51:16+10:4610:17
35Andreas JohanssonH21 Elit (387)1:44:01+13:107:48
36Agneta SanderD50 (573)47:59+15:1712:25
38Per GenvadH21 Motion (233)1:49:46+57:2816:30
39Johan RunessonH21 Elit (387)1:46:18+15:277:59
40Elin StrandhagenOpen 7 (1596)28:48+9:029:57
43Viktoria ErnstssonD21 Elit (362)1:46:09+25:3510:54
43Sara HolmdellD21 Kort (619)55:59+13:3911:39
45Johanna WallinderD45 Kort (805)45:21+13:3012:11
45Erik ÖhlundH21 Elit (387)1:47:45+16:548:05
46Ingvar LarssonH55 (674)52:23+14:289:30
48Petter ÖstmanOpen 8 (1444)43:27+12:189:36
49Martin Jellvert BörjesonH18 Elit 2 (490)1:16:40+15:3010:52
53Christian TingströmH21 Elit (387)1:49:43+18:528:14
54Erik HogedalH14 (754)34:18+9:128:34
54Moa KuhlinD18 Elit (557)1:06:15+10:4811:31
55Anders HedbergH21 Elit (387)1:50:30+19:398:18
56Fabienne WengerD21 Elit (362)1:57:46+37:1212:06
57Elvira SellgrenD18 Elit (557)1:06:52+11:2511:37
58Ulf AnderssonH50 Kort (970)45:14+9:079:32
59Fredric EngelkeH40 Motion (326)1:51:11+58:42
59Arne Kjell VikhagenH40 (638)1:18:16+24:2510:49
63Åsa JellvertD45 (744)50:57+13:3211:06
63Ida ForsbergU2 (1094)24:49+8:3110:15
64Lasse PedersenH55 (674)57:38+19:4310:27
65Andrew LagoH50 Kort (970)45:58+9:519:41
67Mathias SundbäckH35 Kort (413)1:32:28+42:1014:21
70Nellie MånssonD14 (641)41:44+12:3010:32
72Isabella LagoD16 (684)49:16+14:3611:10
73Kenneth RosénH70 (594)55:44+20:0614:02
74Lovisa DavidsonD10 (800)26:38+9:0310:24
74Michael AnderssonH55 Kort (500)1:00:45+25:3613:30
76Kajsa JungbjerD18 Elit (557)1:12:11+16:4412:33
77Agnes SpånérD18 Elit (557)1:12:35+17:0812:37
77johan bengtssonOpen 7 (1596)33:27+13:4111:34
78Annika HogedalD50 Kort (561)46:21+17:2715:23
82Anders SpånérH55 (674)1:01:57+24:0211:14
84Daniel SjölundOpen 7 (1596)33:55+14:0911:44
89Felix FalkH15 (748)49:10+14:479:21
91Björn ÖstmanOpen 8 (1444)49:05+17:5610:51
92Ella WallinderD18 Elit (557)1:16:43+21:1613:20
93Margareta HofflanderOpen 5 (2110)47:39+15:3513:11
94Lena BlomOpen 7 (1596)34:30+14:4411:56
95Malin Sjölund OlssonOpen 7 (1596)34:33+14:4711:57
100Jörgen LjungbergOpen 8 (1444)50:45+19:3611:13
102Mikael KuhlinH50 Kort (970)50:43+14:3610:41
110Alexander ForsbergH11 (688)38:58+20:4514:32
111Lotta FalkD21 (742)1:30:52+27:2313:31
116Elin DölerudD21 (742)1:33:02+29:3313:50
129Fredrik DavidsonOpen 8 (1444)54:02+22:5311:57
151Linn MånssonD10 (800)50:50+33:1519:51
151Rasmus LüscherH21 (889)2:09:26+55:3713:37
154David RosenfeldOpen 5 (2110)53:01+20:5714:41
158Patrik FalkH45 (1091)1:26:34+35:4312:34
164Anna WesterbergOpen 8 (1444)57:15+26:0612:39
181Gudrun WadmanOpen 7 (1596)42:24+22:3814:40
196Cathrine DavidsonOpen 7 (1596)44:08+24:2215:16
200Eva SundbäckOpen 5 (2110)57:23+25:1915:53
211Daniel ForsbergOpen 8 (1444)1:04:06+32:5714:10
262Amanda SidebyU1 (1370)42:00+29:4721:25
331Siw PetterssonOpen 3 (710)1:32:17+1:08:5531:36
Johannes KuhlinH20 Elit (540)ej godkänd
Joakim KaminskyH35 (257)ej godkänd
Fredrik HofflanderOpen 7 (1596)ej godkänd
Frida StrandbergOpen 6 (532)ej godkänd
Pär EjebornOpen 8 (1444)ej godkänd
Fanny AnderssonD18 Elit 2 (180)ej start
Acke WåhlanderH70 (594)ej start
Marita FinderupD40 (349)ej start
Raffael HuberH21 Elit (387)ej start
Jonas EkströmH21 Kort (1049)ej start
Klara WallinderD14 (641)ej start
Bo LeuchoviusH75 (521)ej start
Frida AnderssonD15 (646)ej start
Moa EnmarkD21 Elit (362)ej start
Emma BergmanD21 Elit (362)ej start
Robin PedersenOpen 8 (1444)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser